Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 1.9k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Bris har fått seg Fanagenser

Hage til Thorvald og tomannsbolig til oss

Dyreste hundeutstyret jeg noen gang har kjøpt

Posted Images

Skrevet

Takk! Tror nemlig Ymse ønsker seg noe slikt i julegave :lol: Tok det lang tid før du fikk det?

Ganske så nøyaktig 1 mnd. meinar eg, så det tok litt tid. Men ho måtte jo lage det også, slik eg ville ha det :)

Skrevet

Ettersom eg ikkje har skrevet i denne tråden før teller vel kvalpen og ;)

Hurtta dekken

imagejpg1_zpsba8d24ac.jpg

Har og kjøpt mykje leiker og diverse, men fant ikkje bilder av dette på mobilen.

Hvor har du kjøpt Hurrta dekken i den fargen?

  • Like 1
Skrevet

Ikke så spennende hundekjøp her i det siste, men det siste nyinnkjøpte var rett og slett dette:

imagejpg1_zps9398b11d.jpg

Hvordan gir du hunden laksefileten? Rå? Er litt nybegynner på annen mat å gi hunden enn hundepellets :P Gjerne tips om andre ting og :)

Skrevet

@maiakristine

Jeg råfôrer, så gir alt rått, ja. :) Har ganske lenge sammensatt via Prey Model-metoden nå, som enkelt forklart er en fordeling av 80% muskelkjøtt med fett, 10% spiselige bein og 10% vitaminrike organer, med variasjon over tid. http://www.raaforing.no

Men nå som Vom og hundemat har kommet med Taste-serien har jeg valgt å gå tilbake til å gi en del VogH igjen, i form av deres lammepølse, og gir fisk, kjøtt og litt bein (mest rå svinehaler og -ører) ved siden av.

Gir du 50% eller mer VogH behøver du ikke å gi organer attpåtil, hvertfall ikke med en type som inneholder organer som lammepølsa gjør, pluss den jo er vitaminisert. :)

Andre bein som passer ypperlig til mindre hunder er lammeribbein, alt fra kylling, hele fisk/fiskekoteletter.

Skrevet

På tide med flere lys til halsbåndene.

Flere forskjellige farger.

$_12.JPG

Kjøpte denne i grønn, den lyser veldig godt opp, skal mye til for at andre ikke ser at hunden er på tur :P Veldig lurt i veldig mørk skog :)

Jeg "mekker" den litt med en liten krok som jeg har kjøpt på ebay fra før, da henger den mye bedre på halsbåndet :)

$_57.JPG

Skrevet

3 Kg Naturtørka musklar, vom og hud

Tugg-E-Nuff treningsleikesak med sau

Div. provit tyggesaker

4 småkrukker godbitar

VetBed teppe

Dr. clauder's lakseolje

Dr. clauder's pigment aktiv algosan

Dr. clauder's pigment aktiv karoten

Orbiloc, som er ein real IQ-test når det kjem til korleis den skal festast. I vert fall for slike som meg :P Skal strikken brette området på selen den kryssar?

Skrevet

Hvor har du kjøpt Hurrta dekken i den fargen?

Eg kjøpte det i ein dyrebutikk i Finland. Eg har ikkje sett denne fargen her, synd, for det er jo såå fint!

Skrevet

Eg kjøpte det i ein dyrebutikk i Finland. Eg har ikkje sett denne fargen her, synd, for det er jo såå fint!

Er sikkert en eller annen slags "limited" versjon;) Har kanskje vore mulig for butikkar i Norge å ta den inn også, men finner den ikkje på lista her no, veit du ka fargen heiter ?

Skrevet

Er sikkert en eller annen slags "limited" versjon;) Har kanskje vore mulig for butikkar i Norge å ta den inn også, men finner den ikkje på lista her no, veit du ka fargen heiter ?

Eg kasta desverre embalasjen på alt eg kjøpte i Finland før heimreise pga plass i kofferten ;) så eg veit desverre ikkje kva fargen heiter, det er sikkert noe limited ja. (det er turkis/sjøgrønn vil eg sei).

Skrevet

Er sikkert en eller annen slags "limited" versjon;) Har kanskje vore mulig for butikkar i Norge å ta den inn også, men finner den ikkje på lista her no, veit du ka fargen heiter ?

I tråden til valpen min var det ei som hadde sett dette og vinrød då ho var i Finland, eg kom no over det vinrøde i ein norsk nettbutikk, kanskje dei kan få tak i eller kan sei kva det heiter. http://alphadog.no/hurtta-pro-varmedekken-cranberry.html Dette var og fint :)

  • Like 1
Skrevet

I tråden til valpen min var det ei som hadde sett dette og vinrød då ho var i Finland, eg kom no over det vinrøde i ein norsk nettbutikk, kanskje dei kan få tak i eller kan sei kva det heiter. http://alphadog.no/hurtta-pro-varmedekken-cranberry.html Dette var og fint :)

Cranberry fins endå, så det kan alle bestille inn;) I tillegg er det en farge som heiter Blue haze, i tillegg til dei vanlige Rød og svart.. :)

  • Like 1
Skrevet

Bildene blir visst ikke godkjent så nå får det bli uten,Tålmodighet oppbrukt! :P

  • Hybel/ stort tøybur
  • Kaninører
  • Handlers gobiter
  • Halvstrup (til utstilling)
  • Bag`n tag
  • 2 weeks later...
Skrevet

Boka "EN NESE FOR ALT" av professor Frank Rosell Adferdsprofessor ved HIT..

Boka tar for seg hundens nese.. og alle tenkelige og utenkelige bruksområder av hunden og "nesa".

Informativ og inspirerende bok for alle oss hundefolk.. og ikke minst for oss som vet hvor mye hunden ELSKER å bruke nesa si til å løse oppgaver.

ANBEFALES virkelig..

Bare å ønske seg i julegave.. eller den perfekte julegave til andre hundeentusiaster.

ca 300 sider i A5? format

Frank og den ene hunden hans, Tapas, var på Lindmo NRK! for snart 2 uker siden

20141212_1359501.jpg

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Min golden (jakt) røyter bare to ganger i året, men de vanlige goldene jeg vokste opp med røyta helt sykt mye😅 Ellers er de veldig fine hunder, så lenge de får brukt hodet nok. 
    • Jeg har min med på trening i all slags vær, og da kan det fort bli timer i bilen. Men ved å parkere i skyggen (hvis mulig), silvershade duk og alle vinduer åpne pluss glippe på bagasjerommet (med krok) så er det alltid behagelig i bilen, selv i 30 varmegrader. 
    • Det kan være mange grunner til at en hund ikke fungerer i hundemøter. Mye av grunnlaget legges i valpekassa, hvordan mor og søsken interagerer, og sosialisering med andre hunder i valpe- og unghundtiden. I tillegg kommer rasetypisk adferd og arvelighet. Avhengig av adferden til mor og hva slags sosialisering hunden har fått i ung alder så har hunden lært seg hvordan den skal eller kan oppføre seg rundt andre. Eller ikke lært det, forsåvidt. Det er aldri for sent å trene på sosialisering, men er viktig å lese språket til alle de involverte hundene og gå inn og avbryte adferd som ikke er greit. Hvis andre hunder sier fra og setter grenser uten at hun respekterer det er det ditt ansvar som eier å fjerne henne fra situasjonen. Om hun får fortsette lærer hun jo bare at det er greit å holde på slik.
    • Kan en hund ha null sosiale ferdigheter med andre hunder? Hun har konflikter med alle hunder hun møter. Akkurat som hun ikke skjønner at hun er for mye og ikke tar til seg til at andre hunder sier i fra til henne? Hun tar jo ikke hintet.
    • Det er nok ikke pga navnene du ikke har fått svar🙂I mange år nå har det vært fryktelig liten aktivitet på forumet her. Syntes alle navnene var fine jeg likte Lilly best. Masse lykke til med valp!!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...