Gå til innhold
Hundesonen.no

NKK Kristiansand 12. & 13. mai 2012 - Resultater


Recommended Posts

Skrevet

Hector ble 4 beste hannhund med res cert. Søs fikk STORCERT og 2bhk på importen sin. Resterende to vi stilte fikk begge ck. :)

Fornøyd! Selvom jeg helst skulle sett at hector og Malish byttet plass :)

  • Like 7
Skrevet

Tjukken fikk excellent og ble nr 2 i åpenklasse med ck,ingen plassering i bhk. Jaja vi får bare fortsette å jage storcertet ;)

Grattis folkens!

  • Like 1
Skrevet

Willy fortsatte trenden med å bli nr 2, så han stod som 2. BHK m CACIB i dag, etter en junior :). Det var juniorenes dag i briardringen, for både bir og bim kom fra juniorklassen :). Vinnertispa var dog dritlekker, virkelig altså - hun blir en skummel konkurrent i årene som kommer, det er jeg brennsikker på :).

  • Like 7
Skrevet

Jeg var der ikke selv, men Tara sin søster NUCH Kingwanas Foxy Femme Fatale BIM med Cacib og hennes brorse NUCH Kingwanas Flirting Figaro BIR med Cacib :-)

  • Like 4
Skrevet

Arla gikk ut med exc og nr 2 i sin klasse og Tindra med fremmed handler gikk ut med blått,men med super kritikk..

Så da prøver vi igjen på Drammen :D

  • Like 2
Skrevet

Tuva blå og Trym nr 3 i åpen. Fornøyd med han :D Og spesielt at han oppførte seg dritfint i ringen etter en ***** uheldig episode dagen før på NTK'en. Måtte rett og slett gå ut av ringen med han i beste hannhundklassen pga usportslig oppførsel fra en annen utstiller.

Bodil stilte for første gang på NTK'en på Lørdag, og ble hivd rett ut uten kritikk! Pga underbittet hennes, klage skal sendes, for det godtar jeg ikke, jeg betaler penger for en kritikk, og det skal jeg ha! Itilegg så var det en 15 år gammel jente som stilte hu...

  • Like 1
Skrevet

Jeg synes det faktisk er ganske arrogant å gjøre mot en 15 år gammel jente og en 5.5 mnd gammel valp. Han sa rett ut at han ikke vill skrive kritikk fordi hu ikke hadde noe der å gjøre :huh: Men vi fikk da en gul lapp hvor det står, undershot mouth, nice body, not used to the ring. Det var forøvrig ikke samme dommeren som de voksne. Ingen premiering selv om hun var eneste tispe, og det er forsåvidt greit det, premieringa driter jeg i, jeg veit bikkja er underbitt, men jeg vil ha en kritikk på resten! Det er jo derfor vi meldte på...

  • Like 1
Skrevet
Men vi fikk da en gul lapp hvor det står, undershot mouth, nice body, not used to the ring.

Ehhhh, men da har du da fått den kritikken dommeren ville gi til den hunden, da... og at hun var inne med en 15 år gammel handler er vel ikke dommeren sin feil, men din som sender en valp som ikke er trent på utstilling inn i ringen med en 15 åring som kanskje ikke har all verdens erfaring? Sorry, men dette synes jeg høres mer ut som syt fra en dårlig taper, enn et reelt problem. Det står jo klart at hunden er underbitt, har en "nice" body og ikke er vant til ringen. Hva annet forventer du å få på en underbitt hund ?

Skrevet

å stille en hund med diskvalifiserende bittfeil er jo det det er: DISKVALIFISERENDE! Da skal man ikke ha noen form for premiering.... skjønner ikke hvorfor dere stilte henne engang...

Skrevet

Ehhhh, men da har du da fått den kritikken dommeren ville gi til den hunden, da... og at hun var inne med en 15 år gammel handler er vel ikke dommeren sin feil, men din som sender en valp som ikke er trent på utstilling inn i ringen med en 15 åring som kanskje ikke har all verdens erfaring? Sorry, men dette synes jeg høres mer ut som syt fra en dårlig taper, enn et reelt problem. Det står jo klart at hunden er underbitt, har en "nice" body og ikke er vant til ringen. Hva annet forventer du å få på en underbitt hund ?

En kritikk på resten av hunden kanskje, bevegelser, overlinje etc etc, valpen stod pent når dommeren så på hu, hu var ikke veldig villig til å vise bittet, hun travet også en fin runde, selv om hun var vanskelig å få igang.

Underbitt er heller ikke en diskvalifiserende feil, det er ikke en grov feil, men kun en feil. Ifølge standarden. Så jo, jeg forventer meg en kritikk selv om bikkja har en feil!

Skrevet

å stille en hund med diskvalifiserende bittfeil er jo det det er: DISKVALIFISERENDE! Da skal man ikke ha noen form for premiering.... skjønner ikke hvorfor dere stilte henne engang...

Hvorfor ikke lese standarden før du sier noe?

Nei, man skal visstnok kun stille hunder uten feil, alle mine hunder har feil så jeg burde legge opp med en gang :cry:

Skrevet

Oscar ble BIR valp med en super kritikk. Ganske utrolig når man ser på bildene jeg nettopp la ut haha. Men var nok sjarmen hehe.

  • Like 7
Skrevet

En hyggelig helg på Hamresanden, fælt utstillingssted med ilalgt gjørmebad og langt å gå fra parkeringen, bitteliten ring men koselig dommer og ringsekretær.

Hyggelig å bli beste beste hann med gamlefar Moby (10,5 år) og BIM bak barnebarnet hans. Stilte en pen unghundtispe (Penny) som ble 2 beste tispe med res.cert og res.cacib (hyggelig!).

Ang. dette med korte og mangelfulle kritikker så vet jeg at resultater har blitt annullert tidligere pga sånt. En dommer skrev "I don't like this dog" f.eks. Så hvis man vil kan man såklart sende inn en protest og betale de hundrelappene en klage koster og håpe på å få igjen påmeldingsavgiften (eller tape protestgebyret)..

Men spiller det vikrelig noen større rolle på en hund som har underbitt og av den grunn alene ikke burde vært stilt?

Ang. handleren så synes jeg det er trist at hun (han) måtte/ville stille ut en så ung og kanskje utrent valp med en slik feil som nok gjør den premieringen riktig uansett.

Grattis til alle fornøyde!

Susanne

  • Like 2
Skrevet

Jeg har absolutt ikke noe imot manglende premiering, det forventet jeg. Men jeg forventet også en kritikk.

Hvorfor bør ikke en valp med tannfeil bli stilt? Jeg gjør det her for gøy, og for meg er valpeshow gøy. Også ville jeg ha en kritikk på resten av hunden. Men jeg skjønner jo nå at valpeshow er blodseriøst. Handleren stiller ganske mange hunder og hun er glad i Bodil og hadde lyst til å stille hu, hu visste om feilen og at hu ikke kom til å gå til tops. Jeg synes det er trivelig å se samspill mellom valper og unge jenter i ringen.

  • Like 1
Skrevet
En kritikk på resten av hunden kanskje, bevegelser, overlinje etc etc, valpen stod pent når dommeren så på hu, hu var ikke veldig villig til å vise bittet, hun travet også en fin runde, selv om hun var vanskelig å få igang.

Men du fikk jo kritikk, selv om den var kort? Jeg har sett kritikker som sier: "Forsvarer sitt championat" - ville du klaget på det også eller? Fordi det ikke står noe om alt DU vil at det skal stå noe om? Men lykke til med å klage... det koster ofte mye for ingenting (og for en kritikk på et valpeshow ville ikke jeg giddet å gjøre noe, for å si det sånn).

Underbitt er heller ikke en diskvalifiserende feil, det er ikke en grov feil, men kun en feil. Ifølge standarden.

Det kommer vel an på hvor uttalt dette underbittet er vel? Et grovt underbitt vi uansett være diskvalifiserende - det er jo ikke enten eller, det er graderinger her som for andre feil, sant?

Skrevet

Beklager at jeg synes det er dårlig gjort på et valpeshow, og at jeg synes valpeshow skal være gøy for både handler og valp. Jeg skal bare sende en mail og si ifra hva jeg mener om det. Jeg synes det er ufint å si at den hunden vil jeg ikke skrive kritikk på pga underbittet. Selv de hundene som får gult og grønt får en kritikk liksom.

  • Like 4
Skrevet

Valper skal vel ikke kvalitetes bedømmes? Ergo er det vel også feil å kaste ut en valp med en feil ?

Jeg hadde blitt skuffet om det var min valp som ble kastet ut. Et underbitt kan jo rette seg om med alderen..

  • Like 1
Skrevet

Oscar ble kasta ut engang. Dommeren tok såvidt på ham, bare la merke til de hengslete beina og bevegelsene noe som er helt normalt på en gigant i vekst , som alle andre dommere har tatt hensyn til. Hun sa bare No good, poor legs. Og så røyk han rett ut..så kan skje tydeligvis..

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Som sagt, få en instruktør til å komme hjem til deg og se situasjonene og få hjelp til et opplegg. Dette er en hund som trenger konsekvent gjennomgående trening og rammer i hverdagen. Men få utelukket først at det ikke er noe smerter eller andre ting som påvirker adferden også.
    • Men når jeg skiller dem så biter hun meg. Hun blir helt vill i blikket og i kroppen og alt. De kan aldri være alene sammen. Jeg kan heller ikke la hun være på ett rom og jeg ber hun bli når den andre er på andre siden av døra. Da løper hun og biter meg i bånda. Eller i armen. 
    • Jeg har kjøpt nye håndklær, nytt sengetøy, nødklær og et par mer brukbare klespakker fra Finn, men mange av de såkalt berikede klærne er helt unike og har høy affeksjonsverdi. Bl.a. den nevnte singletten, som var det første fairtrade sertifiserte plagget jeg fant. Original Max Havelaar, fra før de byttet navn til Fairtrade. Den kostet omtrent 250 kr for tjue år siden og har trofast holdt stand gjennom hver eneste sommer siden. Med alt arbeidet jeg har lagt ned i den nå, så er Gucci fast fashion for tacky træsh hoes til sammenlikning.  Fordi jeg har vært en så etisk bevisst shopper og bygget en garderobe jeg kunne gå moralsk rakrygget i, så er det ikke bare, bare for meg å handle nytt. Favorittbutikken Libe er nedlagt, og jeg liker ikke kolleksjonene de gode merkene (som Komodo og Monkee Genes) har for øyeblikket. Nudie har heldigvis jeans jeg liker, men utover dem ser det svart ut. Derfor velger jeg redde det som reddes kan.  Alt av ulltøy må byttes fordi proteinfibre går bokstavelig talt i oppløsning i høy pH. Ikke bare undertøy som ikke er så farlig hvordan ser ut, men affeksjonsverdi Komodo blazer, kåpe, skjerf og lue, kjole, skjørt og flere bukser. Det er virkelig en smerte å vente på plagg jeg vil ha fra de merkene jeg liker. Trendene for tiden faller ikke i smak. Nøstebarn har fortsatt de samme plaggene de alltid har hatt, men er selvsagt utsolgt for de riktige fargene.  Jeg drar det antakelig så langt at jeg demonterer en jakke vevd og sydd i Sverige, fra et svensk merke som gikk konkurs og ikke lenger tilbyr noe nytt, for å unngå skade elgskinnet på utsiden mens jeg renser innsiden.  ..ikledd pølsedrakt fra Biltema, fordi jeg ikke hadde nevneverdig lyst til å legge penger i kassa til noen såkalt grønn butikk da jeg trengte emergency beskyttelse mot klima etter den fanatiske grønnskallen fra den sekterisk klorofyllkommunistiske kloakken av ruspsykotisk økolååågiske fotsoldater fra MDG beriket både garderoben min og miljøet med det ufortynnede insektsmiddelet sitt. Biltema klær med pølsemotiv på var det mest aggressive motsvaret jeg kunne finne som traumeterapi. Made in China av helt ny polyester, fraktet fossilt fra andre siden av planeten og med bilder av svinekjøtt på. Jeg slo til og det føltes bra.     
    • Er det ikke bedre å kaste klærne og kjøpe nye, det burde dekkes av innboforsikringen? Litt jobb, men føles tryggere likevel?
    • Det hjelper også å legge den i glovarmt vann etter vask, for å drepe mikroorganismene før du tørker den hurtig et varmt sted med god ventilasjon. De formerer seg lett under tørkeprosessen om du ikke har kverket dem skikkelig. Vaskemiddel hjelper bare med å få hardføre mikroorganismer delvis ut av stoffet, det dreper dem ikke, mange blir sittende igjen, og vannet i maskinen holder ikke 60° lenge nok. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...