Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Satt og regnet litt og tenkte for morros skyld om vi lagde en oversikt over rene forkostnader.

Rase:

Antall hunder:

Formerke:

Kostnad pr dag:

For å starte med meg:

Rase: Dvergschnauzer

Antall hunder: 2

Formerke: Orijen

Kostnad pr dag: ca 7,-

Guest Kåre Lise
Skrevet

Rase: Schäferhund

Antall hunder: 2

Formerke: Vom og Hundemat; Hundemat m/laks nr 25.

Kostnad pr dag: 15,-

Skrevet

OT: Leste Frokostnader jeg, og lurte fryktelig på hva dette var

Rase: Fransk og engelsk gjeterhund

Antall hunder: 2

Formerke: diverse rått, noe tørt

Kostnad pr dag: ca 15 kr i snitt er vel maksimum

Skrevet

Rase: finsk lapphund

Antall hunder: 1

Formerke: vom & hundemat, hovedsakelig nr 25, iblant andre varianter eller egnet kjøtt vi finner i butikken

Kostnad pr dag: ca 9-10 kr.

Guest Yellow
Skrevet

Rase: Bichon Havanais.

Antall hunder: 1.

Fôrmerke: Prey Model og Vom og hundemat.

Kostnad pr. dag: Med VogH blir det 4,25 kr. daglig, varierende via PM, men fortsatt billig.

Skrevet

Rase: Australsk Kelpie

Antall hunder: 1

Formerke: Eukanuba veterinary dermatosis f/p

Kostnad pr dag: 9 kr

Rase: Welsh Corgi Cardigan

Antall hunder: 1

Formerke: Eukanuba daily care sensitive joints

Kostnad pr dag: 6,5 kr

Totalt for 2 hunder: 15,5 kr pr dag

Ene foret er vet for og dyrere enn normalt.

Skrevet

Rase: Dvergpinscher, Grand Danois og Basenji

Antall hunder: 3

Formerke: V&H

Kostnad pr dag: ca 11 kr dagen.

(Nå er ikke min helt korrekt da jeg forer på alt mulig rart av diverse rått og tørrfor, men når jeg flytter blir det i hovedsak Rått så da får jeg regne på det da) :)

Guest lijenta
Skrevet

Rase: Strihåret Vorstehhund

Antall hunder: 1 stk

Formerke: Vom og Hundemat

Kostnad pr dag: 6,- På de mest aktive periodene kan det jo bli mer men ikke mer enn 10 ,-

Skrevet

Rase: Curly Coated Retriever

Antall hunder: 1

Formerke: Eukanuba

Kostnad pr dag: 20 kr (hun trenger mye mer enn normal dagsrasjon for å holde vekta oppe)

Skrevet

Rase: Malinois

Antall hunder: 2

Formerke: Vom og hundemat + Royal Canin

Kostnad pr dag: ca 17,50,-

Dette er kun for V&H. RC får vi sponset.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Som sagt, få en instruktør til å komme hjem til deg og se situasjonene og få hjelp til et opplegg. Dette er en hund som trenger konsekvent gjennomgående trening og rammer i hverdagen. Men få utelukket først at det ikke er noe smerter eller andre ting som påvirker adferden også.
    • Men når jeg skiller dem så biter hun meg. Hun blir helt vill i blikket og i kroppen og alt. De kan aldri være alene sammen. Jeg kan heller ikke la hun være på ett rom og jeg ber hun bli når den andre er på andre siden av døra. Da løper hun og biter meg i bånda. Eller i armen. 
    • Jeg har kjøpt nye håndklær, nytt sengetøy, nødklær og et par mer brukbare klespakker fra Finn, men mange av de såkalt berikede klærne er helt unike og har høy affeksjonsverdi. Bl.a. den nevnte singletten, som var det første fairtrade sertifiserte plagget jeg fant. Original Max Havelaar, fra før de byttet navn til Fairtrade. Den kostet omtrent 250 kr for tjue år siden og har trofast holdt stand gjennom hver eneste sommer siden. Med alt arbeidet jeg har lagt ned i den nå, så er Gucci fast fashion for tacky træsh hoes til sammenlikning.  Fordi jeg har vært en så etisk bevisst shopper og bygget en garderobe jeg kunne gå moralsk rakrygget i, så er det ikke bare, bare for meg å handle nytt. Favorittbutikken Libe er nedlagt, og jeg liker ikke kolleksjonene de gode merkene (som Komodo og Monkee Genes) har for øyeblikket. Nudie har heldigvis jeans jeg liker, men utover dem ser det svart ut. Derfor velger jeg redde det som reddes kan.  Alt av ulltøy må byttes fordi proteinfibre går bokstavelig talt i oppløsning i høy pH. Ikke bare undertøy som ikke er så farlig hvordan ser ut, men affeksjonsverdi Komodo blazer, kåpe, skjerf og lue, kjole, skjørt og flere bukser. Det er virkelig en smerte å vente på plagg jeg vil ha fra de merkene jeg liker. Trendene for tiden faller ikke i smak. Nøstebarn har fortsatt de samme plaggene de alltid har hatt, men er selvsagt utsolgt for de riktige fargene.  Jeg drar det antakelig så langt at jeg demonterer en jakke vevd og sydd i Sverige, fra et svensk merke som gikk konkurs og ikke lenger tilbyr noe nytt, for å unngå skade elgskinnet på utsiden mens jeg renser innsiden.  ..ikledd pølsedrakt fra Biltema, fordi jeg ikke hadde nevneverdig lyst til å legge penger i kassa til noen såkalt grønn butikk da jeg trengte emergency beskyttelse mot klima etter den fanatiske grønnskallen fra den sekterisk klorofyllkommunistiske kloakken av ruspsykotisk økolååågiske fotsoldater fra MDG beriket både garderoben min og miljøet med det ufortynnede insektsmiddelet sitt. Biltema klær med pølsemotiv på var det mest aggressive motsvaret jeg kunne finne som traumeterapi. Made in China av helt ny polyester, fraktet fossilt fra andre siden av planeten og med bilder av svinekjøtt på. Jeg slo til og det føltes bra.     
    • Er det ikke bedre å kaste klærne og kjøpe nye, det burde dekkes av innboforsikringen? Litt jobb, men føles tryggere likevel?
    • Det hjelper også å legge den i glovarmt vann etter vask, for å drepe mikroorganismene før du tørker den hurtig et varmt sted med god ventilasjon. De formerer seg lett under tørkeprosessen om du ikke har kverket dem skikkelig. Vaskemiddel hjelper bare med å få hardføre mikroorganismer delvis ut av stoffet, det dreper dem ikke, mange blir sittende igjen, og vannet i maskinen holder ikke 60° lenge nok. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...