Gå til innhold
Hundesonen.no

Nkk Kristiansand


Monica123
 Share

Recommended Posts

Hamresanden camping er vår faste overnattingsbase når vi er der - og det er fylt med hundefolk da, og muligens fullbooket allerede, så hiv deg rundt på telefonen. De har ulik kvalitet på hyttene til ulike budsjett.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det vurderest :) Hadde egentlig tenkt å dra men må se det mer ann å se om kontoen er enig. Får tenke på det til påmeldingsfristen går ut. :) Er dobbel utstilling for vår der så der frister veldig men påmelding 2 dager, overnatting, diesel frem og tilbake(ca 3 timer) og mat ol. så koster det litt.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Bestilte overnatting på Hamresanden for godt en mnd siden - så den delen er klar i alle fall.

Moxy kan ikke stilles der (oppdretteren som dømmer), men skal vel grave fram en beardis eller to som kan stilles, antar jeg. Regner med at jeg stiller veteranhannen min Moby, også vet jeg at jeg skal vise venners tispe (Penny). Får se om hardnakket slanking på min egen champ.tispe (Milla) kanskje snart funker så hun kommer i fasong til å vises igjen..

Susanne

Edit - fremdeles ledig på Hamresanden (søk på expedia.com), dessuten overnatter nok myyye hundefolk også på Rica Dyreparken, Scandic og Quality (ved sørlandshallen).

Endret av SusanneL
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Vi tar vogna ned til Hamre og gleder oss masse :D Det blir Bodil sitt første valpeshow (på NTK'en)

NKK har forresten flytta til et sted rett bortafor Hamre/Hamresanden. Blir utendørs på et idrettsanlegg.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Vi vurderer turen!

Melder på Tara også er jeg usikker på om vi skal ta med Rio eller Kamar.

Jippi & Domino er akkuratt for unge for valpeklassen...

Vi tar det som en familie-tur vi, og kommer nok bare til å være på utstillingsplassen akkuratt når vi skal stille- ellers er det dyreparken og kaptein sabeltann som skal gjelde :)

Vi tar med campingvogna og booker inn på Hamresanden.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg vet enda ikke hvordan det blir med jobbing. Typisk at vi stiller på lørdag... Hvis ikke jeg kan dra selv kan det hende jeg trenger en (dyktig) handler til Avalon. Han er ikke verdens enkleste, selv om han vet hva han skal, så det er viktig med erfaring. Tester litt grenser, den gutten der.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 3 weeks later...

Vi skal stille på søndagen, fikk startnummer nå nettopp.

Er helt fersk på dette med utstilling. Er det muligheter for å finne ut hvor mange hunder, evnt. hvem, som er påmeldt i min rase? Eller må vi bare kjøpe katalogen når vi kommer?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde nettopp en kjempefin tur uten noe tull, og masse pen lineføring. Ede var skikkelig på tilbudssiden og ikke engang utålmodig på godbitene. Det går virkelig fremover. Ordentlig godgutt i dag 🥰 Flink vaktbikkje også, for anledningen i Miljøpatruljen. Forsøpling tar vi alvorlig.
    • Hadde nettopp et mareritt av en "treningsøkt". Hadde alle favorittingene hans og lommene fulle av snacks. Godt vær og stille og rolig feriestemning. Ede åpnet med å hoppe opp og bite og bjeffe og jukke og være teit. Jeg trodde vi skulle ha en fin økt med den energien der, men da jeg ba om utgangsstilling for TREDJE GANG, så gikk han sakte og satte seg seigt ned. ... Eneste lyspunkt var en fin innkalling da han mens jeg prøvde samle meg vimsete avgårde på egenhånd inn i en luftegård jeg ikke har gitt ham lov til å gå i. Da spratt han opp fra sniffingen og kom løpende inn med en gang. Supert! ..men det var det ENESTE han gjorde riktig på cue. Han dekket hver gang jeg ba om stå. Så dumt på meg når jeg ba om utgangsstilling. La repeatedly fra seg apporten en meter fra meg i forsøk på å innkassere uten å måtte gi den fra seg. Fant plutselig ut at det var kewlere å gå fra front mellom beina mine til utgangsstilling istedenfor å svinge bakparten inn, og gjentok den der flere ganger. Nektet gå fot uten lure i hånden. Den økende frustrasjonen min gjorde ikke ting bedre. Han begynte holde hard rock konsert. Hoppet og bet og jukket. SÅ kom jeg på at han ikke har fått skjønnhetssøvnen sin. Han hadde vært våken fra kl 07 i morges uten å blunde et blunk. Aha! All made sense. Tok ham med meg inn igjen, og det tok ikke engang et minutt før han brøt ut i full raptus og fløy villmann mellom veggene i toddler tantrum. Stoppet plutselig og begynte krafse og grave som en manisk gærning på gulvet, og falt så dønn om, som et slakt, rett i søvn. — Har De forsøkt skru maskinen av og på igjen? 
    • Det er nok definitivt en del av "spøkelsesalderen", men det er også viktig å ta på alvor så man ikke ved uhell forsterker adferden så den blir en uvane.
    • Er hun ikke i den alderen? Jeg har noe liknende problemer selv, også 5 mnd. Bjeffet plutselig på en dame på bussholdeplassen i dag, uvisst av hvilken grunn. Heldigvis bare sosial bjeffing, som han gjør når han vil noe, men hun ble dessverre ukomfortabel, så måtte fortelle henne at det var vennlig kommunikasjon for å få oppmerksomhet, ikke noen trussel eller advarsel. De høres veldig annerledes ut og serveres mot "inntrengere" på "eget territorium". Kanskje sammenlignbart med hva din gjør? Fordi min er avlet for å vokte, så belønner jeg ham for å være flink gutt og gjøre jobben sin tilfredsstillende når han serverer advarselbjeff på fremmede "inntrengere". Hadde han truet og ikke latt seg avlede hadde jeg kjøpt profesjonell hjelp, men foreløpig er han tilfreds med å få respons på varselet og tar min vurdering av situasjonen som god fisk.  Kjenner du til begrepet sladretrening? 
    • Det er vanskelig å si uten å se hunden. Går dere på noe valpekurs? Isåfall er det et godt sted å spørre. Jeg tenker også at det er veldig viktig med god sosialisering med trygge hunder og folk, og på trygg avstand til "skumle" ting i ulike miljøer generelt, så ikke alt ukjent blir skummelt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...