Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Ikke det at det bryr meg noe voldsomt, men blei litt nysgjerrig :P

Hvorfor blir banning sensureres automatisk? Skrev Fae.. i en PM, også blei det automatisk til **** :P

Skrevet

Litt OT, men en for ett par år siden så ble banneord omgjort til "Sagkrakk" og lignende ord, det var en festlig periode :lol:

Hahahah, det hadde vært bedre! :D Svarte bananer liksom :)

Skrevet

Det er noen festlige sensureringer som henger igjen, feks han-hvis-navn-skal-være-unevnt (V-oldemort) uten bindestreken :P

Hvem da, Cesar Millan? :P

  • Like 1
Skrevet (endret)

nei, skriv V-oldemort uten bindestrek, så blir det han-hvis-navn-skal-være-unevnt

han-hvis-navn-skal-være-unevnt

Edit: hahahha, så lættis! :D

Endret av Ozzy
  • Like 1
Skrevet

Hahaha! han-hvis-navn-skal-være-unevnt!

Jeg var også en periode på et forum som omgjorde banneord til andre ord. Lysekrone, for eksempel. Festlig, men veldig forvirrende før man skjønte greia! :P

Skrevet

Hvis dere har forslag til andre banneord vi kan sensurere (altså, faktiske banneord, hehe) så kom gjerne med forslag så kan vi legge inn stjerner istedet :)

Moderator IW

Skrevet
Det er noen festlige sensureringer som henger igjen, feks han-hvis-navn-skal-være-unevnt (V-oldemort) uten bindestreken
den er ganske ny, fra julen eller noe tror jeg :-D han-hvis-navn-skal-være-unevnt
Skrevet

Ååå, dere må da legge inn alternative ord istedenfor stjerner for ****!

Som;

Svarte bananer

Dæven døtte

Fytti grisen

Gurimalla

Faderullan

Fy fasan

Eh, ja :icon_redface:

  • Like 4
Skrevet

Kjenner jeg er skikkelig nysgjerrig på hvorfor noen har følt det nødvendig å sensurere navnet på en oppdiktet figur fra Harry Potter?

Er det andre film- eller romanfigurer som blir sensurert også?

Skrevet

Hehe, jeg vil tro det er fordi det er ekstremt mange Harry Potter fans på forumet, og i HP bøkene er jo mange av karakterene redde for å si V- oldemort sitt fulle navn, så de sier han hvis navn skal være unevnt istedet :P

Skrevet

Peis

Fjottpeis

Hestpeis

Kvalfetta

Førbainna/Førrbainna

Djævelskt

Pulbar

Dæven

Steikje

Tykje

Fetthår

********

*går og vasker munnen* :lol:

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da snakker vi en helt annen arbeidskapasitet, tilnærmet border collie. Men hvis det er aktuelt, så ja. Og så har de MYE lyd. Mer enn de andre lapphundene. Jeg synes de er dritfine, men lyden (og røytingen) hadde vært uaktuell for meg.
    • Lapsk vallhund kanskje? Kjenner ingen personlig, men kjenner til en oppdretter, og forstår det slik at det er mer å hente der enn hos finsk og svensk
    • Korthåret collie var det første som slo meg. Gjeterhundtype men stort sett avlet som selskapshund nå. Røyter en del, men er ganske førerorientert og spennende rase. Generelt vil du se på raser som er avlet for å samarbeide med fører. Det er noen typer jakthunder som ikke skal jobbe selvstendig, men på førers kommando, f.eks, apporterende o.l., som typisk retrievere og spanieler. Og så har du gjeterhunder som er de klassiske som er forholdsvis førerorienterte og lette å trene, men som også krever en del både fysisk og mental akvitisering. Så kommer det litt an på om det spiller noen rolle med bjeffing, for eksempel. Dansk/svensk gårdshund har en del jaktinstinkt men er også ganske førerorientert og lett å trene. Finsk og svensk lapphund, mye pels, mye lyd, litt mer selvstendig enn mange gjeterhunder, men morsomme hunder. Schapendoes, pumi, tibetansk terrier, bearded collie kan være alternativer. 
    • Hvilke av de sjeldne mellomstore hundene passer best til å trene lydighet og å gå skogsturer med? Skriver sjeldne da jeg er ganske kjent med de som er mest populære. Gjerne med minst mulig jakt siden jeg ikke skal trene jakt og ønsker at hunden skal gå løs på turer hvis den blir lydig nok. Pelsstell betyr ikke noe og vakt betyr heller ikke noe da vi bor på bygda. Ønsker hunderase mellom 10-30 kilo da jeg ikke har styrke nok selv og jeg ikke ønsker altfor stor hund. Kanskje prøve agility også.
    • Min golden (jakt) røyter bare to ganger i året, men de vanlige goldene jeg vokste opp med røyta helt sykt mye😅 Ellers er de veldig fine hunder, så lenge de får brukt hodet nok. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...