Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

I dag har jeg bestilt fettklype og skal begynne med geriljakardio. Ikke for nøyaktig måling av fettprosent, men for å kunne få et inntrykk av progresjonen (skal begynne å skrive treningsdagbok). Målet er ikke å bli syltynn, men få ned fettprosenten litt slik at jeg på sikt kan løpe lengre og raskere enn jeg klarer per i dag.

Nå straks ut og gjennomføre første geriljaøkt. Første gang på omtrent 10 år!

  • Svar 2.4k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeg tok nylig en squat challenge, det var så pain at eg chiller litt med en ny. Dog tar jeg allerede 60+ sekunder med planke, så de to første ukene der hadde vært griselett Jeg har begynt på det ny

Dere! Jeg har gått ned 7,5 kg siden andre uken i januar

Nettopp jogget EN MIL uten stopp! Stolt http://runkeeper.com/user/juliess/activity/221550920?&tripIdBase36=3nwls8#RULAZ87XCd5reBI6J1SKIUki

Posted Images

Skrevet

Det er jo litt digg å bruke 14 minutter på trening, og komme inn kliss blaut av svette :P Selv om treningen i seg selv kan være et ******* (i hvert fall de første gangene).

Skrevet

Jeg bare digger slike historier:

Rich Roll, considered to be one of the 25 fittest men on the planet. His tale is compelling: He went from being a drug addict and alcoholic who pretty much lived on cheeseburgers and was nearly 50 pounds overweight and unable to climb the stairs without wheezing to completing the Epic5, which is five Ironman competitions in less than a week, most of it after the age of 40. The kicker: He did it all as a vegan.

Tror jeg må lese Rich Rolls bok Finding Ultra også, den lesehesten som jeg er.

  • Like 1
Skrevet

21.06

Deilig treningsdag i dag. Kroppen var sterk og jeg ble motivert!!

Begynte med tøying og en del øvelser for å varme opp.

Box squat (fortsatt på teknikkfasen) 35 kg 10x3

Pull through 6kg 10x3

Sidehev 5 kg i hver hånd 8x 3

Biceps 8 kg i hver hånd 16 rep x 3 (teller hver hånd)

Triceps 4 kg 6x3

Rygghev 15 kg 12 x 2

T bar row 25 kg 6x3

Hip thrust 67 kg 8x3

Armhevinger fra tærne 8 x 3

Magesirkel (benhevisj x12, båten m 4kg medisiball x 14, planke med benløft x12, spiderplanke x 12)x 3

Avsluttet med roing intervall 30 sek drag, 30 sek pause x7

Skrevet

I går tok jeg sit-ups på en pilatesball, tips fra en venninne. Hun følte den tok mer hele magen. Jeg føler meg mørbanket! Musklene akkurat oppå ribbeina er skikkelig vonde, som om noen har sparket meg der :P

Nå er det 5 uker siden jeg begynte å trene, og jeg har økt 10 kg i knebøy! :D Det er så moro! Jeg har gått fra 4 til 8 kg på skulderpress, altså det dobbelte fra hva jeg startet med! Jeg har også klart min aller første chins :D (jeg hopper opp riktignok) Det er så moro med fremgang. Den dagen det stopper litt opp blir det sikkert trist og demotiverende.

  • Like 2
Skrevet

Jeg har hatt en knall økt!

Økte på endel øvelser!

Knebøy 50kg 5x5

Markløft 40kg 5x5

Benkpress 25kg 3x5

Pulldowns med tau 10kg 3x5

Pull in i redcord (mage) 3x10

Pull ups m/hjelp -30kg av kroppsvekt klarte jeg 5, så prøvde med -25kg og da klarte jeg faktisk en helt alene,selvom det var skikkelig haling!

Ikke minst fikk jeg med meg samboer på treningsstudio kl 9 på en lørdagsmorgen :)

Føler virkelig at jeg fikk masse ut av treningen idag, og kan ikke vente til neste gang. Tror motivasjonen er på vei tilbake, gjenstår bare å kombinere styrke med kardio uten å miste motivasjonen.

  • Like 1
Skrevet

Jeg fik taget sammen til en cykeltur, bare 6-7km havde jeg tænkt mig, men da jeg kom afsted og havde cyklet 7km fik jeg blod på tanden og cyklede sammenlagt 12,5km her til aften :D

  • Like 2
Skrevet

Jeg bare digger slike historier:

Tror jeg må lese Rich Rolls bok Finding Ultra også, den lesehesten som jeg er.

Rich Roll? Rickroll'd? Srsly? :lol:

Skrevet

22.06.13

Enda en bra dag. Inne i en god steam tydeligvis.

Box squat 35 kg 10 x2 40 kg 10

Markløft 50 kg 5x3

Pull through 6 kg 10x3

Chins -8 kg 7x2 9x1

Dips -6 8x2 6x1 (trodde jeg skulle ta bare 6)

Skulderhev 5kg hver hånd 8x3

T bar row 25 kg 6x3

Benkpress 30 kg 7x3

Magesirkeløvelse x3

Avsluttet med intervall på mølla, 15 sek sprint 30 sek pause x6

Guest Ulla-Britt
Skrevet

Jeg får så inni hamperota gnagsår av pulsbeltet. I alle fall Garmin sitt. Det gjør vondt i dusjen, ass. :| Noen som har prøvd sportsbh med innebygd pulsbelte? Eller har noen andre triks for å unngå det?

Skrevet

Åh, jeg gleder meg SÅ til å trene i kveld! Har ikke trent siden onsdag forrige uke! Så lenge har jeg ikke gått uten trening på iallfall et år ...

Skrevet

25/6

Vond skulder i dag som hemmet meg litt. Men tok mest hensyn til den strengt tatt.

Benpress 160 kg 6x3

Chins -8 8x3

Hip thrust 67,5 kg 8x3

benkpress 30kg 8x 3

Rygghev 15 kg 12x2

T bar row 25 kg 6x3

Triceps 4kg 6x3

Pull through 7 kg 10x 3

Skrevet

Den likte jeg skikkelig godt!

Det er vel en slik livsstil jeg er i ferd med å etablere for meg selv, jeg har riktignok fokus på mat, men det er fordi jeg veldig lett spiser for mye. Men det viktigste er å komme seg ut, om så bare på en tur i rask gange, for man skal klare det hele året.

Igår hadde jeg personlig rekord på knebøy, og klarte 55kg 3x8. Det var en kjempemestringsfølelse! Gleder meg bare masse til å bli sterkere og sterkere!

  • Like 1
Skrevet

herremin, jeg er så støl etter kettlebells i går *klynk*. I dag har det blitt en rolig rusletur for å løse opp, i morgen er det kettlebells igjen - og jogging først. Nå har jeg sagt det så nå må jeg gjøre det.

  • Like 1
Skrevet

25/6

Vond skulder i dag som hemmet meg litt. Men tok mest hensyn til den strengt tatt.

Benpress 160 kg 6x3

Chins -8 8x3

Hip thrust 67,5 kg 8x3

benkpress 30kg 8x 3

Rygghev 15 kg 12x2

T bar row 25 kg 6x3

Triceps 4kg 6x3

Pull through 7 kg 10x 3

Wææ, jeg leste feil! Var helt sikker på det stod Benkpress 160 kg, og jeg tenkte du måtte da være gal!

Skrevet

Har unngått tråden lenge, grunnet *kremt* lite trening :P

Dog har jeg fått helt dilla på nye cottage cheesen med eple, pære og vanilje :D Nam!

Skrevet

Har unngått tråden lenge, grunnet *kremt* lite trening :P

Dog har jeg fått helt dilla på nye cottage cheesen med eple, pære og vanilje :D Nam!

Synd den er så dyr!! CC generelt ruinerer meg :P

Skrevet

Synd den er så dyr! CC generelt ruinerer meg :P

Jaaa, og foreløpig har jeg kun funnet den på èn butikk, en Menybutikk. Håpe kiwi får den inn, da får man vel den "sunnhetsrabatten" også :)

Skrevet

Jaaa, og foreløpig har jeg kun funnet den på èn butikk, en Menybutikk. Håpe kiwi får den inn, da får man vel den "sunnhetsrabatten" også :)

Har kun sett den på Meny også. Jobber på Kiwi og tror ikke den er i sortimentet vårt. Du kan høre med betjeningen om de kan ta den inn. Spør en som ser ut som han er litt leder, nytter ikke å snakke til ekstrahjelpene i kassa, vi bryr oss ikke :P

De har flere varianter av noe lignende i Sverige. CC blandet med joghurt.

Du kan jo gjøre det selv også da! Mixe med smaker du liker. Veeeeldig godt!

Skrevet

Wææ, jeg leste feil! Var helt sikker på det stod Benkpress 160 kg, og jeg tenkte du måtte da være gal!

Haha, nei benkpressen er bare på stusselige 30kg. :P Men skjønner den er lett å mistolke/lese feil.

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Hovedproblemet med cobberdog er at de selges som ferdig oppdratte, enkle, allergivennlige familiehunder, som kan puttes bort i et bur når man "ikke bruker dem". Jeg ser at du og familien ikke har den type hundehold, men jeg tenker at å støtte denne blandingsavlen bidrar til det. I tillegg er de slett ikke nødvendigvis allergivennlige, og pelskvalitet, røyting og pelsstell varierer veldig. I tillegg så selger folk masse puddelblandinger som cobberdog, som ikke har noe som helst å gjøre med den opprinnelige doodlen fra Australia som var blanding av puddel og labrador. Som du tydeligvis vet så avler Drøbak hundehotell og mange andre oppdrettere vilt og hemningsløst på alt av "allergivennlige" raser blandet med de "søte" rasene og selger det som cobberdog. Dermed er det også vanskelig å spore noe som helst av helsedata og "linjer". Jeg er helt enig i at det er mange søte doodler/cobberdogs der ute, men for meg ser mange av de ganske like ut mellompuddel eller noen av vannhundene med krøllete pels. Problemet for meg er at flertallet av dem er resultat av useriøs masseavl, og at de ikke gir deg noe du ikke kan få fra allerede eksisterende og godt dokumenterte raser. Useriøs og dårlig avl finnes definitivt i alle raser, men uten at jeg har statistisk dekning for det så mener jeg at mengden er større ved doodle/cobberdog, på grunn av prisene og "grunnlaget" for rasen (at de selges som allergivennlige, røytefrie og helst ferdig oppdratte). Så spørsmålet mitt går heller andre veien, hvorfor cobberdog heller enn en av de etablerte rasene? 
    • Hei.  Vi vurderer å få oss hund igjen en gang i løpet av det neste året. Vi har hatt en Toller tidligere, og er godt vandt meg aktiv rase. Vi kunne tenkt oss en hund som ikke røyter, og har så vidt snakket om Cobberdog.  Jeg vet mange her inne er veldig skeptiske og negative til cobberdog og doodleblandinger. Jeg er bare litt nysgjerrig på hva som er så negativt med Cobberdog.  Jeg har sett det er mye dårlig avl på cobberdog og generelt doodler. Jeg er veldig negativ til Drøbak hundehotell og måten de avler på. Vet også at mange er oppdrettere under deres paraply. Jeg har dog funnet et par oppdrettere i Norge som driver selvstendige oppdrett av cobberdog (+ en i sverige). De har blant annet importert linjer fra Australia, helsetester og registrerer foreldre og besteforeldre i eget register og har mentaltesting av valper før levering. Flere oppdrettere virker genuint opptatt av å avle gode individer og gjør sikkert mer enn mange oppdrettere av renrasede hunder. Det finnes mye grums av oppdrettere blant oppdrettere av rasehunder også.    Jeg vet mange mener man heller bør velge blant de renrasede hundene vi har som ikke røyter, men jeg har likevel falt for utseende, størrelsen og gemyttet til mange cobberdoger jeg har møtt.  Vi har ikke bestemt oss, og ser også på puddel og portugisisk vannhund f.eks.  Selv om jeg vrir hodet mitt og har lest veldig mye om og er veldig interessert i alt som kommer til hund, klarer jeg ikke å se det store negative med cobberdog. Er det så galt å ønske å lage en ny rase med egenskaper mange mennesker ser etter? Så lenge oppdrettet er etisk, bruker nye linjer, helsetester hundene og vil det beste for de?  Jeg legger ut denne meldingen fordi jeg oppriktig ønsker flere tanker. Håper folk kan være saklige og prøver å legge bort fordommene de har mot alt av doodler i diskusjonen. Vi har som sagt ikke bestemt oss, så vi vet ikke hva vi går for enda. 
    • Lapphundene er en helt annen type hund. De er gjeter- og arbeidshunder opprinnelig, selv om de fleste er familiehunder nå. De er også ganske selvstendige, men ikke på langt nær så sære som eurasier. Jeg har inntrykk av at finsk lapphund er litt enklere å trene enn den svenske, men det er såklart individuelle forskjeller også. 
    • Av alle disse rasene som er nevnt ville jeg gått for bearded collie eller sheltie til lydighet. Eventuelt korthårscollie. Men om du vil satse litt på høyere klasser så er ingen av disse ideelle, da ville jeg gått for en litt mer aktiv arbeidshund som retriever eller belger. På hobbynivå er de fleste av disse helt fine. Pumi kjenner jeg ikke særlig godt utover at de brukes en del i agility og bjeffer MYE. Har aldri sett dem i lydighet.
    • Høres ikke så bra ut da. Vurderer også svensk og finsk lapphund. Er det samme der?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...