Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Takker og bukker! Utrolig deilig etter måneder med hardtrening på vår største hatøvelse: fremadsending! :lol:

Gratulerer! Bra at det er noen som gjør en innsats utenfor utstillingsringen også! ;)

Takk! Hehe, der finner man hvertfall ikke meg og Jaily! ;)

Næmmen, er du datteren til Hilde? :lol:

Grattis!

W00t? You know my mama??? :lol:

Takk! :D

Skrevet

W00t? You know my mama??? :lol:

Takk! :D

Hehe, ja :lol: Sølv Dokka har vært min hjertesten i mange år :lol: Og pappaen min leier ut leiligheten hennes ;) Ikke så stor verden, gitt :lol:

Skrevet

Tusen takk alle sammen! :D

Hehe, ja :lol: Sølv Dokka har vært min hjertesten i mange år :lol: Og pappaen min leier ut leiligheten hennes ;) Ikke så stor verden, gitt :lol:

Haha, nei så stilig! Trodde ikke det var så noe særlig Vegglifolk på Sonen! :lol: Men ja, det er muttern min!

Forøvrig helt enig; Dokka er en herlig hest... :wub:

Skrevet

Leenge siden jeg bodde i Veggli :lol: Men prøver nå å få med meg en kjøretur med damen når jeg er hjemme. Og ja, herlig hest. Og gal på sine yngre dager :lol: Aldri vært borti makan til fjording. Husker jeg hadde henne med på rideleir flere ganger og ofte fikk jeg kommentarer alá "Hvordan TØRR du å ri den hesten?". Haha :D Aaah. Det var tider, det ;-)

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Lapphundene er en helt annen type hund. De er gjeter- og arbeidshunder opprinnelig, selv om de fleste er familiehunder nå. De er også ganske selvstendige, men ikke på langt nær så sære som eurasier. Jeg har inntrykk av at finsk lapphund er litt enklere å trene enn den svenske, men det er såklart individuelle forskjeller også. 
    • Av alle disse rasene som er nevnt ville jeg gått for bearded collie eller sheltie til lydighet. Eventuelt korthårscollie. Men om du vil satse litt på høyere klasser så er ingen av disse ideelle, da ville jeg gått for en litt mer aktiv arbeidshund som retriever eller belger. På hobbynivå er de fleste av disse helt fine. Pumi kjenner jeg ikke særlig godt utover at de brukes en del i agility og bjeffer MYE. Har aldri sett dem i lydighet.
    • Høres ikke så bra ut da. Vurderer også svensk og finsk lapphund. Er det samme der?
    • Takk. Hva med Pumi og gemyttet der? Jeg driver med lydighet.
    • Eurasierene er selvstendige hunder som kan være krevende å trene, særlig til å holde seg i nærheten/være løs. De kan ha en del jaktinstinkt også. Det har vært en del svakheter på rasen med frykt og usikkerhet, men jeg vet ikke hvordan status er for tiden.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...