Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 82
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

ååå, nå vet jeg ikke lenger hvilken jeg skal velge, for mange fine vester ( )

Det er definitivt det kjekkeste ved disse vestene!

det jeg gleder meg mest til med min Som jeg passet inn i idag bare noen kg til fra magen må bort så jeg får bøyd meg

Skrevet

Den hadde jeg innmari lyst på selv, FANTASTISK farge, men den er ikke særlig praktisk. Vanskelig og trangt å få både hender og leker inn/ut av lommer (selv om lommene er store nok), træla lenge i butikken med å putte tauknuter og tennisballer ned i pølselomma bak før jeg ble spurt om jeg trengte hjelp der jeg sto og romsterte med varene deres :lol:

  • Like 1
Skrevet

Den hadde jeg innmari lyst på selv, FANTASTISK farge, men den er ikke særlig praktisk. Vanskelig og trangt å få både hender og leker inn/ut av lommer (selv om lommene er store nok), træla lenge i butikken med å putte tauknuter og tennisballer ned i pølselomma bak før jeg ble spurt om jeg trengte hjelp der jeg sto og romsterte med varene deres :lol:

Buhu :( Den var jo fin :aww:

Skrevet

Jeg mener Benedicte spurte hun som var lydighetsinstruktør på Hemsedal hvor hun hadde fått sin. Jeg husker desverre ikke hva siden heter, men kanskje hun husker den enda? Eventuelt Maria eller Ingvild.

Skrevet

Tass kommer i hvertfall snart med noen treningsvester

http://www.tass.no/treningsvester.html

Den er mørkere enn lifeguard sin rosa, men fryktelig fin. Bestilte en til meg selv :D Står Extreme bak på ryggen, da. Men de skulle være relativt rimelige i forhold til hurtta sin. Men hvordan de er å bruke osv aner jeg ikke, ettersom at jeg ikke har fått den enda :P

  • Like 1
Skrevet

Tass kommer i hvertfall snart med noen treningsvester

http://www.tass.no/treningsvester.html

Den er mørkere enn lifeguard sin rosa, men fryktelig fin. Bestilte en til meg selv :D Står Extreme bak på ryggen, da. Men de skulle være relativt rimelige i forhold til hurtta sin. Men hvordan de er å bruke osv aner jeg ikke, ettersom at jeg ikke har fått den enda :P

Synes godt de kan forte seg, tror jeg liker den! Når får du den?

Skrevet

Synes godt de kan forte seg, tror jeg liker den! Når får du den?

Syntes å huske det var i mars den skulle komme, de holdt på å produsere den når han selgeren var innom. Men han hadde med en, og de var fine! :)

Kan sjekke etterpå :)

Skrevet

Denne er allerede linket til :)

Ozzy, når den kommer, vet du om det er mulig for privatpersoner å bestille fra siden :)?

Ellers så er den Monica sin favoritt!

det vet jeg vel, bare la den inn for å vise en annen pris jeg, siden du ikke ville innpå canis :P

Skrevet

Ozzy; si i fra når den kommer da, så får jeg å bestilt! Eller legg av en i S til meg om det lar seg gjøre? Si i fra om du vil ha pm med mer info :P *sprette* Den så kul ut! Det er helt klart at jeg trenger 3 vester, ikke sant?

Edit: Ser jeg til og med kan hente. Forte seg å svare da Ozzy! waiting.gif

  • Like 1
Skrevet

Ozzy; si i fra når den kommer da, så får jeg å bestilt! Eller legg av en i S til meg om det lar seg gjøre? Si i fra om du vil ha pm med mer info :P *sprette* Den så kul ut! Det er helt klart at jeg trenger 3 vester, ikke sant?

Edit: Ser jeg til og med kan hente. Forte seg å svare da Ozzy! waiting.gif

Skal jeg gjøre. Så det ikke er noen missforståelser, så jobber jeg ikke hos Tass, men i en dyrebutikk :)

Men kan sikkert sende den i posten om du ikke bor i vestfold. :)

Aner ikke om det går å bestille rett fra Tass, send en mail å hør :) [email protected]

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Noen som har erfaring med dette tørrforet? Har brukt Maintenence til nå med gode resultater. Men som 5 åring har hunden min muligens utviklet intolleranse mot kylling evt annet. Så derfor tenkte vi å prøve Digestion som er fiskebasert. ps. Hunden går også på Vom.
    • Hovedproblemet med cobberdog er at de selges som ferdig oppdratte, enkle, allergivennlige familiehunder, som kan puttes bort i et bur når man "ikke bruker dem". Jeg ser at du og familien ikke har den type hundehold, men jeg tenker at å støtte denne blandingsavlen bidrar til det. I tillegg er de slett ikke nødvendigvis allergivennlige, og pelskvalitet, røyting og pelsstell varierer veldig. I tillegg så selger folk masse puddelblandinger som cobberdog, som ikke har noe som helst å gjøre med den opprinnelige doodlen fra Australia som var blanding av puddel og labrador. Som du tydeligvis vet så avler Drøbak hundehotell og mange andre oppdrettere vilt og hemningsløst på alt av "allergivennlige" raser blandet med de "søte" rasene og selger det som cobberdog. Dermed er det også vanskelig å spore noe som helst av helsedata og "linjer". Jeg er helt enig i at det er mange søte doodler/cobberdogs der ute, men for meg ser mange av de ganske like ut mellompuddel eller noen av vannhundene med krøllete pels. Problemet for meg er at flertallet av dem er resultat av useriøs masseavl, og at de ikke gir deg noe du ikke kan få fra allerede eksisterende og godt dokumenterte raser. Useriøs og dårlig avl finnes definitivt i alle raser, men uten at jeg har statistisk dekning for det så mener jeg at mengden er større ved doodle/cobberdog, på grunn av prisene og "grunnlaget" for rasen (at de selges som allergivennlige, røytefrie og helst ferdig oppdratte). Så spørsmålet mitt går heller andre veien, hvorfor cobberdog heller enn en av de etablerte rasene? 
    • Hei.  Vi vurderer å få oss hund igjen en gang i løpet av det neste året. Vi har hatt en Toller tidligere, og er godt vandt meg aktiv rase. Vi kunne tenkt oss en hund som ikke røyter, og har så vidt snakket om Cobberdog.  Jeg vet mange her inne er veldig skeptiske og negative til cobberdog og doodleblandinger. Jeg er bare litt nysgjerrig på hva som er så negativt med Cobberdog.  Jeg har sett det er mye dårlig avl på cobberdog og generelt doodler. Jeg er veldig negativ til Drøbak hundehotell og måten de avler på. Vet også at mange er oppdrettere under deres paraply. Jeg har dog funnet et par oppdrettere i Norge som driver selvstendige oppdrett av cobberdog (+ en i sverige). De har blant annet importert linjer fra Australia, helsetester og registrerer foreldre og besteforeldre i eget register og har mentaltesting av valper før levering. Flere oppdrettere virker genuint opptatt av å avle gode individer og gjør sikkert mer enn mange oppdrettere av renrasede hunder. Det finnes mye grums av oppdrettere blant oppdrettere av rasehunder også.    Jeg vet mange mener man heller bør velge blant de renrasede hundene vi har som ikke røyter, men jeg har likevel falt for utseende, størrelsen og gemyttet til mange cobberdoger jeg har møtt.  Vi har ikke bestemt oss, og ser også på puddel og portugisisk vannhund f.eks.  Selv om jeg vrir hodet mitt og har lest veldig mye om og er veldig interessert i alt som kommer til hund, klarer jeg ikke å se det store negative med cobberdog. Er det så galt å ønske å lage en ny rase med egenskaper mange mennesker ser etter? Så lenge oppdrettet er etisk, bruker nye linjer, helsetester hundene og vil det beste for de?  Jeg legger ut denne meldingen fordi jeg oppriktig ønsker flere tanker. Håper folk kan være saklige og prøver å legge bort fordommene de har mot alt av doodler i diskusjonen. Vi har som sagt ikke bestemt oss, så vi vet ikke hva vi går for enda. 
    • Lapphundene er en helt annen type hund. De er gjeter- og arbeidshunder opprinnelig, selv om de fleste er familiehunder nå. De er også ganske selvstendige, men ikke på langt nær så sære som eurasier. Jeg har inntrykk av at finsk lapphund er litt enklere å trene enn den svenske, men det er såklart individuelle forskjeller også. 
    • Av alle disse rasene som er nevnt ville jeg gått for bearded collie eller sheltie til lydighet. Eventuelt korthårscollie. Men om du vil satse litt på høyere klasser så er ingen av disse ideelle, da ville jeg gått for en litt mer aktiv arbeidshund som retriever eller belger. På hobbynivå er de fleste av disse helt fine. Pumi kjenner jeg ikke særlig godt utover at de brukes en del i agility og bjeffer MYE. Har aldri sett dem i lydighet.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...