Gå til innhold
Hundesonen.no

Letohallen 28-29. april


Bananen
 Share

Recommended Posts

  • Svar 78
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Amiga slo til etter mye nervepirrende runder og ble norsk utstillings champion :jump: Takk til Benedicte som gikk med hun og Whoopsis og JeanetteH for moralsk støtte under nervesammenbrudd

Gratulerer alle sammen, kjempebra. Jeg stilte Cora i dag og hun sto for championatet. Entret ringen sånn ca. 0945 og Cora oppførte seg kjempebra i ringen og fikk denne kritikken (jeg skjønte ikke al

Jäger var på sin aller første utstilling i dag han. Bir og Big 4 :berner: Gratulerer så mye alle sammen!

Blaze BIR og BIR Veteran *suprise* :lol:

Måtte "krangle" meg til BIR sløyfen da, de mente det holdt jo med BIR veteran. Sa bare noe om at for 350,- så skal jeg ha "alt" :lol:

Hjemme og tygger litt ben, så en tur så skal vi tilbake til gruppene :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har vært oppe og tittet sammen med Pim, og stilt Amiga. Resultatet hennes kommer av Anette senere. Men en ting - jeg digger valpen min! Kom fra USA i går, men hun var ikke mye berørt den jenten der :wub:

Edit: og der kom resultatet! Gratulerer så mye igjen Anette :D Og lykke til i gruppen, Jeanette!

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ingen resultater enda da vi ikke skal før i morgen, men nerver er det ikke mangel på. Jeg holder på å få sammenbrudd før jeg er i hallen alt! Ikke det at jeg kan skjønne hva som er så skummelt. Enten så går det eller så går det ikke! :)

Gratulerer til Bananen (Kamar?), Jeanette og Anette! :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Gratulerer Amiga og Blaze og Kamar!

Vi startet dagen på Ekeberg, der det var en eneste hund som Kovu fikk lekt med, heldigvis en ung vorsteh-tispe med litt futt i, så han fikk rast av seg litt.

Etter litt heseblesende og småstresset leting (første runde gjennom hallen så jeg INGEN soniser, på vei ut igjen så jeg RHL og Aridgeocrats-folket) fant jeg til slutt L8L og vi stod og diskuterte om ridgeback kom til å kollidere med fransk bulldog, da vi endelig fant dagens redningskvinne, Yodel.

Ungene var rikignok ikke helt enige i det, men Yodel stilte Kovu fram til en excellent, ck, 2 uhk og 3 bhk. :D :D :D Han snudde seg litt i bhk, men ellers gikk og stod han kjempeflott! Så da må vi vel gå for Drammen og Bjerke da...

John Wauben sa:

2 y old, nice masc. type, g. mask head. Parallell g. skull, nice expr. Muzzle needs to become stronger. G. neck and top line. Nice ridge. Well ang. Corr. tail. G. forechest. Developing body. A bit loose in elbows. Corr. feet. g. muscle. Corr. temper. Tail set a bit high. Movem w/suff. drive.

So, mer markert snute, og trenger å "bli voksen". Han sier "good top line" og "correct tail", men også "tail set a bit high", betyr det rett og slett at han løfta den for mye når han logret?

Kovu oppførte seg som jeg hadde forventet "i beste fall", så når vi flytter utendørs og får litt mer luft så blir det nok enda bedre! Tusen takk Yodel, som stilte opp til tross for hylende og trette barn!

  • Like 7
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Spørsmål: NKK Drammen er 3 dager før Kovu blir 2 år. Dvs. at han KAN stille i unghund. Bør vi det? Eller er det like greit å ta fatt på AK først som sist?

Personlig ville jeg holdt han i UK så lenge som mulig, kanskje spesiellt fordi han fremdeles er ung og trenger å utvikle seg. Men det er meg, da. :)

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Personlig ville jeg holdt han i UK så lenge som mulig, kanskje spesiellt fordi han fremdeles er ung og trenger å utvikle seg. Men det er meg, da. :)

Sånn i forhold til cert-jakt, det har ikke noe å si hvilken klasse vi går i da? (om vi får cert på nkk blir jeg overrasket, men man kan jo håpe)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Sånn i forhold til cert-jakt, det har ikke noe å si hvilken klasse vi går i da? (om vi får cert på nkk blir jeg overrasket, men man kan jo håpe)

nei,man får CK for å konkurere om cert ;) det kan du få fra 9mnd. Amiga fikk sine to 10mnd gammel.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Gratulerer alle sammen, kjempebra.

Jeg stilte Cora i dag og hun sto for championatet. Entret ringen sånn ca. 0945 og Cora oppførte seg kjempebra i ringen og fikk denne kritikken (jeg skjønte ikke alt, ikke lett å lese, men, men):

Strong bitch

V.g. head and expo. ?

Dark eyes Ex neck.

Ex. chest.

V.g. omg. ?

Ex. tail.

Moves well.

Hun fikk da sitt siste cert og ble norsk utstillingschampion og BIR :bananas::jump:

csc_0960.jpg

dsc_0971.jpg

På grunn av valpene hjemme ventet vi ikke på gruppene.

Så er det tidlig opp i morgen igjen, men det går bra. :aww:

  • Like 11
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Blaze ble 2.BIG i dag, slått av en K.Collie :jump:

Da gjor det ikke noe å bli uplassert i veteran akkurat :P

Edit:

Rase og gruppedommer var det samme: Manola Poggesi. Hennes kritikk av Blaze:

Typ head. Nice expr. Corr ears. Balance in body. Corr coat. Moved free.

Var det noen andre enn meg som la merke til hvor sykt glatt det var der inne i forhold til før?

De må jo ha behandlet gulvet med noe, t.o.m Blaze tok seg sammen og ikke gasset avgårde som normalt.

Endret av Jonna
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Ja - det har nok vært lite struktur på tilværelsen på landet.  Han er svært lite interessert i lek. Har prøvd diverse leker, biteleker og dra-leker - men han skjønner ikke poenget. Apportering er også null interessant. Har tydeligvis ikke vært aktivisert med dette tidligere. Oppdaget i går kveld at jeg kan fremprovosere "krypingen" hans også hvis jeg bare står og jogger på stedet innendørs. Så det er noe med hoppingen/løpe-bevegelsen som gjør han redd eller usikker. Har ikke forsøkt med ball - men har noen tennisballer liggende - så skal prøve ut neste gang vi går ut. Hva angår turområder - så varierer jeg turene i helgene - da er det tid å kjøre til ulike steder  - mens i hverdagen blir det nok ofte litt de samme stiene siden jeg bor i skogkanten.   
    • Fordommene mine sier "vokst opp på landet uten mye rammer eller struktur, og heller ikke mye sosialisering og miljøtrening". Det trenger ikke å være riktig, men hvis det er tilfelle kan det ta ganske lang tid å venne seg til et nytt sted, nye folk og nye rutiner. Jeg ville startet med en fysioterapeut for å utelukke muskulære problemer, og så bare gitt det tid. En måned er ikke lenge å omstille seg på for en voksen hund. Prøv heller å aktivisere med lydighetsøvelser, triks, lek og søk. Hva skjer hvis du har ham løs og bare går? Går dere på samme sted, har du evt. mulighet til å prøve ulike områder? Ikke ofte jeg anbefaler ballkasting, men hvordan er han der?  
    • Han er en omplasseringshund som jeg tok over for en måned siden. Har tidligere bodd hos oppdretter på landet - hvor han har løpt i timesvis rundt i fjellene og på heiene. Det er ikke det fysiske det står på. Problemet nå er at jeg ikke får gitt han det han egentlig trenger. Jeg er selv ute og løper mye - og skulle gjerne hatt ham med. Men med en gang jeg begynner å løpe begynner han å "krype" og legger seg nesten umiddelbart ned.  Det er som om han blir redd når min fart blir stor...Eller at frekvensen på skrittene mine blir høyere enn vanlig gange. Har prøvd både med sele og ha han løs.  Ingen forskjell.  Har også prøvd å sette han i hanefot med en annen hund for å skape tryggere ramme og kanskje mer motivasjon - men ingen forskjell. Må være eneste engelske setter i Norge som ikke liker å løpe.... 😆
    • Yoshi fylte 3 år den 31. august og har begynt å bli voksen selv i hode. Siden sist har vi: Deltatt i og vunnet endel blåbær, til og med 2 cuper. Også plassert seg i åpen hopp. Kommet igjennom mer enn en offisiel hopp bane, og faktisk kommet på en 3. plass. Konkurrert hos søta bror, de hadde vist merkelig slalåm så Yoshi skjønte ikke hvordan den skulle passeres 😆 Vært på japaner spesialen og fått exc og ck (mye bedre en den gule i fjor). Begynt surfetrening
    • Er det tatt røntgenbilder? Er dette et nytt problem, har det oppstått plutselig, eller gradvis? Hvor mye tur får han til daglig? Hvor langt/lenge går dere? Går dere på samme sted hver dag, eller ulike steder?  Bruker dere alltid sele?  Det er slett ingen selvfølge at det ikke er noe fysisk galt selv om veterinær ikke finner noe. Jeg ville vurdert å få en hundefysio til å undersøke grundig.  Ellers avhenger det veldig av svarene på spørsmålene over. Det kan ha med ubehagelige opplevelser å gjøre, det kan være utstyret du bruker, det kan være fysisk ubehag eller noe i området han reagerer på. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...