Gå til innhold
Hundesonen.no

Jeg trenger navnehjelp, til ei lita jente


Recommended Posts

Skrevet

Da har det seg slik at jeg og min kjære forlovede blir foreldre for første gang i august. Vi får en jente, og jeg er på desperat navnejakt :)

Jeg liker mange av de "populere" navnene, men vil ikke ha et navn som "alle" har.

Jeg har en liten liste men vet ikke helt jeg, navn er vanskelig jo! :aww:

Min lille liste :)

-Melissa

-Emilia/Amelia

-Michelle Aurora

-Serina Lovise

-Leah

Hadde guttenavn klart da alle trodde det skulle bli gutt, men jente navn har jeg ikke tenkt på nei :ahappy:

Noen som har lyst å komme med noen ideer? Er veldig åpen for de fleste forslag som ikke er altfor vanlige :)

  • Like 1
Skrevet

Har ikke så mange forslag, men gratulerer så masse. :D

vi venter også ei lita jente i begynnelsen av Juni. :)

Syns forøvrig jentenavn er lettere enn guttenavn jeg da, hadde jeg ventet gutt hadde jeg hatt store problemer. :lol:

Guest Yellow
Skrevet

Gratulerer! :flowers:

Navn jeg liker, eller kombinasjoner:

Sol Aurore.

Iwa Tonett.

Vår Ilona.

Ivanett.

Isolde.

Avadele.

Engelika.

Sienna.

Philia (kjærlighet).

Avelina.

Mine to favoritter deler jeg ikke med noen. :twisted:

Skrevet

Ilsa :P

Det skulle nemlig A hete hvis han ble jente. Lette ikke så mye etter jentenavn da, siden jeg 'visste' han ble gutt.

Edel var også høyt oppå lista, etter min bestemor. Synes det er vakkert jeg :wub:

  • Like 1
Skrevet

Mathilde, Marie, Gunhild, Elisabeth, Tonette.

Takk! Mathilde er tatt med på lista :ahappy:

Lina Kristine har bestemt at vår jentunge (som ikkje kjem på mange år enno) skal heite Ronja...

*flir* Jeg har blitt kalt Ronja hele livet av mamma, tror jeg har blitt kalt det ofere enn mitt eget navn. Fint navn men litt "oppbrukt " for min del, hehe.

Gratulerer med jente på vei! :ahappy:

Vi får vår lille snuppe i begynnelsen av juni, aner foreløpig ikke hva hun skal hete. Men navnekarusellen til klikk.no er kjempefin synes jeg :)

Takk og gratulerer til deg å! Har sett litt men kan jo alltids gi det en ny sjangs :ahappy:

Har ikke så mange forslag, men gratulerer så masse. :D

vi venter også ei lita jente i begynnelsen av Juni. :)

Syns forøvrig jentenavn er lettere enn guttenavn jeg da, hadde jeg ventet gutt hadde jeg hatt store problemer. :lol:

Takk og gratulerer til deg å! Mange som får juni barn i år :ahappy: Men altså, hvis du sier jentenavn er så lett så må du komme med noen forslag da, jentenavn er vanskelig :aww:

Hedda

Hedvig

Tuva

Vivil

Vår

Tilda

Milla

Liker enkle navn, jeg.

Takk for fine forslag! Er veldig glad i Hedda og Tuva, men Hedda liker ikke mannen så godt, og Tuva er brukt av nære venner.

*smake litt på de andre*

Gratulerer! :flowers:

Navn jeg liker, eller kombinasjoner:

Sol Aurore.

Iwa Tonett.

Vår Ilona.

Ivanett.

Isolde.

Avadele.

Engelika.

Sienna.

Philia (kjærlighet).

Avelina.

Mine to favoritter deler jeg ikke med noen. :twisted:

Åh, her var det masse spennende navn! Takk! :)

Huff, jeg liker ingen jentenavn, er mange som er helt greie, men ingen jeg virkelig LIKER, som jeg gjør med guttenavn... :aww:

Så er bare å komme med flere forslag, jeg setter STOR pris på det :flowers:

Skrevet

Jeg heter Arielle og det er jo ikke et vanlig navn

andre jeg kommer på:

Una

Tuva (heter min søster)

Karen Emilie

Mariann

Marielle

Cristina (kristina)

:)

Og gratulerer så mye meg baby på vei :D

Skrevet

Leah Maria

Anna Maria

eller Tia Maria (etter kaffelikøren, hehe) :P

Uansett; jeg liker Maria-navnet, det er en tidløs klassiker! :)

Skrevet

Vi vurderte både Emilie og Leah til datteren vår, og da hun kom ut var hun en Emilie. Vi ville ikke bestemme oss for navn før hun ble født, da så vi hva hun passet best til. Gratulerer så mye, dere har mye å glede dere til! :D tiden går sinnsykt fort!

Skrevet

Leah Maria

Anna Maria

eller Tia Maria (etter kaffelikøren, hehe) :P

Uansett; jeg liker Maria-navnet, det er en tidløs klassiker! :)

Jeg synes virkelig at du har god navnesmak altså :innocent:

Ellers liker jeg:

- Nora

- Nathalie

- Aurora

- Marlies ( har ei venninne som heter det, og jeg synes det er så fint. Uttales "Maliis" med tynn L)

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Som sagt, få en instruktør til å komme hjem til deg og se situasjonene og få hjelp til et opplegg. Dette er en hund som trenger konsekvent gjennomgående trening og rammer i hverdagen. Men få utelukket først at det ikke er noe smerter eller andre ting som påvirker adferden også.
    • Men når jeg skiller dem så biter hun meg. Hun blir helt vill i blikket og i kroppen og alt. De kan aldri være alene sammen. Jeg kan heller ikke la hun være på ett rom og jeg ber hun bli når den andre er på andre siden av døra. Da løper hun og biter meg i bånda. Eller i armen. 
    • Jeg har kjøpt nye håndklær, nytt sengetøy, nødklær og et par mer brukbare klespakker fra Finn, men mange av de såkalt berikede klærne er helt unike og har høy affeksjonsverdi. Bl.a. den nevnte singletten, som var det første fairtrade sertifiserte plagget jeg fant. Original Max Havelaar, fra før de byttet navn til Fairtrade. Den kostet omtrent 250 kr for tjue år siden og har trofast holdt stand gjennom hver eneste sommer siden. Med alt arbeidet jeg har lagt ned i den nå, så er Gucci fast fashion for tacky træsh hoes til sammenlikning.  Fordi jeg har vært en så etisk bevisst shopper og bygget en garderobe jeg kunne gå moralsk rakrygget i, så er det ikke bare, bare for meg å handle nytt. Favorittbutikken Libe er nedlagt, og jeg liker ikke kolleksjonene de gode merkene (som Komodo og Monkee Genes) har for øyeblikket. Nudie har heldigvis jeans jeg liker, men utover dem ser det svart ut. Derfor velger jeg redde det som reddes kan.  Alt av ulltøy må byttes fordi proteinfibre går bokstavelig talt i oppløsning i høy pH. Ikke bare undertøy som ikke er så farlig hvordan ser ut, men affeksjonsverdi Komodo blazer, kåpe, skjerf og lue, kjole, skjørt og flere bukser. Det er virkelig en smerte å vente på plagg jeg vil ha fra de merkene jeg liker. Trendene for tiden faller ikke i smak. Nøstebarn har fortsatt de samme plaggene de alltid har hatt, men er selvsagt utsolgt for de riktige fargene.  Jeg drar det antakelig så langt at jeg demonterer en jakke vevd og sydd i Sverige, fra et svensk merke som gikk konkurs og ikke lenger tilbyr noe nytt, for å unngå skade elgskinnet på utsiden mens jeg renser innsiden.  ..ikledd pølsedrakt fra Biltema, fordi jeg ikke hadde nevneverdig lyst til å legge penger i kassa til noen såkalt grønn butikk da jeg trengte emergency beskyttelse mot klima etter den fanatiske grønnskallen fra den sekterisk klorofyllkommunistiske kloakken av ruspsykotisk økolååågiske fotsoldater fra MDG beriket både garderoben min og miljøet med det ufortynnede insektsmiddelet sitt. Biltema klær med pølsemotiv på var det mest aggressive motsvaret jeg kunne finne som traumeterapi. Made in China av helt ny polyester, fraktet fossilt fra andre siden av planeten og med bilder av svinekjøtt på. Jeg slo til og det føltes bra.     
    • Er det ikke bedre å kaste klærne og kjøpe nye, det burde dekkes av innboforsikringen? Litt jobb, men føles tryggere likevel?
    • Det hjelper også å legge den i glovarmt vann etter vask, for å drepe mikroorganismene før du tørker den hurtig et varmt sted med god ventilasjon. De formerer seg lett under tørkeprosessen om du ikke har kverket dem skikkelig. Vaskemiddel hjelper bare med å få hardføre mikroorganismer delvis ut av stoffet, det dreper dem ikke, mange blir sittende igjen, og vannet i maskinen holder ikke 60° lenge nok. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...