Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 287
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Liten frøken på 507 gr hilser og sier HALLO! Frisk og fin og rimelig våken. Sinna på mor som prøver å vaske for man er da sulten! Uta var kjempeflink og det var jammen jeg å!

Mine søte små Alt nå gnåler mannen om at vi skal beholde en hannhund. Tipper det går over jeg, gir han 6 uker, svusj ønske om at Noddy skal bli boende er søkk borte

Mel: Når nettene blir lange Når dagene blir lange setter veene i gang Margrete suller rundt og mener hun skal ha en sang Så klart at hun skal få det, det sier seg jo selv hun sitter der og surre

Guest Belgerpia
Skrevet

Hjemme fra veterinæren og vi vant to stk hannhunder.

Hmmm.... den ene ødela altså, jeg tippa seks jeg, men antal småjenter hadde jeg rett da - det kom bare en bonusgutt.

Gratulerer med ett fint kull.

Guest Gråtass
Skrevet

Der gikk tippinga mi rett vest, jeg som syns jeg var så flink ;) Grattis, håper alle klarer seg bra fremover.

Skrevet

Grattis med flott gjeng! Ikke minst grattis med de to brødrene som bare måtte finne på noe bøll, de kommer nok til å gi deg grå hår i hodet i ukene framover de to der.

Skrevet

Gratulerer så mye :D Kjempespennende :D Og jeg gjetta jo nesten rett til og med! Hadde bare en hann for mye. Gleder meg til å se bilder av gjengen om noen uker altså *valpesyk*

Skrevet

Gratulerer med alle sju! :)

Jeg tippa 4 tisper og 3 hanner jeg...jeg skreiv det bare ikke her, for jeg har ikke sett tråden før nå... :whistle:

Skal følge tråden framover nå da, håper det går bra med både mor og barn. :)

Skrevet

Gratulerer med fint kull, og vel gjennomført fødsel til Uta :flowers:

Vi gleder oss ikke i det hele tatt til bilder, for schæfervalper er så stygge, atte :sleep:

  • Like 1
Skrevet

Grattis med flott gjeng! Ikke minst grattis med de to brødrene som bare måtte finne på noe bøll, de kommer nok til å gi deg grå hår i hodet i ukene framover de to der.

Rart hvor fort man kjenner igjen enkelte lyder, men Noddy er en fordømt bråkmaker, han er skylden i at jeg er våken. Kravler seg for så å bli forbanna, mor løfte FEIL, blir enda mer forbanna, spiser litt, sover en dupp og på'n igjen. Så ja mistenker at de to skal gjøre livet mitt litt surt om noen uker :P

I morgen er det bilder!

  • Like 2
Skrevet

Sånn, opptelling etter en lang natt er fortsatt 7 små. Noddy har jeg lagt i skjebnens hender, mindre enn de andre, som heller ikke er så store, han er "rar", bare ligger å skriker når han kommer seg vekk fra mor, og spiser dårlig synes jeg. Neville har matvett :)

AUCH! Helle sin valp har jo alt fått ett navn og det er Naruu :D *sinna Helle*

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...