Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Takker og bukker! Utrolig deilig etter måneder med hardtrening på vår største hatøvelse: fremadsending! :lol:

Gratulerer! Bra at det er noen som gjør en innsats utenfor utstillingsringen også! ;)

Takk! Hehe, der finner man hvertfall ikke meg og Jaily! ;)

Næmmen, er du datteren til Hilde? :lol:

Grattis!

W00t? You know my mama??? :lol:

Takk! :D

Skrevet

W00t? You know my mama??? :lol:

Takk! :D

Hehe, ja :lol: Sølv Dokka har vært min hjertesten i mange år :lol: Og pappaen min leier ut leiligheten hennes ;) Ikke så stor verden, gitt :lol:

Skrevet

Tusen takk alle sammen! :D

Hehe, ja :lol: Sølv Dokka har vært min hjertesten i mange år :lol: Og pappaen min leier ut leiligheten hennes ;) Ikke så stor verden, gitt :lol:

Haha, nei så stilig! Trodde ikke det var så noe særlig Vegglifolk på Sonen! :lol: Men ja, det er muttern min!

Forøvrig helt enig; Dokka er en herlig hest... :wub:

Skrevet

Leenge siden jeg bodde i Veggli :lol: Men prøver nå å få med meg en kjøretur med damen når jeg er hjemme. Og ja, herlig hest. Og gal på sine yngre dager :lol: Aldri vært borti makan til fjording. Husker jeg hadde henne med på rideleir flere ganger og ofte fikk jeg kommentarer alá "Hvordan TØRR du å ri den hesten?". Haha :D Aaah. Det var tider, det ;-)

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Alle dyr har naturlige instinkter som styrer dem. Noen er byttedyr, som lever av gress, bær og annet de finner i naturen, og som har fluktinstinkter når det er noe i nærheten de oppfatter som fare. Typisk eksempel er hester, sauer, hjortedyr osv. Noen er rovdyr som lever av å fange, drepe og spise andre dyr. Både katter og hunder er rovdyr, samt ulv, gaupe, bjørn osv. Fra lenge før hunder (og katter) ble domestiserte og holdt som arbeids- og kjæledyr har dette vært instinkter som rett og slett har holdt dem i live. Det er naturlig adferd å jage og drepe, men vi har avlet bort veldig mye av de sterkeste instinktene. Ulike dyr har også ulikt språk og væremåte, og de aller fleste kommuniserer best med sin egen art. Og så er det noen som kommuniserer på tvers av arter, i varierende grad. Anbefaler å lese litt om språk og adferd både hos hund og katt, og som sagt få hjelp fra fagfolk.
    • Hvorfor er det sånn at alle katter skal jages?
    • Det er jeg også redd jeg må gjøre. Omplassere kattene. Men er vanskelig fordi har blitt så glad i dem.
    • Er det sånn at hunder kun kan gå overens med andre hunder? Og ingen andre dyr? Det samme med katt. Kun med andre katter? Hvis det er så vanskelig å få katt og hund sammen? Er det generelt lettere å få voksne hunder til å gå bra sammen med valper enn andre dyr? Synes det er kjekt å lære.
    • Det er mange som har hund og katt sammen, men det kommer helt an på individene, rasene og tilvenningen. Det høres ut som du har kommet litt skjevt ut allerede, og som sagt tror jeg det kan bli krevende. Når du ikke har kompetansen selv til jeg anbefale å få hjelp (direkte, annet enn tilfeldige på nett) fra noen som kan komme og hjelpe deg der du er.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...