Gå til innhold
Hundesonen.no

Borderens EFIT sånn ca


borderen
 Share

Recommended Posts

Jeg har jet-lag og stod derfor opp kl 6. Det tok litt tid før jeg husket at det var EFIT, men her er dagen min i bilder:

IMG_9055.jpg

Det første jeg gjorde etter frokost var å reise på banen og trene lydighet!

IMG_9060.jpg

Så satte jeg igang å rydde låven fordi jeg og søsknene mine skal ha cowboyfest der neste uke

IMG_9064.jpg

Siste rest av lunsjen

IMG_9091.jpg

Hundene er med ut og rydder mer i låven

IMG_9067.jpg

Moren min hjelper til og det er fremgang!

IMG_0360-1.jpg

Kiter og jeg tok en nap i hengekøya før middag

IMG_9103.jpg

Pakker baggen til jobbuke på hundeleir

IMG_9131-1.jpg

I kveldinga var det veldig kult lys med tordenskyer i sør-øst og sol i nord-vest. Jeg dro på beitet for å telle kuer og se om noen har tenkt å kalve i nærmeste fremtid

IMG_9163-1.jpg

Kiter gjeter kuer

IMG_9173.jpg

Vi sier oss fornøyd med dagen :)

  • Like 8
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Kjempe fine bilder! Likte spesielt godt det av Kiter når han gjetet :ahappy:

Så moro med cowboyfest da! Jeg elsker slike tema-fester. :D

Edit: Også fikk jeg lyst på skive med leverpostei! Men jeg har pølser i ovnen, så det blir litt teit å spise nå. Måtte du friste meg?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Tusen takk alle sammen!

  På 7/2/2012 at 6:45 AM, Ingvild skrev:

Så flotte bilder! Og koselig dag :ahappy: Tipper det er herlig med hundefylte dager igjen etter fem måneder uten. :)

Jeg har uten tvil blitt bevisstgjort på hvor mye jeg verdsetter å være med hunder! Hunder er rett og slett livet mitt!

  På 7/2/2012 at 8:23 AM, SandyEyeCandy skrev:

Jeg håper du veit hvor heldig du er som kan pusle rundt med dyra hele dagen med bikkjene vandrende i hælene dine. :heart:

Ja, det er grunnen til at jeg ønsker å bli litt lengre hjemme igjen enn bare en sommerferie. Hundene er så lykkelige her :D

  På 7/2/2012 at 6:37 AM, AnetteH skrev:

ååh,jeg vil også nappe i hengekøya med en hund som ikke går bananas glad :P

Hihi! Kiter er en i overkant rolig kar :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Henger meg på pinewood! Jeg har hatt herre/unisex vest og den passet meg godt i bredde. Ble dessverre litt for lang eneste så var uheldig å ødela glidelåsen og sømmen på en lomme i ett fall. Foreløpig eneste minuset med den er at den blir litt tung om man er ute i heftig regn.  Fikk sommerversjonen til pinewood i erstatning fra widforss og den bruker jeg hele tiden. Store gode lommer som rommer masse! ikke opplevd å miste noe utav, og i konkurranse setting så skal det ganske mye til for at leker ligger synlig for dommer også. Så sånn teknisk disk som det skal det godt gjøres at skjer også.    Har også en IQ Dogsport multifunctional jakke jeg bruker på vinteren og jeg elsker den!! Liker spesielt godt at det er linere til lommene så man kan vaske dem ofte om man bruker litt grisete godbiter. Ikke fult så dyp lomme bak som pinewood, men ok nok. 😊    Har også en eldre CRW vest fra hooks og den er jeg ikke så fan av. For små lommer og for lett å miste ting utav. Fordelen er stofftypen som ikke tar til seg så mye vann i regnvær. 
    • Kan være. Føler allikevel for å høre musikken sammen mens vi går. Han blir glad av musikk han liker, og den trafikkstøyen er ganske ubehagelig når en legger merke til den. Den er ujevn, uforutsigbar, og det er ikke behagelige lyder. Veldig til susing pga hastigheten. Kjent for å ha ugunstige effekter på helse. Å fokusere hørselssansen på Bob Marley istedenfor er antakelig sunnere for såkalt mental helse. Alternativt, så kan vi selvsagt busse de tre holdeplassene for å bare ha fuglekvitter og klukkende elv på øret siste delen av veien. Også en mulighet. Det er bare så mye mer lettvint å gå enn å styre på med buss som går 1-2 ganger i timen for de tre holdeplassene. 
    • Trenger han faktisk lyden? Jeg vil tippe han får pulsen godt nok fra et headset på deg.
    • Har tenkt på det, spille synkront i to headphones, og prøvde på hunden et rundt halsen, men det blir for dårlig lyd til ham. For mye av høyfrekvente lyder og ingen bass. Må ha fyldigere lyd for å kunne nyte den.  Ingen fare for å forstyrre omgivelsene, en møter svært sjelden andre mennesker langs den veien der, og de har i 100% av tilfellene så langt vært på sykkel, som farer fort forbi.  Med mindre det finnes headphones lagt spesielt for hunder (tror ikke han vil like det mens vi er i bevegelse i dynamiske omgivelser) er jeg derfor ute etter en så nett og praktisk og rimelig ghettoblaster som mulig, til å bære på kroppen med stropp. Det er 20 min langs et sånt grusomt kjedelig strekke hver vei, til hver eneste trening hele sommerhalvåret. Trenger sprite opp den turen littegrann
    • Hvorfor ikke bare bruke et headset? Det blir fort irriterende for omgivelsene hvis du skal prøve å overdøve trafikken med musikk...
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...