Gå til innhold
Hundesonen.no

N SE UCH PBIS Meisterhaus Puzzle'n'Play


Recommended Posts

  • Svar 462
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

...NEI, de er ikke stille at all når de skal gjennom sikkerhetskontroller! Jeg vet brått ALT om volumet på de små, vakre krekene! ...men hun er jo spinnvill og løper over alt - og er supersøt!

Pim tok storcertet på NKK Bergen i helgen! Stilte henne i unghundklasse og ikke junior denne gangen. Kritikken: Lovely size and body shape, beautiful head, short muzzle, super earset and carriage.

Haha, så herlige dere er! Pia skal få lov til å oppdatere om flyturen Pim var visst "litt" for stor for bagen sin, klagde "litt" når hun måtte låses inni der og sov visst ellers hele turen. Jeg

Posted Images

Skrevet

Pim har et FANTASTISK nydelig vesen- det var herlig å bli bedre kjent med henne! HUn oppførte seg eksemplarisk og vel så det hele veien-

Og så pistrete som hun så ut ute der det regnet sidelengs med liten orkan er jeg imponert over den knallfine kritikken - men så ER hun jo fin da! Med FANTASTISKE glidende, pendlende bevegelser :)

...og hun har forøvrig en morsom "stack" (Vi måtte inn for å få til dugandes bilder, ute ser hun mer ut som en italiensk mynde. Selvom jeg undres om hun ser mer schäfer-aktig ut inne? :lol:)

:ahappy:

Er det kaldere enn 25+ ute så er det fryktelig synd i henne må du vite! :lol: :lol:

Knis, fantastisk blinkskudd! :lol: Og grattis masse igjen til deg, Yodel og fine Pim!

Gratulerer så mye! :D

Tuusen takk :D

Skrevet

Det bildet er så herlig! :D

Gratulerer med alle gode resultater så langt, sikkelig velfortjent - hun er jo super pen!

Jeg synes hun har blitt direkte lekker, altså. Hun framstår så komplett på et vis, jeg liker alle linjene hennes. :)

Åååh, tusen takk dere :flowers: Det varmer veldig :ahappy:

Ellers må jeg bare legge ut denne filmen... Det er en liten forskjell på de tre andre i flokken og på maskoten :lol:

  • Like 9
Skrevet

Ellers må jeg bare legge ut denne filmen... Det er en liten forskjell på de tre andre i flokken og på maskoten :lol:

:lol: Sånn er det her óg. Pøbel er en slukhals, Kamar tar goood tid. Viktig å smake på maten!

  • Like 1
Skrevet

Nå har jeg flirt meg fillete her.. først av oppstilling og så av ostespising - ser ut som hun har løstenner som "detter ned" jo :lol: Herlige lille pokerspillende Pim med løstennene..

  • Like 1
Skrevet

*Flir* :lol:

Noen flere bilder:

549464_10151140858911303_1113878103_n.jpg

559115_10151143249241303_221803962_n.jpg

405440_10151146635251303_945502975_n.jpg

To uskyldige jenter

315343_10151147287996303_1479895652_n.jpg

"Æsj, bakken er fuktig. Best å stå oppå her"

576018_10151149950241303_2091019851_n.jpg

En av Pim sine mange outfits til vinteren. Hun elsker alle :lol:

Og selvfølgelig, Pimster playin' poker :aww:

251462_10151225264621303_1292173709_n.jpg

  • Like 2
  • 2 weeks later...
Skrevet
:wub: Og kasko stiller seg totalt uforstående til at hun er rar. Hun er helt normal! Kanskje med untak av ostespisingen. :lol: Ost er nam!
  • Like 1
Skrevet

Rio sitter også slik, overalt! I trapper, sofa (med rompa på rygglenet) osv. HAn spiser ost på akkurat samme måte så han mener at Pim er helt normal :D

  • Like 2
Skrevet

Pim har forandret seg de siste ukene! Montro om hun er innbilt? Hun er blitt fryktelig kosete (for å være henne vel å merke :P ), mye mer kontaktsøkende og ikke minst mye mer glad i mat. Tidligere har det vært ganske vanskelig å se når hun er glad. Hun ble litt oppspilt og en gang i ny og ne kunne hun jodle. Hun kunne f.eks sitte på armen min og stirre ut i luften når kjæresten min kom hjem, for så å sette i gang med verdens lengste jodleul før hun var ferdig og stirret overlegent ut i luften igjen. Men i det siste har hun begynt å virkelig logre MYE (igjen, for å være Pim vel å merke :lol: ) og danser rundt når hun er glad.

Ellers er hun bare sååå kul! Så lett å skjemme bort, for hun gjør så lite ut av seg. Hun bare elsker å ligge der det er varmest og mykest, og veldig lett å ta med seg overalt. Hun er veldig trygg og miljøsterk, elsker andre hunder, barn og fremmede. Vi var også på skytebanen en dag uten at hun brydde seg noe om skuddene der :)

Hun har også begynt å legge på seg!

Prøvde å få tatt bilde av henne innendørs, men det var ikke lett uten hjelp, og bildene blir jo dårlige... Men i morgen skal vi ut i høstværet og prøve å få knipset litt da også :)

545322_10151272617776303_2005972585_n.jpg

63184_10151272618881303_188060153_n.jpg

  • Like 6
Skrevet

Kamar sier at han lovet at han ikke smelte henne på tjukka i Rogaland! :lol: Fine Pim!

Lol! :lol: :lol: :lol:

Pim snek seg som vanlig opp i sengen, og ble som vanlig ikke jaget ned igjen heller :P

76576_10151272668851303_1651041233_n.jpg

Ellers ønsker Pim seg eget sauseskinn eller gorillatøffel til jul!

Morsommere leker finnes ikke :D

615485_38.jpg

Skrevet

Kamar sier at han lovet at han ikke smelte henne på tjukka i Rogaland! :lol: Fine Pim!

Han bare prøvde- iherdig- og hellig overbevist om at hun var heeelt på høyden av en innbilt løpetid.

Og det er forøvrig en helt normal sittestilling på basselusker. Jeg skjønte først ikke hvorfor det skulle være rart? :lol:

Søte Pimmelim!

  • Like 1
Skrevet

Han bare prøvde- iherdig- og hellig overbevist om at hun var heeelt på høyden av en innbilt løpetid.

Og det er forøvrig en helt normal sittestilling på basselusker. Jeg skjønte først ikke hvorfor det skulle være rart? :lol:

Søte Pimmelim!

:lol:

545805_10151273996801303_854584766_n.jpg

293786_10151273997036303_1173383130_n.jpg

  • Like 1
Skrevet

Mer Pim :)

561871_10151285833521303_605298857_n.jpg

Ser dere at hun har lagt seg mer ut i det siste?

Pim sin nydelige bror Puzzle har også debutert i ringen. I USA får de delta offisielt fra 6 mnds alder, og Puzzle debuterte på en basenjispesial 8 mnd gammel. Han ble Best of Winners (beste hund som kan motta championpoeng, altså konkurrerer ikke championene om denne plasseringen) og tok med seg 5 poeng! :)

67189_10151054907887531_1935395804_n.jpg

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Den trenger ikke å bli det, og det avhenger av mange faktorer. Dessverre er jo eurasier også en rase som er litt utsatt for nervøsitet og usikkerhet, så da blir det ekstra nøye med disse tingene. Oppdretter og linjer. Sunne linjer både fysisk og mentalt, og foreldre som er trygge og har tidligere kull der valpene jevnt over er stødige hunder.  God sosialisering og miljøtrening - alene, uten den andre hunden. Vi hadde en fryktaggressiv hund da vi fikk valp, vi gikk ikke tur med dem sammen det første halvåret for at valpen ikke skulle lære av den voksne. Valpen må lære å gjøre alt på egenhånd, og vennes til ulike miljøer og situasjoner. Er du alene, eller har du familie som kan hjelpe til? Hvis ikke kan det bli krevende å lufte, trene og sosialisere både en valp og en voksen hund hver for seg. En annen ting er to hunder av motsatt kjønn. Det er jo en ganske stor risikofaktor med stress under løpetid, og dette kan forverre situasjonen både for tispa og hannhunden. Jeg ville vurdert å få en tispe til, rett og slett for å gjøre hundeholdet veldig mye enklere. Det kan være krevende nok med to ellers stabile hunder under løpetid. 
    • Vurdere å skaffe meg en hund nummer 2. Har en voksen labrador tispe fra før av, hun er en nervøs type, litt skvetten og var på lyder og skygger. Ønsker meg en Eurasier, hannhund, men lurer på om denne rasen er av typen som vil adoptere hennes oppførsel og nervøsitet? Eller vil eurasier valpen, siden det er en ganske egen og sta rase, være nærmest uaffektert av det? Jeg ønsker jo ikke å skaffe en hund til dersom den også blir en nervøs hund..
    • Takk for mange gode tips 😌 Det er ikke noe problem hos veterinær, hun er veldig snill ved håndtering og sånn da  ☺️
    • Hun er ung, og har dårlige erfaringer. Jeg tenker at det kan hjelpe å gi henne tid, og trene i utstillingslignende settinger. Tren uten å stille opp for dommeren, belønn masse, og gå ut igjen av ringen uten å stille opp for visning. Tren også på oppstilling og visning for seg selv uten for ringen og i andre settinger, hjemme, på parkeringsplassen, i parken osv. Gå videre med å trene i utstillingsring og stille opp, men la treningsdommer bare belønne uten å ta på henne. Og selvfølgelig respektere alle signaler på at hun er utrygg, la henne selv ta initiativ. Om utstilling ikke er viktig for dere er det såklart like greit å droppe det, men det kan nok fint gjøres å gjøre positivt igjen med trening og tålmodighet. Og det er viktig at hun f.eks. kan stå på et veterinærbord og bli undersøkt også.
    • Har ei tispe på snart 2 år. vi har drevet litt med utstilling siden hu var valp fra 4 måneder til hu ble ca 1 år. Den første tiden på treninger gikk det veldig bra , hu er sosial hund utad og elsker oppmerksomhet og byliv. Etter en tid begynte hu å rygge fra dommeren i ringen , kunne sette seg og rygge unna men vi fikk allikevel satt hun opp igjen og fikk bra premier på utstillinger . Helt til vi kom til den 5 siste utstillingen, da gikk det bra første dagen men 2 dagen da vi gikk i ringen gikk det bra helt til vi skulle stille henne opp, hode og tenner gikk fint helt til dommer skulle kjenne mot rygg da rygger hun bakover og klappet med tennene mot dommer .  Så jeg tok en avgjørelse med å si vi trekker oss .. her innså jeg kanskje at hun har jo prøvd å gitt oss tegn litt hele veien med å sette seg og rygge unna, men folk rundt trodde det var kun trass siden hu er en bestemt tispe .  etter dette oppsøkte jeg fysioterapeut og tok MR og røntgen av henne og det ble påvist betennelse på begge sider i lysken/ hoften. Det vi så når fysio skulle gå over hu var at det var tydelig vondt . Men nå i dag 1 år etterpå med gjentatte behandlinger og styrke treninger har hu endelig blitt friskemeldt og vi kan gå tilbake til det normale. Vi har vært med 2 ganger på utstillingstreninger , første gangen gikk veldig bra . Men det var folk som hu kjenner i miljøet fra før  .2 gangen oppsøkte vi nytt sted , hu var veldig glad for å komme og se så mange hunder og mennesker og hu hilste og koste med flere .  Men da vi løpte i ringen og skulle stille henne opp før treningdommeren rakk å ta på henne «snappet « hun . Så da gikk vi ut av utstilling posisjonen ,da gikk hun bort til dommer og damen og nusset og koste med dem.. utenfor ringen er det heller ikke noe problem .  Så nå lurer jeg på om jeg bare skal droppe utstilling helt for hennes del, når jeg ser at det minnesbilde fra smerte fra siste utstillingene sitter i henne så sterkt ..  Hun er jo en fantastisk og glad hund ellers. Vi skal vertfall ha en lang pause og fokusere på  noe annet og bare være hund. Har noen opplevd noe lignende, og er det beste å bare droppe utstilling helt ?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...