Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

ADVARSEL; STERKE BILDER!

pup3.jpg

pup5.jpg

4 av 14 valper er såvidt i live, to er fortsatt i kritisk tilstand, og vil bli avlivet i morgen om de ikke viser bedring. Eieren av valpekullet måtte OVERTALES til å levere inn valpene etter en nabo sendte inn bekymringsmelding om at eier kastet døde valper flere ganger i uka..

Og vekta er 1,5 kg på den minste og 4 kg på den største, normale valper ville veid 12-15 kg.

Skrevet

Herregud. Håper VIRKELIG at mattilsynet og politiet er kontaktet, og på plass.

Helt ****** rett og slet. Den minste veier like mye som min gjorde 8 uker gammel. Og han veier 7kg i voksen alder...

Ble ufattelig kvalm nå. Stakkars, stakkars hunder.. :no:

Skrevet

Fy ****!

Jeg håper virkelig at mattilsynet og politiet er varslet om dette mennesket, og at det er levert en anmeldelse for vanskjøtsel..

Skrevet

Det der er noe av det værste jeg har sett, stakkars små skapninger. Den såkalte oppdretteren burde aldri, aldri, aldri få ha ansvaret for noe levende dyr...

De har to drektige tisper, samt flere andre hjemme... De ser foreløbig friske ut, derfor har de ikke blitt fratatt dem :no:

Og dessverre tror jeg at de ville fått beholde de hundene her i Norge også.. Det vi kan håpe på nå er at de blir anmeldt og får dom på at de ikke får beholde hundene.

Skrevet

Hvorfor er jeg tydligvis den eneste som ikke får sett spoileren? :icon_confused:

Skjer ingenting når jeg trykker på "show".

Men er kanskje like greit, høres ikke ut som noen trivelige bilder :(

Skrevet

Eg får heller ikkje opp noko bilete. Men å drive og kaste døde kvalpar, høyrest heilt sjukt ut...

Det værste her var vel ikke selve kastingen - men at de troligvis har sultet i hjel nærmest et helt kull valper uten å tilsynelatende gjøre noe for å redde dem..

Dog VET vi jo forsåvidt ikke det, da - kan jo være medfødte defekter som gjør at valpene ikke kan oppta næring, salmonella, parvo, etc. Men da finnes det såklart bedre måter å avlive de på enn dette, da.

Men ja, jeg tror det er helt greit å IKKE vite for mye om sånt som dette, jeg - stakkars, stakkars små.

Susanne

Skrevet

For all del. Men om ein då sleng på at dei openlyst kastar dei døde kvalpane i søpla, viser det jo ein total mangel på respent og interesse for desse små.

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Enig! Heftig lyd er no go for meg også
    • Da snakker vi en helt annen arbeidskapasitet, tilnærmet border collie. Men hvis det er aktuelt, så ja. Og så har de MYE lyd. Mer enn de andre lapphundene. Jeg synes de er dritfine, men lyden (og røytingen) hadde vært uaktuell for meg.
    • Lapsk vallhund kanskje? Kjenner ingen personlig, men kjenner til en oppdretter, og forstår det slik at det er mer å hente der enn hos finsk og svensk
    • Korthåret collie var det første som slo meg. Gjeterhundtype men stort sett avlet som selskapshund nå. Røyter en del, men er ganske førerorientert og spennende rase. Generelt vil du se på raser som er avlet for å samarbeide med fører. Det er noen typer jakthunder som ikke skal jobbe selvstendig, men på førers kommando, f.eks, apporterende o.l., som typisk retrievere og spanieler. Og så har du gjeterhunder som er de klassiske som er forholdsvis førerorienterte og lette å trene, men som også krever en del både fysisk og mental akvitisering. Så kommer det litt an på om det spiller noen rolle med bjeffing, for eksempel. Dansk/svensk gårdshund har en del jaktinstinkt men er også ganske førerorientert og lett å trene. Finsk og svensk lapphund, mye pels, mye lyd, litt mer selvstendig enn mange gjeterhunder, men morsomme hunder. Schapendoes, pumi, tibetansk terrier, bearded collie kan være alternativer. 
    • Hvilke av de sjeldne mellomstore hundene passer best til å trene lydighet og å gå skogsturer med? Skriver sjeldne da jeg er ganske kjent med de som er mest populære. Gjerne med minst mulig jakt siden jeg ikke skal trene jakt og ønsker at hunden skal gå løs på turer hvis den blir lydig nok. Pelsstell betyr ikke noe og vakt betyr heller ikke noe da vi bor på bygda. Ønsker hunderase mellom 10-30 kilo da jeg ikke har styrke nok selv og jeg ikke ønsker altfor stor hund. Kanskje prøve agility også.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...