Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Noen som vet hvor jeg kan få kjøpt en ball som har lys i seg? En venninne har en Riesen som gira på ball, men hun ser dårlig så hun finner dem ikke igjen nå på vinteren når det er mørkt ute. Husker å ha sett en sånn en gang, men husker virkelig ikke hvor

Se på e-bay der er det mange baller med lys til en billig penge ;)
  • Svar 2.5k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Hinder er da ikke et problem. Bare å låne et det, og vente til at vedkommende som lånte det i utgangspunktet dør, og at ingen husker tydeligvis hvem som har det.

Jeg går ikke ut døra lenger enn ti minutter uten magebelte på meg selv som den største hunden er festet i med god demping - og den drar ikke spesielt mye. Du skal ikke heller investere i et Baggen-bel

Retreq har pleid å være kjemperask til å levere varene. Har sjelden tatt mer enn 3 dager å få det jeg har bestilt.

Posted Images

Skrevet

Hvis du bare gidder å komme innom før trening innimellom så finner du det meste du trenger altså. :poke:

Koster 289. :)

Haha, treninga begynner ikke før 8, og dere stenger jo 6, litt kaldt å vente 2 timer ute nå :aww: også betalte jeg 199,- for den på europris :)

  • Like 1
Skrevet

Ser etter slike tomme tuber (eller lignende), som man kan ta f.eks. Levepostei eller våtfôr oppi og bruke som belønning under trening :) ikke alt for store, slik at det er plass til de i jakke-lommer :)

Skrevet

Noen som vet hvor man får kjøpt snake/hexagon kjede i gull på 40 cm? Helt uten å ruinere meg?

Jeg har kjøpt Blondie sitt på 2dogs.no, men de har ikke 40 cm inne nå.

Skrevet

Noen som vet hvor man får kjøpt snake/hexagon kjede i gull på 40 cm? Helt uten å ruinere meg?

Jeg har kjøpt Blondie sitt på 2dogs.no, men de har ikke 40 cm inne nå.

kjøper mine hos waggytail.

Skrevet

Noen som vet hvor man får kjøpt snake/hexagon kjede i gull på 40 cm? Helt uten å ruinere meg?

Jeg har kjøpt Blondie sitt på 2dogs.no, men de har ikke 40 cm inne nå.

eBay

Skrevet

kjøper mine hos waggytail.

eBay

Takk :D Da ble det waggytail. Fant ikke ut hva jeg skulle søke på på ebay, pluss jeg trenger det meget snart, så det går kjappere om det blir sendt fra Norge :)

Edit: Utrolig bra service fra waggytail! I dag ringte de og lurte på om jeg var sikker på størrelsen, for mange hadde bestilt den og senere sendt den i retur pga den var for tjukk. Så da endret jeg bestillingen :)

Guest bikkje1
Skrevet

Tyggebein, rundt 20 cm lange, som ikke koster skjorta?

Kom akkurat hjem med to stk tyggebein, og betalte 100 kr (!) til sammen. :sint_01:

Guest bikkje1
Skrevet

Billig fleece, enten tepper eller stoff? Gjerne helfarget eller et mønster som passer i en flette :)

ikea? :)

Guest bikkje1
Skrevet

De har ikke reine farger uten dilldall :(

huh?

Sist jeg var der hadde de lilla, rød og oransje - ensfarged. :icon_confused: fleecetepper

Skrevet

huh?

Sist jeg var der hadde de lilla, rød og oransje - ensfarged. :icon_confused: fleecetepper

Ikke på nett iallefall, orker ikke dra fysisk på Ikea bare for fleecetepper som kanskje ikke er der :no:

Skrevet

Ikke på nett iallefall, orker ikke dra fysisk på Ikea bare for fleecetepper som kanskje ikke er der :no:

Med mindre de sluttet og selge for 3 uker siden da jeg kjøpte mine (og har kjøpt mange tidligere) så har de flere forskjellige ensfargede pledd :) Ser ut som de har enda http://www.ikea.com/no/no/catalog/products/80231662/

Ellers så har jeg vell også kjøpt på jysk og europris.

  • 2 weeks later...
Skrevet

Jeg er ute etter "side patches" til en Doxlock sele. En nettbutik som selger standard patches ala dette hadde vært fint. Det jeg EGENTLIG ønsker meg er dog å finne noen som lager personlig patcher ala DETTE , men de eneste jeg har funnet holder til i Malaysia, og selger ikke til Norge :(

Skrevet

Jeg er ute etter "side patches" til en Doxlock sele. En nettbutik som selger standard patches ala dette hadde vært fint. Det jeg EGENTLIG ønsker meg er dog å finne noen som lager personlig patcher ala DETTE , men de eneste jeg har funnet holder til i Malaysia, og selger ikke til Norge :(

Tror både Kifani og Cm design selger slike du kan designe broderiet selv. Har også sett det flere andre steder på nettet, norske sider og leverandører.

Skrevet

Sidan eg har slutta å uhm... låne... halvlitersglass frå byn, og samtidig gjerne vil drikke meir vatn og er avhengig av store glas.. Kvar får eg kjøpt (halv)fine halvlitersglass, billig? Uten reklame og/eller stett, helst. :P

Skrevet

Dr. Clauder's godbiter, gjerne gigantposer og 40x10-posene. Hjemmesiden har utsalg, samt får man de på utstilling, men lurte på om der er andre steder folk vet hvor man får tak i disse?
Tr_snacks_500g_and-231x294.jpgTraineesnacks_MixBox-231x294.jpg

Skrevet

Sidan eg har slutta å uhm... låne... halvlitersglass frå byn, og samtidig gjerne vil drikke meir vatn og er avhengig av store glas.. Kvar får eg kjøpt (halv)fine halvlitersglass, billig? Uten reklame og/eller stett, helst. :P

Ikea har ihvertfall store glass.
  • Like 1
Skrevet

Dr. Clauder's godbiter, gjerne gigantposer og 40x10-posene. Hjemmesiden har utsalg, samt får man de på utstilling, men lurte på om der er andre steder folk vet hvor man får tak i disse?

Postet bildePostet bilde

Jeg ser du skrev utstilling nå. Men de pleier å stå i Letohallen som f. Ex er nå til helga. Spør om noen kan kjøpe for deg? :-)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Kan også si at det er mellomstor hund i størrelse. Men man skal unngå helt hopp eller generelle store bevegelser uansett i starten vet jeg godt. Så da sperrer jeg av for sikkerhetsskyld heller enn så være for mye hauk så jeg også får beholdt roen samtidig som gitt ho omsorgen også roen ho trenger er planen da. Samtidig kan jeg si at ho er veldig sterk hund generelt psykisk også fysisk for så kun være mellomstor hund. Bevarer roen når trengs og når ikke trengs vet ho hva ho skal. Bare håper ho forstår legge seg bra for kroppen som nevnt og det er en av de siste tingene jeg er usikker på rundt dette etter operasjon. Ho har nok noen år til igjen asså, frisk som en fisk og aller første ting som noen gang skjedd ho som trengt oppmerksomhet fra veterinær dette mtp fysiske ting eller psykiske ting. Kun vaksiner ellers ho trengt.  
    • Snakket med veterinæren og fikk beskjed om så kun ha valpen bortreist i 7 dager i hvertfall var nok. Utenom det har jeg fått lite informasjon egentlig. De skal informere meg mere i morgen når jeg leverer ho der for operasjonen tidlig på morgenen. Jeg kommer sperre av inngang til sofaen også området foran sofaen helt ærlig bare uansett er planen også legge dyne så pledd i hunde sengene vi har rundt her så ho får komfort også kan lage sin egen om føler for det tenkte jeg. Men er usikker på om dyr generelt etter operasjon legger seg bra mtp der dem sydd bare og der er jeg litt usikker. Ho får body selvfølgelig. Og hvis ho så får en liten tisse ulykke eller gjør fra seg inne bryr ikke jeg meg noe om helt ærlig etter operasjon, da kan uhell skje tenker jeg sånn sett for det er trossalt fjerne livmor også fjerne svulst i 1 jur hvis ikke det er spredt mer enn de funnet da. De håpet det gikk over av seg selv men sist time for sjekk etter innbilt svangerskap fikk jeg time for operasjon temmelig fort så det har blitt noe bedre samtidig ikke borte så de tok avgjørelsen for operere. De tok ultralyd første gang også når sjekket så de er nok veldig nøye her tenker jeg og jeg har tillit til dem på dette også tillit til at hunden klarer seg nok bra. Men mer nervøs rundt dette med gode ligge plasser også gi ho riktig komfort så jeg driver på lager områder avsperret rundt eksempel sofaen og tenker jeg bare sover i sofaen med ho i hundesengen sin første natten eller nettene om så jeg asså for det gjør meg null så lenge jeg har oversikt også får fulgt med på at ho har komfortabelt litt når første døgnene. 
    • Hei! Høres lurt ut det du tenker synes jeg.Jeg har kastert 2 tisper (lukket livmorbetennelse til ei og veldig til innbildtnsvangerskap som gjorde at det ikke var noe særlig livskvalitet til nåhverenden hund.   Det er jo aldri noe moro når en hund må opereres men,heldigvis går det stort sett bra selv om det jo alltid er en risiko med det.   Til begge mine gikk operasjonen veldig fint. Selv med mye smertestillende er første døgnet etter operasjonen ikke noe særlig for hunden.    Etter det kom begge seg fint og vi slapp heldigvis noen komplikasjoner.Tok det med ro i 10 dager her.Selv om de var fryktelig fin form før 10 dager er det jo en stor operasjon så viktig med ro så såret gror. Mine er eller ikke vant til bur og vant til ligge hvor vil. Av seg selv så prøvde de ikke opp i sofa/seng den første dagen,dagene etterpå gikk det nå bra. Størrelse på hund spiller nok inn  om er lurt  hoppe opp i sofa/ seng jeg har gordon setter. Minder hund som hopper opp i sofa og seng er ikke nå lurt da. Dyrlegen har sikkert forklart at inkontinens er en mulig bivirkning av operasjonen?    Tenkte bare si at begge mine ble det kort  tid etter ( var 3 & 5 år da ble operert)    Jeg vet av mange kastrerte tisper ingen har blitt inkontinente så tror nok ikke det er så vanlig tenkte bare nevne det. Går på medisin mot det (Rinexin) som fungerer strålende nå er det faktisk 1.5 år siden siste uhell. Man vet selvsagt aldri når det skjer. Er under søvn/ hvile de tømmer seg helt ikke noe særlig for hunden oppleve det når de er så renslige.   Før startet på medisin for det gikk det så langt at var uhell flere ganger pr dag så det sier litt om hvor bra medisinen virker her. Masse lykke til hunden din med operasjonen & tiden etterpå så får vi håpe hun har mange gode år gjenn❤️
    • Tispen er ekstremt rolig av seg generelt og lydig heldigvis ja. Men er jo vandt til opp i sofaen på dagtid også sengen min for soving om natten. Og ja tenker selv lurt valpen er borte i det minste i kritiske fasen de første 3-5 dagene som er veldig avgjørende for at tispen skal få kommet seg litt først også at man får sett at stingene ikke får komplikasjoner. Første gang jeg også må igjennom slikt med tispen eller operasjon på hund i hele tatt sånn her så litt hjertet i halsen samtidig som tillit til både veterinæren også vennen som skal passe valpen er der heldigvis da så. Jeg har barnegrind jeg kan plassere da også tørkestativ eksempel for så sperre av slik at ho ikke prøver hoppe opp i ting, og tenker jo bur kan være en idé som er smart om natten jeg bare har ved siden av der jeg sover for så kunne ha litt ekstra kontroll over at ho ikke går rundt for mye. Stort bur så heldigvis også så ho kan snu seg inni det hvis behov også plass til god seng i buret pluss vann/mat. Problemet er at jeg er usikker på om ho anser bur som trygg "sone" når ho aldri vært i behov av bruke bur noen gang utenom når ho kom fra gaten i russland til norge så det er jo en liten faktor også tanke jeg sitter med rundt bur. Tenker også litt på at det er vinter nå pluss glatt ute for luftingen men samtidig må jo det etter hva jeg vet begrenses mye med tur gåing etter operasjon også begrenses kun til ut tisse så gjøre sitt benødne. Men ja skal kontakte veterinæren så høre mer også med dem. En ting er sikkert og det er at jeg vil ha beste løsningen for begge hunder sin velferd og valpen har jo vært med oss siden var 8 uker også så føles på dette.
    • Det høres veldig lurt ut om valpen kan være et annet sted en stund den første tiden ihvertfall. Dette er spørsmål du kan stille dyrlegen. Om hun er relvativt rolig av seg trenger hun kanskje ikke noen inngjerding eller bur for begrensning. Kan du evt. bruke kompostgriner for å begrense plassen litt?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...