Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Guest Kåre Lise
Skrevet

Knæsje?? Man får da selene i nøytrale farger som sort, blå, rød osv, er bare lifeguard serien som er knæsje i fargen ;)

Ja vi har den sorte med rødt og brun polstring. Så fin atte. Og refleksen er faktisk veldig bra, hvertfall på hodelykta så jeg ser hvor de er.

930111.jpg

  • Svar 2.5k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Hinder er da ikke et problem. Bare å låne et det, og vente til at vedkommende som lånte det i utgangspunktet dør, og at ingen husker tydeligvis hvem som har det.

Jeg går ikke ut døra lenger enn ti minutter uten magebelte på meg selv som den største hunden er festet i med god demping - og den drar ikke spesielt mye. Du skal ikke heller investere i et Baggen-bel

Retreq har pleid å være kjemperask til å levere varene. Har sjelden tatt mer enn 3 dager å få det jeg har bestilt.

Posted Images

Skrevet

Knæsje?? Man får da selene i nøytrale farger som sort, blå, rød osv, er bare lifeguard serien som er knæsje i fargen ;)

Ja, lifeguard, ja.. Doh! Med refleks! Den er jo sikkert veldig fin og praktisk på vinteren! Kanskje jeg faller for en i rosa likevel.. :whistle:

Ja vi har den sorte med rødt og brun polstring. Så fin atte. Og refleksen er faktisk veldig bra, hvertfall på hodelykta så jeg ser hvor de er.

930111.jpg

Ååh, ser man det! :D Den blå var jo kjempe fin. Da har jeg vært i butikker med begrenset utvalg :aww:

Skrevet

Ikke til hund, og jeg vet ikke om det finnes men noen som vet hvor man kan få kjøpt krykke-hansker? Som er godt polstret inni, men ikke en full hanske? (Er jo sommeren). Vil helst ikke ha sånn polstra greier på håndtakene.

Det er ikke krykkehanske, men krykkegrep.

http://www.enklereliv.no/productDetails.aspx?mainCatId=1&subCatId=12&pId=2863

de har både nettbutikk og butikker over hele landet :)

Skrevet

Nomesele er vel ikke egnet til noe annet enn trekk?

er det noen seler som er spesielt laget for noe annet enn trekk? Hva skulle i såfall en brystsele ha av funksjoner som ikke en nomesele har? Og viss hunden ikke skal trekke, spiller det noen rolle om det er en nomesele, sykkelsele eller en y sele? ;)

Takk for svar :) Hurta sine Y seler er ganske godt polstret, ja, men de er likesom så knæsje i fargen :P Også er de ikke sånn puse polstret som Gresshoppa sine. Jeg er ikke forfengelig altså, jeg lover :innocent: Men jeg ender nok opp med en av Hurta sine likevel :D

Jepp, som jeg ser har du fått se at de kommer i andre farger også.

Vet ikke merke, men jeg vet at TAM butikken her selger svarte y seler med fleece polstring til 150 kr eller noe sånt..

Guest Kåre Lise
Skrevet

Dette burde da virkelig ikke være nødvendig å svare på men siden du fremstiller det som at alle seler bare er seler til trekk og ingen har unike egenskaper utover trekk.

er det noen seler som er spesielt laget for noe annet enn trekk?

Jepp, f.eks spor, schutz, sykkel, trekk m/u pulk osv. Jeg kan ikke alt her i verden men noe er det da.

Hva skulle i såfall en brystsele ha av funksjoner som ikke en nomesele har?
F.eks ved sykling har du mye bedre kontroll på hunden med en bryst / y-sele om den løper ved siden av. Nomesele er ganske uaktuelt til det formålet her, løper han foran er det noe helt annet.

Og viss hunden ikke skal trekke, spiller det noen rolle om det er en nomesele, sykkelsele eller en y sele? ;)

Ja, absolutt. f.eks ved spor er det idiotisk med en sele som hindrer hunden å gå med hodet / snuta ned. Schutz er det og direkte skadelig med feil sele da påkjenning er x10 der og da kontra jevnt over tid som med vanlig trekk osv.. Så ja det er forskjell på seler og formål.

Videre er det like idiotisk med en nome til tur som alternativ til halsbånd. Rykker hunden sideveis eller selen ikke er stram er det ikke akkurat sunt å få skrotten vridd. Men alt er vel bedre enn halsbånd i disse positive tider eller?

Dette var bare noe. Hvorfor tror du det lages og selges så mye forskjellige seler egentlig?

Skrevet
Dette burde da virkelig ikke være nødvendig å svare på men siden du fremstiller det som at alle seler bare er seler til trekk og ingen har unike egenskaper utover trekk. Jepp, f.eks spor, schutz, sykkel, trekk m/u pulk osv. Jeg kan ikke alt her i verden men noe er det da. F.eks ved sykling har du mye bedre kontroll på hunden med en bryst / y-sele om den løper ved siden av. Nomesele er ganske uaktuelt til det formålet her, løper han foran er det noe helt annet. Ja, absolutt. f.eks ved spor er det idiotisk med en sele som hindrer hunden å gå med hodet / snuta ned. Schutz er det og direkte skadelig med feil sele da påkjenning er x10 der og da kontra jevnt over tid som med vanlig trekk osv.. Så ja det er forskjell på seler og formål. Videre er det like idiotisk med en nome til tur som alternativ til halsbånd. Rykker hunden sideveis eller selen ikke er stram er det ikke akkurat sunt å få skrotten vridd. Men alt er vel bedre enn halsbånd i disse positive tider eller? Dette var bare noe. Hvorfor tror du det lages og selges så mye forskjellige seler egentlig?
Jeg sier ikke at det ikke er forskjell på seler, men når vi snakker om nomesele og gå på tur så ser jeg ikke problemet.. Andre seler er jo like rævva som nomesele om det rykkes sideveis, det er ikke mange seler som er laget for det. Og en nomesele bør ikke hindre hunden om den trekker eller om den ikke trekker. Hadde det ikke vært forskjell på seler hadde ikke jeg giddi å kjøpt meg nomesele heller, da hadde jeg kjøpt meg en 100 kr brystsele.. Men det er vell ikke helt relevant i forhold til tema. De fleste seler er laget for trekk i større eller mindre grad og de fleste seler tåler at hunden både går normalt og at den går og snuser.

Også skjønner jeg ikke hvorfor du skal disse positiv trening hele tiden...? Jeg trener stort sett positivt, men den eneste grunnen til at jeg bruker sele er fordi hunden ikke kan gå fint i bånd og jeg gidder ikke trene på det, så da får hun heller trekke litt i den sela enn at hun kveles i halsbåndet og kommer hjem med blodsprengte øyne pga luftmangel.

Skrevet

Noen som vet av en nettbutikk som selger flettet nylonkobbel? Canis har noen svarte, men jeg vil ha andre farger og ikke så lange som 2m.

  • 2 weeks later...
Skrevet

Jah, tenkte sonen trengte en sånn tråd( om det ikke allerede finnes en)

jeg lurer på hvor jeg får kjøt en valpegård(?) sånn i tøy, 6 eller 8 kantet med lokk på liksom vist noen skjønner..

og den må være passe stor, skal brukes som bur på utstillinger :)

Ebay! :D billig penge som regel :)

Skrevet

Spesial-lagde merker til K-9 sele? Så man kan skrive f.eks "Fido" eller "På jobb" i stedet for "Bodybuilder" og "Champion" :P

Skrevet

Noen som vet av en nettbutikk som selger flettet nylonkobbel? Canis har noen svarte, men jeg vil ha andre farger og ikke så lange som 2m.

Tja, jeg lager etter mål og ønsket farge.

www.linnazoo.com

  • 2 weeks later...
Skrevet

Jeg vil ha en vannskål som UNGEN ikke heller utover seg 2-3 ganger om dagen. Finnes det?

stor tung keramikk skål?

evnt min løsning med hammer/murstein i vannskåla når Amiga elsket å tippe den :P

  • Like 1
Skrevet

Spesial-lagde merker til K-9 sele? Så man kan skrive f.eks "Fido" eller "På jobb" i stedet for "Bodybuilder" og "Champion" :P

Vet at Kifani hundeutstyr selger det iallefall. Sett bilder av merkene deres på FB-siden deres tidligere.

Selv ønsker jeg ikke lenger å støtte dem etter at de har avlivet helt friske valper kun grunnet utstillingsfeil (en helt annen diskusjon), men for flere år tilbake har jeg kjøpt fra dem, og produktene har jeg jo vært fornøyd med. :)

Skrevet

stor tung keramikk skål?

evnt min løsning med hammer/murstein i vannskåla når Amiga elsket å tippe den :P

Men ungen har sånne griperedskaper. Hender heter de, og han kan visst løfte ganske tungt også.... Men ja, tungt var lurt. :rofl:

Skrevet

Vet dere om det finnes Tropehagen og Tam-butikker som fører Hurtta?

Tropehagen-butikkene fører kun vitpro, og har derfor ikke hurtta. Vi har ikke på Tam Alna, så vil nok dessverre tro det gjelder alle Tam-butikkene.

Skrevet

Tropehagen-butikkene fører kun vitpro, og har derfor ikke hurtta. Vi har ikke på Tam Alna, så vil nok dessverre tro det gjelder alle Tam-butikkene.

De har ikke på TAM i fredrikstad heller så :/ Da får jeg kikke en tur innom Buster nedi byen her senere i dag da, veit at de har nemlig :P

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Med ausse, mener du da australsk gjeterhund? I Norge finner vi australsk kelpie, working kelpie, australsk gjeterhund og australsk cattledog. I tillegg er australsk gjeterhund delt i show- og arbeidslinjer. Alle er gjeterhunder med litt forskjellig opprinnelse og bruksområder. Den beste måten å finne informasjon om en rase på er å sjekke raseklubben i hjemlandet dens.  Begge kelpierasene vil jeg si er en del mer energisk og både fysisk og mentalt mer krevende enn australsk gjeterhund. Working kelpie mer enn australsk kelpie. Australsk gjeterhund er mildere og mer brukt som familiehund, men krever fortsatt en del aktivisering.
    • Ja og nei. De har medfødte instinkter, men de lærer masse kommunikasjon de første 8-10 ukene i valpekassa med mor og søsken. Etter det er det også viktig med sosialisering med voksne, trygge hunder som viser dem hva som er normal oppførsel.
    • Er de ganske like i gemytt og væremåte?
    • Kan en hund fødes uten hint til hvordan den oppfører seg til andre hunder? Spør for en jeg kjenner.
    • Skye terrier skiller seg jo en del ut fra de andre her, både i utseende og type. Jeg kjenner de ikke veldig godt, så anbefaler å sjekke raseklubben i hjemlandet. De andre har jeg møtt en del av. De er jevnt over ganske egenrådige og har høyt jaktinstinkt. Hvis du er vant til gjeterhund så tror jeg det kan bli en ganske brutal overgang. Det er ikke bare å "jobbe mer og hardere", det er rett og slett en helt annen type hund og mye som ikke vil kunne fungere på samme måte. En utfordring er for eksempel å ha de løse. Pinscher er vagt mildere enn terrierene. Dansk-svensk gårdshund er også en pinscherhund, som er veldig lik brasiliansk terrier og parson russel, men mildere i gemyttet. Jeg har kjent folk som har kunnet kalle inn sine pinschere og dsg fra jakt på vilt. Pinscherene er også større enn manchesterterrier. Det er nok i stor grad trenbarhet, jaktinstinktet og selvstendigheten som skiller terrierene fra gjeterhundene, og i litt ulik grad. De er ikke interessert i å gjøre deg til lags eller høre på hva du sier, de er avlet for å jobbe selvstendig og jakte på og drepe smådyr. Du kan ikke regne med å kunne ha dem løs utenfor inngjerdede områder eller under tett kontroll. Jeg har f.eks. sett mange i konkurranse- og treningssammenheng, men veldig sjelden løse i skogen.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...