Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Rase: Rottweiler

Antall hunder: 3

Formerke: Royal Canin Rottweiler + VOH Kylling

Kostnad pr dag: ca 28,-

huff, og nå kommer det en til som skal ha det mye dyrere Juniorforet i nesten 2 år framover, jaja, sliter ikke med å finne noe å bruke pengene på :P

Skrevet

Rase: Shetland Sheepdog

Antall hunder: 2

Fôrmerke: Orijen

Kostnad pr dag: 12 kr dagen totalt i tørrfôr (ca 6 kr dagen pr voksen hund)

Jeg kjøper Orijen Regional Red, og den er dyrere enn Orijen Adult. Kr 950 for 13½ kg...

Skrevet

Raser: Papillon og border collie

Antall hunder: 2

Formerke: Varierer. V&H, hest, lam, fisk, ja. You name it. Det er det "dyre". Også får jeg kanin og høns gratis.

Kostnad pr dag:

V&H: 4,6 kr

Hest/annet: 8-10 kr

Høns/kanin: 0 kr

Gjennomsnitt: 4,2 - 4,8 kr pr dag.

Skrevet

Rase: Kelpie, Dalmatiner og fuglehundblanding

Antall hunder: 3

Formerke: Eukanuba/RC

Kostnad pr dag: Ca23 kr (med en unghund som spiser veldig mye, en kelpie som nesten ikke får mat og en gammel midt i mellom)

Skrevet

Tar bikkjene hver for seg, jeg :)

Rase: Portugisisk vannhund

Formerke: V&H + Royal Canin

Kostnad pr dag: ca 8 kr

Rase: Leja

Formerke: V&H + Royal Canin

Kostnad pr dag: ca. 4 kr

Skrevet

Satt og regnet litt og tenkte for morros skyld om vi lagde en oversikt over rene forkostnader.

Rase: Flatcoated Retriever

Antall hunder: 2

Formerke: Pro Plan

Kostnad pr dag: Ca 18,-

Skrevet

Raser: Wheaten terrier, shar pei og dobermann

Antall hunder: 3

Formerke: Pro plan lak og ris og Pro plan valpefor, for stor athletisk valp

Kostnad pr dag: ca 25-30 kr

Guest Belgerpia
Skrevet

Rase: Belgisk fårehund Tervueren og Fransk Bulldog

Antall hunder: 2

Fôrmerke: Som regel Royal Canine, men av og til V&H nr. 33

Kostnad pr. dag: Med RC ca. 13 kr dagen, med V&H kr 6,25 pr dag

I tillegg kommer jo diverse griseører, tyggesnacks og godbiter - har jo fast rutine på at de får frokost pluss tyggeting før jeg går på jobb om morgenen. Men jeg ville forøvrig spart mye på å reise å hente kjøtt faktisk. 20 kilo varer i ca. 33 dager hos meg, så det ville vært svært lønnsomt faktisk.

Rase: Riesenschnauzer

Antall hunder: 1

Formerke: RC og V&H (pluss rått)

Kostnad pr dag: 30 kr (pluss rått av noe slag 5-30 kr)

Jeg er ikke heldig og får kjøpt inn rimelig V&H...

Men det må jo være veldig dyrt?

Skrevet

Men det må jo være veldig dyrt?

Matutgiftene til hunden har økt etter flyttinga vår ja.

Jeg har kun en stykk fryseskuff til hundematen, og jeg får ikke kjøpt inn stort hver gang. Den dyrebutikken jeg har gangavstand til betaler jeg 32 kr pr kilo når jeg kjøper 5 kilo eller mer. Når jeg bestiller tørrfòr (RC) derimot, da får jeg kjøpt med litt rimeligere (25 kr pr kilo) V&H, men får jo ikke kjøpt inn rare greiene hver gang der heller.

Men jeg er glad jeg får til såpass likevel, er fornøyd at jeg får råfòret så godt jeg klarer på tross av begrensning på både transport og fryseplass :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...