Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 64
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Oslo Reptilpark om det er interessant:)

Kokosbollefabrikken på Bjølsen!

34-bussen mot Ekeberg Hageby går bl.a. fra Jernbanetorget. Ta den til Brannfjellveien, rusle noen meter oppover i svingen, og du kommer til stedet hvor dette bildet er malt: Snu dere, og dere h

Skrevet

Det var faktisk skikkelig inspirerende å lese denne tråden. Tommel opp for å feriere i eget land! :D

  • Like 1
Skrevet

Dere må jo til IKEA! Det var høyepunktet mitt da vi var i Oslo. :D Dit går det buss fra sentrum.

De har jo allerede vært på ferien sin :P

Og jeg er veldig uenig, jeg HATER Ikea!

Ellers hørtes det ut som en velykket tur! :)

Skrevet

Om du skal både til Frognerparken og Bygdøy vil jeg anbefale Sightseeing-bussen, har tatt den selv og den stopper mange rare steder og man kan bare gå av og på om man ønsker, den kjører også ut til Bygdøy, både Folkemuseumet og Kon-tiki :)

Dette er selvfølgelig dersom ikke Oslo-passet er bedre da :P

Skrevet

Høres ut som en kjempebra uke! :)

Ja, vi hadde det kjempefint. Å kunne slippe helt å tenke på matlaging og oppvask. Skikkelig husmorfri.

Så aktive der har vært. Jeg tror jeg må bli flinkere til å finne på ting i egen by :)

Vi hadde jo enda flere ting vi ville sett på, folkemuseet på, Bygdøy for eksempel, Vi var en liten runde men det regnet så at vi tok bussen videre til Fram- Kon-Tiki og vikingeskipmuseene.

Det var faktisk skikkelig inspirerende å lese denne tråden. Tommel opp for å feriere i eget land! :D

Vi har bare feriert i Norge de siste årene. Mye spennende å oppleve "hjemme".

Dere må jo til IKEA! Det var høyepunktet mitt da vi var i Oslo. :D Dit går det buss fra sentrum.

Vi har IKEA 7 mil hjemmefra, så selv om jeg liker å handle der, ville ikke det blitt prioritert. Hadde ikke bilen med, så vi måtte begrense kjøpelysten. Men jeg angrer på at vi ikke lette litt etter Stoff og Stil, skal visst ligge på Alna?

Om du skal både til Frognerparken og Bygdøy vil jeg anbefale Sightseeing-bussen, har tatt den selv og den stopper mange rare steder og man kan bare gå av og på om man ønsker, den kjører også ut til Bygdøy, både Folkemuseumet og Kon-tiki :)

Dette er selvfølgelig dersom ikke Oslo-passet er bedre da :P

Vi kjøpte 3-dagers Oslopass. Men om jeg kommer tilbake for å oppleve Bygdøy ordentlig i fint fotovær er ditt forslag et alternativ.

Glemte visst å skrive at vi også hadde en fin kveld i Botanisk hage. Til og med barna syntes det var fantastisk med alle blomster og trær. Fjorårets kalver skal ha navn fra blomsterverden, så vi fant mange flotte kunavn :lol:

Skrevet

Så koselig dere har hatt det. For meg som er fra Lillehammer og er vant til Maihaugen, er folkemuseet på Bygdøy litt kjedelig :icon_redface:

Skrevet

Gutt på 14 og jente på 12.

...ellers er dyr den store lidenskapen, så noe med dyr må vi nok også få til.

Da må du ta en tur til Oslo reptilpark - den ligger i gangavstand fra Karl Johans gate. Sjekk linken til hjemmesiden for adresse og veibeskrivelse.

Skrevet

Så koselig dere har hatt det. For meg som er fra Lillehammer og er vant til Maihaugen, er folkemuseet på Bygdøy litt kjedelig :icon_redface:

Da må vi vel til Maihaugen neste år! :yes:

Da må du ta en tur til Oslo reptilpark - den ligger i gangavstand fra Karl Johans gate. Sjekk linken til hjemmesiden for adresse og veibeskrivelse.

Reptilparken var et funn for ungene.

Skrevet

Det er litt langt fra Oslo, da :)

Skal nok takle det.

Det var jo nesten så jeg fikk lyst å dra til Oslo og være turist! Hørtes så koselig ut dette :ahappy:

Ja, kan absolutt anbefales.

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det kan jo være det. Den våkner av at du er oppe og sliter med å finne roen igjen etterpå kanskje. Det er ikke uvanlig at det kommer perioder med mer stress eller usikkerhet eller hvor hunden ikke hører etter el. Så i utgangspunktet hadde det ikke bekymret meg noe særlig, men du som eier og som den som kjenner hunden godt må jo kjenne litt på om du tenker det kan være noe mer eller noe annet, for det kan jo også skje. Isåfall får man jo vurdere en tur til veterinær.  Men sannsynligvis bare en periode som går over igjen. Blir hunden veldig urolig ville jeg forsøkt å ha den inne med meg for trygghet og lukket døra for å begrense muligheten til å tasse rundt.
    • Det er gull verdt ja å finne en gruppe, side eller lignende hvor man finner folk som har bra informasjon å dele. Så kan man sparre litt med ekte folk istedet for å måtte finne ut alt på egen hånd.  Kan ingenting om fugl dessverre, annet enn at det er fine (og litt krevende) dyr på sin egen måte. Veldig spennende da 😁
    • Det kommer jo en del brukere inn her som har fått sin første hund, eller planlegger å kjøpe hund, og ikke kan noe særlig fra før. De fleste her svarer så godt vi kan, og har ganske mange års erfaring etterhvert. Og de fleste av oss er vel klar over at vi ikke startet ut som eksperter, vi heller, og har lært av våre feil opp giennom tiden. Det er mye å lære og navigere, og ikke minst å gjenkjenne god og dårlig informasjon og råd. Nå er jeg selv i den situasjonen. For de som ikke har vært lenge på forumet så er jeg altså kronisk syk med ME. Jeg har vært frisk nok til å drive aktivt med hundesport i mange år, men blitt gradvis dårligere. De siste årene med hundene var det stort sett korte turer, og nå er jeg for syk til å ha hund igjen etter at de vi hadde ble gamle. Derfor har jeg begynt å se på fugl som mulighet for litt selskap hjemme. Jeg passer en kanarifugl nå, og prøver å lære meg mest mulig om fuglehold. Og det er jamen ikke lett! Jeg hadde undulater som tenåring (litt sammenlignbart med de som vokste opp med hund som barn?), men mye både holdninger og kunnskap har jo endret seg siden den gang. Det å finne grupper å stille spørsmål i (jeg er ikke på Facebook), finne miljøer, og lære meg å se hva som er gode og dårlige kilder til kunnskap er virkelig en jobb.  Det er veldig interessant å være "på den andre siden" av det jeg vanligvis er. 
    • Hunden min på 9 måneder har plutselig begynt å bjeffe og å stresse om natta. Jeg må ofte på do om natta og etter jeg er ferdig så bjeffer hunden på alt og alle. Bjeffer for seg selv og går urolig i huset. Er dette spøkelsesalderen? Tenåringsfase?
    • Shit, 17 år, det er virkelig en brukbar alder.    Kjipt når det blir sånn. Håper det går seg litt til igjen. ❤️ 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...