Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Rase: Rottweiler

Antall hunder: 3

Formerke: Royal Canin Rottweiler + VOH Kylling

Kostnad pr dag: ca 28,-

huff, og nå kommer det en til som skal ha det mye dyrere Juniorforet i nesten 2 år framover, jaja, sliter ikke med å finne noe å bruke pengene på :P

Skrevet

Rase: Shetland Sheepdog

Antall hunder: 2

Fôrmerke: Orijen

Kostnad pr dag: 12 kr dagen totalt i tørrfôr (ca 6 kr dagen pr voksen hund)

Jeg kjøper Orijen Regional Red, og den er dyrere enn Orijen Adult. Kr 950 for 13½ kg...

Skrevet

Raser: Papillon og border collie

Antall hunder: 2

Formerke: Varierer. V&H, hest, lam, fisk, ja. You name it. Det er det "dyre". Også får jeg kanin og høns gratis.

Kostnad pr dag:

V&H: 4,6 kr

Hest/annet: 8-10 kr

Høns/kanin: 0 kr

Gjennomsnitt: 4,2 - 4,8 kr pr dag.

Skrevet

Rase: Kelpie, Dalmatiner og fuglehundblanding

Antall hunder: 3

Formerke: Eukanuba/RC

Kostnad pr dag: Ca23 kr (med en unghund som spiser veldig mye, en kelpie som nesten ikke får mat og en gammel midt i mellom)

Skrevet

Tar bikkjene hver for seg, jeg :)

Rase: Portugisisk vannhund

Formerke: V&H + Royal Canin

Kostnad pr dag: ca 8 kr

Rase: Leja

Formerke: V&H + Royal Canin

Kostnad pr dag: ca. 4 kr

Skrevet

Satt og regnet litt og tenkte for morros skyld om vi lagde en oversikt over rene forkostnader.

Rase: Flatcoated Retriever

Antall hunder: 2

Formerke: Pro Plan

Kostnad pr dag: Ca 18,-

Skrevet

Raser: Wheaten terrier, shar pei og dobermann

Antall hunder: 3

Formerke: Pro plan lak og ris og Pro plan valpefor, for stor athletisk valp

Kostnad pr dag: ca 25-30 kr

Guest Belgerpia
Skrevet

Rase: Belgisk fårehund Tervueren og Fransk Bulldog

Antall hunder: 2

Fôrmerke: Som regel Royal Canine, men av og til V&H nr. 33

Kostnad pr. dag: Med RC ca. 13 kr dagen, med V&H kr 6,25 pr dag

I tillegg kommer jo diverse griseører, tyggesnacks og godbiter - har jo fast rutine på at de får frokost pluss tyggeting før jeg går på jobb om morgenen. Men jeg ville forøvrig spart mye på å reise å hente kjøtt faktisk. 20 kilo varer i ca. 33 dager hos meg, så det ville vært svært lønnsomt faktisk.

Rase: Riesenschnauzer

Antall hunder: 1

Formerke: RC og V&H (pluss rått)

Kostnad pr dag: 30 kr (pluss rått av noe slag 5-30 kr)

Jeg er ikke heldig og får kjøpt inn rimelig V&H...

Men det må jo være veldig dyrt?

Skrevet

Men det må jo være veldig dyrt?

Matutgiftene til hunden har økt etter flyttinga vår ja.

Jeg har kun en stykk fryseskuff til hundematen, og jeg får ikke kjøpt inn stort hver gang. Den dyrebutikken jeg har gangavstand til betaler jeg 32 kr pr kilo når jeg kjøper 5 kilo eller mer. Når jeg bestiller tørrfòr (RC) derimot, da får jeg kjøpt med litt rimeligere (25 kr pr kilo) V&H, men får jo ikke kjøpt inn rare greiene hver gang der heller.

Men jeg er glad jeg får til såpass likevel, er fornøyd at jeg får råfòret så godt jeg klarer på tross av begrensning på både transport og fryseplass :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


×
×
  • Opprett ny...