Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Ok, jeg prøvde meg virkelig på EFIT, men synes det er litt flaut å ta bilde i kantina eller forelesning når jeg må dra frem en svær (og dårlig) speilrefleks, men her er uansett en liten dokumentasjon av min dag idag!

Sted: Perth

IMG_7665-1.jpg

På vei til skolen kl 8.30

IMG_7668.jpg

Ute og trekker litt frisk luft etter første forelesning

IMG_7669.jpg

Så var jeg ferdig med dagens to timer undervisning og har bestemt meg for å bytte ut et av fagene, da jeg ikke skjønner en dritt av hva det handler om, hva de gjør eller hva folk sier. Alle andre enn meg var superengasjerte og forstod tydligvis alt, så da er det nok like greit å droppe det :P

IMG_7673.jpg

Spiser eple og får besøk av en gjeng sånne her

IMG_7681.jpg

I 13-tida gikk jeg hjemover igjen for å spise varm lunsj. Her er forsiden/fasaden til universitetet (som for tiden er prydet av en aldri så liten opplåsbar blomst)

IMG_7686.jpg

Etter lunsj skriver jeg stoff til hundesport

IMG_7688-1.jpg

Utsikt i det jeg stiger ut av bussen ved cottlesloe beach

IMG_7693.jpg

Jeg tar en dukkert, før jeg slenger meg ned for en velfortjent hvil etter noen hektiske dager

IMG_7702.jpg

Også sole andre siden...

IMG_7724.jpg

Innser at jeg er ganske bleik og blir liggende litt til...

IMG_7726.jpg

.... før jeg drar tilbake og spiser middag. Nå er jeg på rommet og innser at jeg burde ha ryddet i litt klær.

Tror ikke det skjer noe mer spennende her ikveld, så poster det nå jeg (kl 19.37)!

  • Like 12
Skrevet

Så deilig med sol og varme. Og det sp kjempefint ut på skolen. Misunner deg den råfine stranda altså!

Guest Yellow
Skrevet

Wow, det så fantastisk flott ut! Heldig som får nyte varmen nå.

Hvor er det du bor? :)

Skrevet

Ser ut som du nyter livet! Heldiggrisen :) Stussa først på hvorfor du poste EFIT så tidlig på dagen, men gikk et lys opp for meg når jeg så bildene

Skrevet

Wow, det så fantastisk flott ut! Heldig som får nyte varmen nå.

Hvor er det du bor? :)

Det er veldig deilig her (selv om jeg lengter litt hjem fortiden fordi det er fryktelig vanskelig å henge med på skolen og sånn...). Jeg bor på Trinity college, rett ved universitetet. I Perth altså. Er du kjent her?

Vi kan godt bytte altså. Du kan få være i Tromsø i stedet? Deal? :D

Deal for et par dager ihvertfall! ;)

Skrevet

Åh en dag... en dag skal jeg dit.

Det er noen kelpiser her og! hehe! Har kun sett kelpie og labradorer tror jeg... Er ikke det greieste stedet (eller landet) å ha hund tror jeg, for det er veldig mye restriksjoner på hvor de kan være og at alltid må være å bånd og sånn... Men fine kelpier finner man her likevel!

Guest Jonna
Skrevet

Det er noen kelpiser her og! hehe! Har kun sett kelpie og labradorer tror jeg... Er ikke det greieste stedet (eller landet) å ha hund tror jeg, for det er veldig mye restriksjoner på hvor de kan være og at alltid må være å bånd og sånn... Men fine kelpier finner man her likevel!

Nei med mindre man bor ute på landet så er det mye båndturer. Vet at mange som bor i byen reiser ett stykke for å slippe hunder på områder hvor de kan betale/gjete o.l.

Du vet du må ta bilde ikke sant? :lol:

Skrevet

Nei med mindre man bor ute på landet så er det mye båndturer. Vet at mange som bor i byen reiser ett stykke for å slippe hunder på områder hvor de kan betale/gjete o.l.

Du vet du må ta bilde ikke sant? :lol:

bilde?

hun må jo spørre hvor de er ifra også :aww:

  • Like 1
Skrevet

Nei med mindre man bor ute på landet så er det mye båndturer. Vet at mange som bor i byen reiser ett stykke for å slippe hunder på områder hvor de kan betale/gjete o.l.

Du vet du må ta bilde ikke sant? :lol:

Haha! Ja, tenker på det hver gang jeg ser noen at "åh, nå skulle jeg tatt bilde til Jeanette!"

Guest Jonna
Skrevet

Haha! Ja, tenker på det hver gang jeg ser noen at "åh, nå skulle jeg tatt bilde til Jeanette!"

Du skal ikke bare tenke på det da! :o

:lol:

Også skal du gjøre som AnetteH sier *flirer* Men bilde er viktigst!

Skrevet

Er vi flere værsyke Tromsøværinger? :P

Haha, har du sett ut vinduet? Det skal ikke REGNE i mars! Holdt på å bli drept av en ras tidligere i dag, så det hadde vært helt greit å ligge på stranda i stedet... ;)

Skrevet

Haha, har du sett ut vinduet? Det skal ikke REGNE i mars! Holdt på å bli drept av en ras tidligere i dag, så det hadde vært helt greit å ligge på stranda i stedet... ;)

Jo, takk, jeg har både sett ut av vinduet og vært ute og stelket meg frem på hålka + måket svintung våt sny av trappa. Blæææ!

Skrevet

Det ser kjempedeilig ut :)

Skal ikke klage på været her. Men det å være på et annet sted, i et annet land... ligge på en strand og bare kose seg - DET misunner jeg deg!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • En dyrlegesjekk er absolutt lurt. Hun kan ha helseproblemer som gjør at hun ikke tar opp næring riktig. Hva dyrlegen sjekker kommer helt an på vurderingen av hunden, rase, vekt, hva hun spiser osv. Jeg antar du har prøvd ulike fõr og fõrtyper? Har du prøvd å gi mat til ulike tidspunkter? Det som funket best for min småspiste hund var å gi lite nok til at han alltid spiste opp. Du kan jo bare tenke deg selv om du ikke har matlyst, og stadig får servert mer mat enn du orker. Jeg fôret også en kombinasjon av rått og tørt, og varierte mellom typer og merker. Å ha litt lakseolje over maten kan også hjelpe.
    • Jeg har en tynn hund på 2 år og hun er fullvoksen for lenge siden. Hun har alltid vært tynn og spinkel sånn at ribbeina og knoklene stikker ut. Har prøvd å få henne opp i vekt. Er det noe jeg kan gjøre? Bør hun da ha en dyrlegesjekk men hva gjør dyrlegen da? Er det noen som har erfaring med en småspist hund? Har prøvd flere for og hun er like tynn. 
    • Du har ingen som vil passe hundene litt? Om du har en hund hjemme (lederen, om en av dem tydelig er det) og de andre ute, så er det antakelig mye lettere å få til, over tid. Det hender folk tilbyr gratis hundepass på Finn, bare fordi de elsker hunder, men ikke har lyst til å forplikte seg på fulltid. Om du ikke finner en annonse, så lag en. Sjansen for napp fra dyrevenner som ikke kan ha dyr selv er høy.  Jeg anskaffet en hund nr 2 fordi den første ikke var interessert i sønnen min, og han var så såret av alle avvisningene, han måtte få sin "egen" i en alder av fire år. "Itte'no problem," tenkte jeg, som hadde sett andre med flere hunder. Eldste hundens umiddelbare respons på det nusselige lille nøstet av samme art var aggressiv knurring. Hadde heldigvis en god hundepasser som hunden kjente og trivdes hos, som tillot oss en smooth tilvenningsperiode med passende mengder samvær og alenetid, og innen noen uker hadde eldste adoptert den yngre som sin egen. Den fikk henge fra ørene og jage ham bort fra matskålen sin, og han hadde ikke hjerte til å nekte den noe. Han hadde en grenseløs kjærlighet til den nye lille vennen sin. ..etter en stund, men det startet altså med høy nakkebust, stiv hale og et virkelig aggressivt knurr, og kunne potensielt blitt stygt om vi ikke hadde kunnet pæmpre den eldste med masse one on one time, favorittaktivitene hans og koblet den lille med noe positivt. Jeg antar du har servert hundene det beste de vet som belønning for ethvert tilløp til ro og avslapning ifbm kattene? 
    • Det bør nok helst foregå i et annet rom, om ikke utenfor huset eller ihvertfall på god avstand. Om du gjør det rett foran de andre hundene i bur så er du like langt.
    • Jeg har forresten prøvd å ha en kattunge i litt lukka kattebur. Ikke sånt hundebur med gitter. Men så at kattungen da ble stressa når hunden gikk på utsiden. Men skal prøve flere ganger.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...