Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Veldig annerledes enn alt jeg er vant til! Ser stilig ut :) .

Det er faktisk utrolig koselig å være på slike jaktprøver, man blir godt kjent med folk også etter en 9 timer sammen i fjellet. Også er det utrolig god motivasjon, man går jo absolutt ikke på stier, men midt ut i ingensteder. Om det så er over myr, steinete terreng, eller buskas på buskas.

Skrevet

Den var søøøt! :frantics:

Ellers ser det ut som en veldig hyggelig helg! :D

Det er faktisk dommeren fra BIR og BIM bilde sin hund, den er ikke bare søt heller, den fikk første premie i kvalitet i åpen klasse (og det er vanskelig!). Så både søt og brukanes!

Skrevet

Flotte bilder, SiriE :).

Tusen takk! Men jeg skjønner godt ordtaket om at det for hvert 100 bilde blir et bra. Tror jeg nok rundt 1000 bilder i helgen, og dette er de få jeg er fornøyd med!

Skrevet
Tusen takk! Men jeg skjønner godt ordtaket om at det for hvert 100 bilde blir et bra. Tror jeg nok rundt 1000 bilder i helgen, og dette er de få jeg er fornøyd med!

Hehhee, ja, ofte så er det et fåtall av bildene man blir helt fornøyd med, men med øvelse så blir stadig flere av de bildene man tar bra både mht det tekniske og komposisjonen :).

  • Like 1
Skrevet

Fine bilder! Selv om det var flest bilder av "feil" type setter. :P Du/familien din hadde ikke med hund selv da? :)

Hihi, prøvde å ta en del bilder av vinneren Solan, på siste bildet (irsk setteren) men fytti de er ikke lette å fange med kamera. Men joda, MacIver er gutten vår. Er et bilde der av ham med dekken med navn på. Og det er bakhodet hans man ser på utsiktsbilder.

Gikk med mamma første dagen, siste dagen gikk jeg med vinnerklasse finalistene og Iver er nok ikke helt der enda.

Hehe, ja vinneren med hele en konkurrent ;)

Gøy, jeg husker deg :)

Hihi! Og tilogmed nærmeste familie :P Morro at du også er på sonen :)

Skrevet

Veldig bra! Og så herlig landskap! Synes mange av bildene er veldig bra, noen litt mørke, men været var jo grått og overskyet. Og så ser det skikkelig koselig ut med mange firluftsfolk, hunder og kaffe på kjele :wub:

Skrevet

Veldig bra! Og så herlig landskap! Synes mange av bildene er veldig bra, noen litt mørke, men været var jo grått og overskyet. Og så ser det skikkelig koselig ut med mange firluftsfolk, hunder og kaffe på kjele :wub:

Er nok litt min skyld at bildene er litt mørke, jeg liker dem sånn, men nå har jeg sett dem på min dataskjerm da, så mulig de ser annerledes ut hos andre. Men har alle bildene i RAW-format så redigering er fullt mulig.

Kjempefine bilder, SiriE :) Så ut som en koselig helg :)

Takk, det var veldig hyggelig og lærerikt.

Skrevet

Ja, det er moro å delta på jaktprøver. Jeg gikk min første prøve allerede i 1987, og det har blitt mange siden. Noen premier også. Men dere som har andre raser, og driver med andre hundesporter. Tenk litt over hvilke miljø, påvirkninger, fristelser og sterke provokasjoner disse hundene utsettes for. Her er det ikke enkelt å ha kontroll på forsterkerne for å si det slik.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...