Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 220
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Hekling trenger ikke være tantete og frumpy altså. Det finnes utrolig mye fint man kan hekle, og jeg har forsøkt å lage noe av det. Dette er litt kombinert skrytetråd og potensiell selgetråd. De ti

Superfin på en liten rødtopp!

I dag går det flere ting i posten til diverse soniser. Lill skal få halsen sin, og av restegarnet etter halsen så har jeg gjort mitt første forsøk på å hekle leke. Håper Soph liker den. Li

Posted Images

Skrevet

Fint om dere sender PM til Mari ang. om hun kan ta bestillinger, sånn at vi ikke trenger å flytte denne fine tråden til kjøp og salg :)

Still gjerne spørsmål og sånt men rene salgsposter må vi prøve å holde litt unna.

Moderator IW

:kiss: We love ya, bebbe. Det er bra du holder oss i øra. :D

Skrevet

Oi, her var det mye fint. Jeg har heklet mye selv, men mest gardiner og sengetepper. Begynner å bli lei av det, tror jeg skal se om jeg kan finne noen oppskrifter på skjerf og luer. Bruker du oppskrifter Mari, eller hekler du etter hodet?

Skrevet

Ååh, det kan hende jeg bestiller noe av deg altså, det du har lagd til nå var utroolig fint! Men tenker jeg venter litt for det virket som du fikk hendene fulle nå :P Så kan jeg tenke meg om litt :)

Skrevet
Nå har jeg ikke møtt deg så mye, men jeg har jo sett bilder. Kan se for meg at en "slouchy" lue hadde vært fin på deg. Sånn som er litt posete om du skjønner. Evt et skjerf eller sjal? Jeg hekler gjerne noe til deg iallfall, om du finner noe du vil ha. :)

Jeg definerer folk i to jeg: de som kler lue, og de som ikke kler lue *ler*. Jeg hører definitivt til siste katergori :lol:

Jeg har jo en sånn typisk praktisk tilnærming til klær - det skal være varmt og sitte godt på *ler*. Men en sånn hadde kanskje satt prikken over i'en på mitt manglende image *ler*. Må tenke på det altså :).

Skrevet

Fra tlf og senga, så kort.

Jeg bruker ofte oppskrifter ( mye fra ravelry.com) men har laget ting på hønsj også. :)

Det er plass til en Aslan i køa, jeg har tre bestillinger der nå. En fjerde går bra.

Og tusen takk for alle snille ord! Det er veldig koselig. Marimannen synes dere er fine som sier at jeg er flink. :)

  • Like 7
Skrevet

Yay for Mari-heklerier! Jeg er allerede den stolte eier av flere skjerf, og en voksenvariant av uglelua til H :banana: Får se om jeg får tatt noen bilder så alle får se og bli misunnelig :sleep:

  • Like 4
Skrevet

Jeg syns hvertfall det er kult at du har klart å lære deg dette selv! Jeg så selv på noen heklebøker i hobbybutikken sammen med mamma for noen uker siden, men jeg var ikke modig nok til å tørre å prøve, selv med mamma her et par dager OG bok :P

Skrevet

Jeg definerer folk i to jeg: de som kler lue, og de som ikke kler lue *ler*. Jeg hører definitivt til siste katergori :lol:

Jeg har jo en sånn typisk praktisk tilnærming til klær - det skal være varmt og sitte godt på *ler*. Men en sånn hadde kanskje satt prikken over i'en på mitt manglende image *ler*. Må tenke på det altså :).

Jeg er dypt sjokkert over at vinterdronninga ikke bruker lue :aww:

Jeg lærte meg det i fjor faktisk. Det føles 10 grader varmere med lue :wub:

  • Like 2
Skrevet
Jeg har jo en sånn typisk praktisk tilnærming til klær - det skal være varmt og sitte godt på *ler*. Men en sånn hadde kanskje satt prikken over i'en på mitt manglende image *ler*. Må tenke på det altså :).

Jeg så for meg noe i denne banen. Funker med kort hår. Jeg har heklet en sånn både til meg selv og til en venninne, og den maska blir utrolig kul. Jeg heklet matchende laaangt skjerf til meg selv også. Synes det ble pent. Skal prøve å ta bilde av skjerfet i dag.

4633455507_a31ca96d9c_z.jpg

4898669731_b8cc9babdd_z.jpg

Tusen takk, jenter!

Ja gjerne noen bilder om du gidder, Garmen. Pleddet ditt er lagt litt på vent nå, ble lei av å hekle firkanter. Det er vel uansett så varmt til dere at det ike er noen krise. Her har vi minst 30 cm snø. :(

Caroline, pulsvanter får jeg til. Send meg en pm med hva slags type du ønsker og i hvilke farger så skal jeg se på det. :)

Jeg er glad jeg laget tråden! :)

Skrevet

Jeg har lyst på sånn slouchy lue! Jeg hadde en som var så goood, men nå har den forsvunnet. Jeg kjøpte en ny en, som kan gjøres om til hals om jeg vil også, men vet ikke om jeg er så glad i den. :lol:

Skrevet

Jeg har lyst på sånn slouchy lue! Jeg hadde en som var så goood, men nå har den forsvunnet. Jeg kjøpte en ny en, som kan gjøres om til hals om jeg vil også, men vet ikke om jeg er så glad i den. :lol:

Send meg en pm om det blir aktuelt. Men nå har jeg fire prosjekter i køa, så beregn litt tid. Tenkte å bestille garn i dag, men får den jo ikke før over påske. Mye bør være gjort unna i løpet av en måned da. :)

  • Like 1
Skrevet

Du er kjempeflink, og har lagd så mye utrolig fint :)

4633455507_a31ca96d9c_z.jpg

Håper ikke du har blitt helt lei til sensommer/høsten! For sånn lue (eller liknende) kunne jeg tenkt meg! Men kan ta kontakt når det blir aktuelt jeg :)

Skrevet

Jej for Maris heklehjørne! :banana: Gleder meg til å se bilder av alt det fine du lager (i tillegg til alt det fine du alt har lagd, selvsagt). Jeg ønsker meg sikkert noe etterhvert som stormen har lagt seg. :lol: Viktig å holde på gleden og ikke føle seg pressa. :flowers:

Skrevet
Jeg er dypt sjokkert over at vinterdronninga ikke bruker lue :aww:

Jeg lærte meg det i fjor faktisk. Det føles 10 grader varmere med lue :wub:

:lol: :lol:

Jo, altså - jeg bruker selvsagt lue, men jeg KLER det ikke *ler*. Også går jeg jo helst der folk ikke ferdes og da gjør det jo ikke noe at jeg ser ut som ett eller annet Steven Spielberg fantaserte om i ett eller annet mareritt :lol:

Jeg så for meg noe i denne banen. Funker med kort hår. Jeg har heklet en sånn både til meg selv og til en venninne, og den maska blir utrolig kul. Jeg heklet matchende laaangt skjerf til meg selv også. Synes det ble pent. Skal prøve å ta bilde av skjerfet i dag.

4633455507_a31ca96d9c_z.jpg

4898669731_b8cc9babdd_z.jpg

Himla stilige altså :).

Guest Jonna
Skrevet

Skulle virkelig ønske jeg kunne hekle, strikke og sy.

Utrolig mye fine ting! :drool: Har lyst på masse masse, og når Caroline nevnte pulsvarmere så kom jeg på at mine gamle i mohair ble kastet forje flytt da de var begynnt å gå i oppløsning..

Skrevet

Hvis Caroline og Jeanette vil havne på lista til pulsvarmere så bør de sende pm i dag. (Kan jeg friste med silke-mohair blanding, Jeanette? :D)

Jeg bestiller garn i løpet av dagen nemlig. :)

Og takk for alle komplimenter! Det er skikkelig koselig :heart:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Nydelig puddel! Selv om du var uheldig med denne så finnes det nok stabile og roligere puddler av begge kjønn. Det handler mye om gener og litt om trening. Men jeg tenker med en gang standard labrador av beskrivelsen din. Det er sjelden mye lyd, de er arbeidssomme, men (som alle raser) tåler en rolig dag så lenge de ellers får det de trenger av aktivisering både mentalt og fysisk. Ellers ville jeg kanskje tatt en titt på springer spaniel, men de kan ha litt lyd. Faktorer som spiller inn er hvor mye aktivitet du ser for deg i hverdagen, og hvor mye pelsstell som er ok. Med puddel er du jo litt vant til pelsstell, så jeg antar det går fint?  Puddel med litt bedre research både på oppdretter og linjer kan jo også være en mulighet. De er flotte arbeidshunder, og det er jo en grunn til at de er brukt som servicehunder - da skal de tåle det meste av ulike situasjoner i ulike omgivelser. Hvis det kun var stresset hos denne hunden du ikke likte med puddelen så ville jeg dratt på noen puddeltreff og snakket med noen oppdrettere.
    • Fine puddelen som var min, for å få litt farge inn her 💚
    • Det er sikkert mer enn nok folk som stiller slike spørsmål, men den som intet våger intet vinner 😇 Jeg skal i løpet av de neste par årene få meg en ny hund, men sitter veldig fast når det kommer til valg av rase.. tidligere har jeg hatt Cardigan Welsh Corgi (fikk henne da hun var nesten 10, så ikke full erfaring her) og Storpuddel fra en oppdretter jeg ikke var helt fornøyd med (jeg ba om en rolig og stabil hund jeg kanskje kunne bruke som besøksvenn, fikk en stresset type som hun ville jeg skulle bruke til agility. Da det viste seg at jeg ikke kunne tilby ham en rik nok hverdag som enslig person i leilighet var hennes råd "legg ham ut på Finn). Jeg har noen ønsker til hund:  * Ikke en utpreget varsler. Vi blir to som er relativt sensitiv for lyd, så mye piping og bjeffing inne orker vi ikke.  * Lettrent hund som jeg kan trene lydighet med. Storkoste meg med puddelen og han ga meg mye suksess og mestring, dette vil jeg ha mer av.  * Stabil mentalitet med mulighet til å sitte i ro ute. Dette hadde ikke puddelen. Han er nå snart 6 år gammel og i nytt hjem, men kan fremdeles ikke stå i ro ute uten å få meltdown. Inne var han helt nydelig.  * Energi til trening, men tåler noen dager innimellom med mindre aktivitet. * Ok størrelse, helst rundt medium/"normal" størrelse et sted. Ønsker lydighet og kanskje sykling innimellom, men ikke så stor at den ikke kan være med overalt ellers (som ut i kajakk, kanskje). * Mulighet for å bo med katt uten at det skal være en reell risiko for at jaktinstinkt tar over.. Har vurdert å gå over til tispe etter dramaet med puddelen. Det virket som det slettes ikke var uvanlig med disse litt høyspente guttene som endte opp med å omplasseres fordi de ble "for mye" og jeg har ikke lyst til å gi gjennom det igjen. Har vurdert puddeltispe, feks. Corgien min elsket jeg, men de beina var utrolig upraktisk innimellom..
    • Ingen av dem. Oslo Hundeskole har veldig mange instruktører, og de velger selv metode. Det betyr at du ikke vet på forhånd om de bruker straff og gammeldagse metoder eller 100% positivt med bare belønning. Norges Hundeskole har jeg ikke noen nyere erfaring eller kunnskap med. De har pleid å være helt ok, men også hatt bruk av straff og korreksjon. Hvis du er på den siden av byen kan jeg anbefale Smarthund som har kurs på Fornebu, eller Din Beste Venn på Høvik. De har flinke instruktører og bruker bare positive metoder.
    • Heisann!  Vi venter på valp og jeg har veldig lyst til å gå valpekurs (potensielt også flere kurs) - vi holder til på Østlandet, like utenfor Oslo. Av de som dukker opp når jeg googler er Oslo Hundeskole og Norges Hundeskole. Begge har avdelinger ved Asker og Bærum som er det som blir mest aktuelt for vår del. Vil noen komme med tips til hvilken vi bør velge? Har du personlig erfaring eller preferanser? 😊 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...