Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Ok, jeg prøvde meg virkelig på EFIT, men synes det er litt flaut å ta bilde i kantina eller forelesning når jeg må dra frem en svær (og dårlig) speilrefleks, men her er uansett en liten dokumentasjon av min dag idag!

Sted: Perth

IMG_7665-1.jpg

På vei til skolen kl 8.30

IMG_7668.jpg

Ute og trekker litt frisk luft etter første forelesning

IMG_7669.jpg

Så var jeg ferdig med dagens to timer undervisning og har bestemt meg for å bytte ut et av fagene, da jeg ikke skjønner en dritt av hva det handler om, hva de gjør eller hva folk sier. Alle andre enn meg var superengasjerte og forstod tydligvis alt, så da er det nok like greit å droppe det :P

IMG_7673.jpg

Spiser eple og får besøk av en gjeng sånne her

IMG_7681.jpg

I 13-tida gikk jeg hjemover igjen for å spise varm lunsj. Her er forsiden/fasaden til universitetet (som for tiden er prydet av en aldri så liten opplåsbar blomst)

IMG_7686.jpg

Etter lunsj skriver jeg stoff til hundesport

IMG_7688-1.jpg

Utsikt i det jeg stiger ut av bussen ved cottlesloe beach

IMG_7693.jpg

Jeg tar en dukkert, før jeg slenger meg ned for en velfortjent hvil etter noen hektiske dager

IMG_7702.jpg

Også sole andre siden...

IMG_7724.jpg

Innser at jeg er ganske bleik og blir liggende litt til...

IMG_7726.jpg

.... før jeg drar tilbake og spiser middag. Nå er jeg på rommet og innser at jeg burde ha ryddet i litt klær.

Tror ikke det skjer noe mer spennende her ikveld, så poster det nå jeg (kl 19.37)!

  • Like 12
Skrevet

Så deilig med sol og varme. Og det sp kjempefint ut på skolen. Misunner deg den råfine stranda altså!

Guest Yellow
Skrevet

Wow, det så fantastisk flott ut! Heldig som får nyte varmen nå.

Hvor er det du bor? :)

Skrevet

Ser ut som du nyter livet! Heldiggrisen :) Stussa først på hvorfor du poste EFIT så tidlig på dagen, men gikk et lys opp for meg når jeg så bildene

Skrevet

Wow, det så fantastisk flott ut! Heldig som får nyte varmen nå.

Hvor er det du bor? :)

Det er veldig deilig her (selv om jeg lengter litt hjem fortiden fordi det er fryktelig vanskelig å henge med på skolen og sånn...). Jeg bor på Trinity college, rett ved universitetet. I Perth altså. Er du kjent her?

Vi kan godt bytte altså. Du kan få være i Tromsø i stedet? Deal? :D

Deal for et par dager ihvertfall! ;)

Skrevet

Åh en dag... en dag skal jeg dit.

Det er noen kelpiser her og! hehe! Har kun sett kelpie og labradorer tror jeg... Er ikke det greieste stedet (eller landet) å ha hund tror jeg, for det er veldig mye restriksjoner på hvor de kan være og at alltid må være å bånd og sånn... Men fine kelpier finner man her likevel!

Guest Jonna
Skrevet

Det er noen kelpiser her og! hehe! Har kun sett kelpie og labradorer tror jeg... Er ikke det greieste stedet (eller landet) å ha hund tror jeg, for det er veldig mye restriksjoner på hvor de kan være og at alltid må være å bånd og sånn... Men fine kelpier finner man her likevel!

Nei med mindre man bor ute på landet så er det mye båndturer. Vet at mange som bor i byen reiser ett stykke for å slippe hunder på områder hvor de kan betale/gjete o.l.

Du vet du må ta bilde ikke sant? :lol:

Skrevet

Nei med mindre man bor ute på landet så er det mye båndturer. Vet at mange som bor i byen reiser ett stykke for å slippe hunder på områder hvor de kan betale/gjete o.l.

Du vet du må ta bilde ikke sant? :lol:

bilde?

hun må jo spørre hvor de er ifra også :aww:

  • Like 1
Skrevet

Nei med mindre man bor ute på landet så er det mye båndturer. Vet at mange som bor i byen reiser ett stykke for å slippe hunder på områder hvor de kan betale/gjete o.l.

Du vet du må ta bilde ikke sant? :lol:

Haha! Ja, tenker på det hver gang jeg ser noen at "åh, nå skulle jeg tatt bilde til Jeanette!"

Guest Jonna
Skrevet

Haha! Ja, tenker på det hver gang jeg ser noen at "åh, nå skulle jeg tatt bilde til Jeanette!"

Du skal ikke bare tenke på det da! :o

:lol:

Også skal du gjøre som AnetteH sier *flirer* Men bilde er viktigst!

Skrevet

Er vi flere værsyke Tromsøværinger? :P

Haha, har du sett ut vinduet? Det skal ikke REGNE i mars! Holdt på å bli drept av en ras tidligere i dag, så det hadde vært helt greit å ligge på stranda i stedet... ;)

Skrevet

Haha, har du sett ut vinduet? Det skal ikke REGNE i mars! Holdt på å bli drept av en ras tidligere i dag, så det hadde vært helt greit å ligge på stranda i stedet... ;)

Jo, takk, jeg har både sett ut av vinduet og vært ute og stelket meg frem på hålka + måket svintung våt sny av trappa. Blæææ!

Skrevet

Det ser kjempedeilig ut :)

Skal ikke klage på været her. Men det å være på et annet sted, i et annet land... ligge på en strand og bare kose seg - DET misunner jeg deg!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
    • Kan også si at det er mellomstor hund i størrelse. Men man skal unngå helt hopp eller generelle store bevegelser uansett i starten vet jeg godt. Så da sperrer jeg av for sikkerhetsskyld heller enn så være for mye hauk så jeg også får beholdt roen samtidig som gitt ho omsorgen også roen ho trenger er planen da. Samtidig kan jeg si at ho er veldig sterk hund generelt psykisk også fysisk for så kun være mellomstor hund. Bevarer roen når trengs og når ikke trengs vet ho hva ho skal. Bare håper ho forstår legge seg bra for kroppen som nevnt og det er en av de siste tingene jeg er usikker på rundt dette etter operasjon. Ho har nok noen år til igjen asså, frisk som en fisk og aller første ting som noen gang skjedd ho som trengt oppmerksomhet fra veterinær dette mtp fysiske ting eller psykiske ting. Kun vaksiner ellers ho trengt.  
    • Snakket med veterinæren og fikk beskjed om så kun ha valpen bortreist i 7 dager i hvertfall var nok. Utenom det har jeg fått lite informasjon egentlig. De skal informere meg mere i morgen når jeg leverer ho der for operasjonen tidlig på morgenen. Jeg kommer sperre av inngang til sofaen også området foran sofaen helt ærlig bare uansett er planen også legge dyne så pledd i hunde sengene vi har rundt her så ho får komfort også kan lage sin egen om føler for det tenkte jeg. Men er usikker på om dyr generelt etter operasjon legger seg bra mtp der dem sydd bare og der er jeg litt usikker. Ho får body selvfølgelig. Og hvis ho så får en liten tisse ulykke eller gjør fra seg inne bryr ikke jeg meg noe om helt ærlig etter operasjon, da kan uhell skje tenker jeg sånn sett for det er trossalt fjerne livmor også fjerne svulst i 1 jur hvis ikke det er spredt mer enn de funnet da. De håpet det gikk over av seg selv men sist time for sjekk etter innbilt svangerskap fikk jeg time for operasjon temmelig fort så det har blitt noe bedre samtidig ikke borte så de tok avgjørelsen for operere. De tok ultralyd første gang også når sjekket så de er nok veldig nøye her tenker jeg og jeg har tillit til dem på dette også tillit til at hunden klarer seg nok bra. Men mer nervøs rundt dette med gode ligge plasser også gi ho riktig komfort så jeg driver på lager områder avsperret rundt eksempel sofaen og tenker jeg bare sover i sofaen med ho i hundesengen sin første natten eller nettene om så jeg asså for det gjør meg null så lenge jeg har oversikt også får fulgt med på at ho har komfortabelt litt når første døgnene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...