Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 224
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Si hei til Marvel! Nå skal han bo hjemme hos oppdretter sammen med en kullbror, ei voksen tispe (ikke moren) og ei tispe på 17 mnd frem til vi henter han 5. juli Aner meg at de labbene der kommer t

Jeg fikk visst et slags stressanfall jeg, et par uker før jeg skulle hente min 5. briard, liksom *ler*. Jeg var rett og slett fysisk dårlig, var til lege og tok blodprøver og EKG, jeg var kvalm og uve

Da har vi fått tak i litt grunnleggende utstyr! Kjøpte to forskjellige justerbare halsbånd, han vokser vel ut av det første ganske raskt vil jeg tro. Så kan han heller få litt fine når nakken er mer

Skrevet

Takk! Gleder meg veldig til å komme hjem så jeg kan ta irriterende mange bilder og poste dem i egen tråd! Det er vanskelig å se noe særlig hvordan han ser ut i kroppen og sånt ut ifra ett enkelt bilde, så det blir spennende når vi drar for å hente ham :)

  • Like 4
Skrevet

Har ikke sett denne tråden før nå jeg!

Så da må jeg starte med litt OT:

OG de har gjort deg/dere oppmerksom på at dere skaffer dere en hund som høyst sannsynlig blir aggressiv mot andre hannhunder i voksen alder, som vil vokte huset (og dere) heftig hvis dere ikke lykkes med sosialisering og oppdragelse.

I min verden er det et risikoforetak av ganske store dimensjoner så lenge man skaffer seg en hund av et slikt format, og ikke en tannløse kinesisk nakenhund...

Syns det står stor respekt av at en oppdretter forteller om rasens potensielt negative sider også. Det er det man kaller seriøst.

Grattis IW!! Så nydelig =) Kanskje vi kan møtes å gå tur til høsten når jeg flytter til London ? :)

Skrevet

Ja veldig gjerne! Jeg trenger definitivt flere i omgangskretsen min, både hunder og mennesker! London er bare en 20 minutters togtur unna (fra London Bridge).

  • Like 1
Skrevet

Ikke så mye å melde, nå er det 8 dager til han hentes. Oppdretter har fått tilbake en hannhund fra det forrige kullet (Teddy). Hvis noen husker var det den hannhunden som fremdeles var der da vi besøkte dem første gangen, som de sa vi kunne få hvis vi ville, og som var veldig lovende. Vet ikke hva som har skjedd men nå blir han hvertfall hos dem.

Garry skrev også tilbake til meg (om Marvel):

"He continues to do well and likes having Phil aka Dexter for company although Teddy likes to play with them both as well.

He is so athletic. We have had to get an additional board to block them in the garage as Marvel is able to climb over the old one. No pup ever has managed to do that. He is a muscular boy though."

Så det høres ut som vi kanskje må valpesikre litt mer enn planlagt :whistle: .

Har spurt om ett bilde til, vi får se! Vi drar fra dette hotellet i morgen tidlig, så jeg tviler på vi rekker å få noe bilde pga. tidsforskjellen før det, og hotellet vi skal på i Bangkok har ikke nettilgang. Så blir vel kanskje på lørdag (oi det hørtes lenge ut).

  • Like 5
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
Skrevet

Gratulerer med ditt nye familiemedlem ! :D

Hyggelig å se at det importeres nye BB´er fra utlandet, det trengs :whistle:

Ta deg gjerne en tur inn på www.norskboerboelforening.no for å se aktiviteter i en av landets 2 raseklubber. Norsk Boerboel Forening samarbeider tett opp mot Boerboel International, som har 1 utstilling i Norge hvert år. På Boerboel International sine utstillinger får en temperament testet hunden sin, som en del av utstillingen i deres system. Det er en av 2 godkjente temperament testere i KUSA (Kennel Union of South Africa - samme som NKK i Norge) som foretar temperament testen, og det er et godt alternativ til de testene en som NOX registrert i NKK ikke får tilgang på ;)

Lykke til med krabaten din ;)

Skrevet

Gratulerer med ditt nye familiemedlem ! :D

Hyggelig å se at det importeres nye BB´er fra utlandet, det trengs :whistle:

Ta deg gjerne en tur inn på www.norskboerboelforening.no for å se aktiviteter i en av landets 2 raseklubber. Norsk Boerboel Forening samarbeider tett opp mot Boerboel International, som har 1 utstilling i Norge hvert år. På Boerboel International sine utstillinger får en temperament testet hunden sin, som en del av utstillingen i deres system. Det er en av 2 godkjente temperament testere i KUSA (Kennel Union of South Africa - samme som NKK i Norge) som foretar temperament testen, og det er et godt alternativ til de testene en som NOX registrert i NKK ikke får tilgang på ;)

Lykke til med krabaten din ;)

Nå har Marvel fått sin egen tråd - og, de bor i England. ;) Men, hyggelig lell!

Skrevet

Ja, det står på første siden i denne tråden :lol: .

Han er fra Claymore rett utenfor London, foreldrene kan du se bilder av på første siden :) .

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...