Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 776
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

neppe potesår, da må det være alvorlig. Etter hva jeg har forstått er denne vettens oppgave å sjekke at "breeds at risk" har god nok helse. Så jeg tipper at det var et typisk bulldog problem; pustinge

Som den løp er slik de skal løpe, de skal holde km etter km etter km i ørken. Klart man "faller" for showfaktor, men denne salukien hadde et klassisk og vakkert bevegelsesmønster. *måtte bare "forsva

Det må dog være forbanna bittert at en ikke har en runner up som kan ta BIR-posisjonen - kanskje skulle sjekken vært foretatt i god tid før gruppa så en kunne kåre en ny BIR, eller at helsesjekken ble

Guest Jonna
Skrevet

Jeanette - åpne crufts i egen browser - lage vinduene mindre så får du plass til både skriving og å se samtidig *føle seg lur*

har gjort det nå, bare kom ikke på det før jeg gikk glipp av noe jeg ville se :lol: Litt treg :P

Guest Belgerpia
Skrevet

Jeg synes generelt at hundene gjør god figur, det er ikke så mange her som ser trykket ut - ett par som har vært litt engstlig, mens stort sett veldig bra faktisk.

Jeg har følgende favoritter til nå:

ACD

Laekenois

Tervueren

Bearded Collie

Schæfer

Norsk Buhund

...og litt tommel for Finske Lapphund

Guest Jonna
Skrevet

Av alle så likte jeg den jeg ikke kan navnet på en gang :lol: Noe polsk noe? Den grå og hvite, men aner ikke om den er bra eller ikke.

Guest Belgerpia
Skrevet

...og pyrrer skal ha dreads, de skal ikke se så strigla ut - men den hadde pent hode. Samojeden er vakker- fy søren den var fin.

Næææ - dette var vanskelig, jeg liker mange her for første gang på ****** mange år.

Skrevet (endret)

Ha'kke peiling på hvordan de skal se ut, men enig i at pyreneeren var søt, ja! Og samojeden, ikke minst!

Endret av Vims
Skrevet

Cattledogen var flott! Samjed og Shäfer likte jeg også ut i fra førsteinntrykket. Og pulien, faktisk.

Edit: Glemte buhunden.

Holder på disse jeg..

Og PON'en!

Guest Jonna
Skrevet

PON'en var også flott!

Da har jeg forkortelsen iallefall :P

Kjente det ble litt endringer her:

ACD, Lakke, Samojed, PON og Sheltie.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Har prøvd:  Non-Stop Løype - sikkerhetslåsen åpnet seg i tide og utide, og festene til frontstykket åpnet seg hele tiden Non-Stop Trekking - sitter for høyt, jeg får vondt i korsryggen Non-Stop CaniX 2.0 - frontstykket ble ødelagt etter kort tid Jeg har dessverre bare dårlige erfaringer med Non-Stop og leter i grunn etter et belte som IKKE er derifra, men ser at veldig mange har samme, usikre kobling eller så sitter de likt som Trekking-beltet.  Har sett på Canix Pro, men jeg vet ikke om jeg stoler helt på nonstop.  Medium stor hund (17kg), sterk som en okse. Bruker magebeltet for det meste på vanlige skogsturer eller til sykling,  ikke løping, Ønsker ikke belte med denne type kobling. Aller helst så skal koblingen være FAST, så man ikke kan bytte ut frontstykket..
    • Det viktige her er ikke ditt hjerte, for det skinner igjennom. Tror rasen du velger er viktig. Det er viktig å velge rett hund til jobben, og omvendt. Jobben kan være lange turer, sofakos, eller totalt kaos. Jeg fikk en portugisisk vann hund som valp. Gleden var stor, helt til den gikk nesten berserk ved 7 måneders alder. Hørte ikke etter lenger, dro i båndet, spiste alt, inkludert steiner og pinner. Det er tross alt forskjell på og tygge å spise pinner. Nå, etter at jeg leste meg opp og fulgte rådende, så jeg problemet i et annet lys, og fikk en god respons hos hunden.  
    • Ja, valpeshow har vel "alltid" vært uoffisielt. Om det er flere enn for to år siden, kanskje klubbene begynner å komme seg igjen etter pandemien?
    • Det er ikke så mange store uoffisielle utstillinger.  Det er mange uoff. Valpeshow hvor junior og veteraner også kan delta. Disse blir  ikke registrert noen steder og det deles ikke ut cert. Har ingenting med mange uregistrerte hunder å gjøre. 
    • Hvor finner du uoffisielle utstillinger? Jeg antar det kan ha noe med mengden uregistrerte hunder å gjøre, uten at jeg vet noe mer om det.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...