Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 1.9k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Bris har fått seg Fanagenser

Hage til Thorvald og tomannsbolig til oss

Dyreste hundeutstyret jeg noen gang har kjøpt

Posted Images

Skrevet

112 kroner med frakt, ikke så verst pris heller! :D Selen kostet vel 160 kroner, så jeg har kommet veldig veldig rimelig ut av det. :hyper::thumbs:

Hadde det bare syntes på min så.. :blink: Alt forsvinner inn i pelsen :(

Skrevet

112 kroner med frakt, ikke så verst pris heller! :D Selen kostet vel 160 kroner, så jeg har kommet veldig veldig rimelig ut av det. :hyper::thumbs:

Hvor kjøpte du det?

Skrevet

Mitt siste innkjøp må ha vært en trixie Y-sele i størrelse X-small til minihunden og en pose med tørrfisk til krølle :D

F1b0hFX1lg.jpg

Det er ikke bare bare å finne en sele til Mini, altså. For stort her og for trangt der. Men med den energien hun har er det ikke aktuelt å gå lengre turer med halsbånd. Føler sele er mye bedre for henne å gå med.

Skrevet

Akkurat nå har jeg bestilt en haug med leker, herfra:http://webshop.borje...t&$GUEST=NO&p=H Samt en del annet stæsj :D Elsker siden her altså! Ingen som slår prisene deres.

KÄNGA DAKAR GRITEX

39 BRUN stockni.gif 645.00 1 645.00 5770 QUICK RIP PET stockni.gif 11.95 4 47.80 5494 DOGGY SPRINGER stockni.gif 345.00 1 345.00 5439 TJUDERSTOLPE stockni.gif 26.50 2 53.00 5479 HUNDBAJSPÅSAR 40-PACK stockni.gif 4.95 10 49.50 5452 PRESSAT BEN 4-PACK"X" stockni.gif 24.75 10 247.50 5921 TUGGRULLE PRESSAD 16 CM 4-PACK"X" stockni.gif 24.95 10 249.50 5760 LEVERSNITTAR"X" stockni.gif 33.90 1 33.90 5454 KAMPTRASA 4-KNUTS stockni.gif 34.90 2 69.80 5456 GUMMIBOLL MED REP stockni.gif 24.90 4 99.60 5471 KAMPTRASA STOR stockni.gif 15.95 2 31.90 5720 KING-KONG stockni.gif 23.75 1 23.75 5850 BOLLSLUNGA stockni.gif 23.90 1 23.90 5991 GRIS stockni.gif 35.95 1 35.95 Total ordersumma: 1956.10

Helt sykt billig. Bla 80 tyggeben på 16 cm lengde, til 500 kr o.O Kong etterligning til 24 kr, skinn tursko til 650 og totalt en hel haug med ting for 1956 svenske kroner!

Edit: Og der bestilte jeg meg en dogtech treningsvest.. Nå tror jeg jeg skal ta kveld mens jeg enda har litt penger igjen :P

  • Like 1
Skrevet

Selvvarmende hundeseng! Synes det var en god ide til min frossenpinn terrier og sengen kostet ikke allverden.

Om den varmer? aner ikke, men Ronja elsker den, Maya og. De kan finne på å velge denne sengen over menneskesengen om natten, og det har aldri skjedd før :ahappy:

Den så fin ut! Men jeg vil ha rund hundeseng!

Mitt siste kjøp var en børste laget av villsvinhår. Første børsten jeg noen sinne har kjøpt til Blondie :lol: De andre har jeg fått av mamma, eller funnet her hjemme (den ene var f. eks egentlig katten sin). Det sier vel litt om hvor mye jeg bryr meg om pelsstell. Men denne børsten var super god! (håper jeg, jeg har ikke akkurat testet akkurat denne, bare testet lignende)

x-yento-nylon-large.jpg

Edit: Æsj, jeg tror jeg kjøpte feil børste. Dumme mannen som sa den passet til min hund. Jeg kjøpte den for lang og tjukk pels, og jeg tenkte jeg måtte jo ha den til lang pels. Den andre husker jeg ikke hva som stod på. Men den passet til Maltesere og Yorkshire, og de har jo lang pels. Blondie har jo ikke akkurat tjukk pels..

Edit2: Sendte mail til de som solgte den, skulle sende den til dem så fikk jeg ny! God service! Dette var hund-1.no, så vet dere det :aww:

Skrevet

Jeg kjøpte et Dogman hundebur i stoff:

canvasburgra.jpg

Echo elsker å ligge i "huler", men det finnes svært få hundesenger med tak som er store nok til ham, derfor ble det et hundebur i stedet. Har kjøpt masse tepper og lagt dem inni slik at han får det varmt, mykt og godt. Inni er det god plass, så han kan velge om han vil ligge krøllet sammen eller på ryggen med bena i været. "Døren" er selvsagt åpen, slik at han han tusle utav og inni når han vil :D

Skrevet

Jeg kjøpte et Dogman hundebur i stoff:

canvasburgra.jpg

Echo elsker å ligge i "huler", men det finnes svært få hundesenger med tak som er store nok til ham, derfor ble det et hundebur i stedet. Har kjøpt masse tepper og lagt dem inni slik at han får det varmt, mykt og godt. Inni er det god plass, så han kan velge om han vil ligge krøllet sammen eller på ryggen med bena i været. "Døren" er selvsagt åpen, slik at han han tusle utav og inni når han vil :D

Smart! Det skulle vi også hatt,nå har vi vanlig bur inne på rommet,som hun går å legger ser i,men kan tenke meg at det er mer behagelig å ligge i et av tøy. Pluss det bråker mindre når hun etter et par timer beveger seg ut for å komme oppi sengen vår :P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Har ikke vært borti det selv personlig, men har hørt om andre som har det; og som da har betalt 'ekstra'. Dette har vært blandingsrase i tillegg.   Men som Simira skriver, avtalebrudd ja.
    • Det er avtalebrudd. Jeg har aldri hørt om eller vært borti det, men hvis de har annonsert en "vare" til en pris så er de forpliktet til den prisen hvis de har inngått en avtale med kjøper uten at noe annet er nevnt.  Hvis de FØR avtale om kjøp sier at annonsen bare er veiledende og valpen koster så mye mer så er det noe annet.  Jeg ville uansett tenkt meg grundig om før jeg evt. kjøpte av en slik oppdretter.
    • Jeg har opplevd det selv, nær familie har opplevd det, og mange jeg kjenner.    De er interessert i et kull, setter seg på valpeliste, blir godkjent som valpekjøpere, møter oppdretter. Oppdretter kyder av kjøper,og forteller at det er akkurat slike kjøpere hen er ute etter, og er veldig nøye med hvem hen selger til. Så skal valpen hentes, penger overleveres- og da har prisen vært en annen en det som sto i annonsen.  Oppdretters unnskyldninger er: Det er veldig gode valper Alle andre tar de prisene Raseannonsen er bare veiledende De har så mange på liste at de velger de som betaler mest   Og hvis en setter spørsmåltegn med det så: Ja hvis du ikke gidder å betale så mye så har jeg mange andre i kø Disse linjene selges ikke til hvilken som helst pris har du  et problem med det så er du ikke rett kjøper..   Har dere vært borti dette? 
    • Det kommer an på hunden, treningen og målet.Jeg vil alltid belønne innkalling og innkallingstrening med noe av de beste godbitene hunden kan få, fordi det er den absolutt viktigste treningen. Men belønning er ikke bare godbiter. Belønning er alt hunden vil ha. For noen hunder er det kos, mange liker leker, men godbiter er ofte den beste måten å belønne presist på. I valpe- og unghundtiden ville jeg alltid hatt en godbitpose tilgjengelig på meg, og gjerne en draleke/tauleke. De fleste som driver aktivt med hund bruker godbitposer som er enkle å åpen og lukke, og som flyttes over i lommen på det man har på deg. De første par årene er det mye godbiter "hele tiden", fordi hunden skal lære så mye nytt. Hva slags godbiter kommer an på hvor matfokusert hunden er og hva den liker. Her må du prøve deg fram litt. Til enkle hverdagsøvelser som "sitt", "gi labb" osv. kan du godt bruke tørrfõr fra dagens matrasjon hvis hunden er matglad. Godbiter fra butikk eller dyrebutikk er som oftest helt ok, men å skjære opp rent kjøtt fra påleggsskiver eller ost for eksempel er gjerne billigere. Rester av pannekaker, fiskepudding, pølser osv. er fint. Skinkeost på tube er en annen variant. Variasjon er også generelt fint. Ferske godbiter er ofte mer populært og sterkere enn tørre godbiter.  Når valpen/hunden har lært en øvelse kan man fase ut belønningen, men det kan være lurt å belønne innimellom og forsterke øvelsene over tid. Om belønningene plutselig forsvinner kan hunden miste motivasjonen for det, om den ikke finner belønning i øvelsen i seg selv. Jeg belønnet fortsatt mine hunder på 13 og 17 for innkalling (alltid), og innimellom for kontakt, lydighetsøvelser osv., men ikke hver gang slik jeg ville gjort med en valp eller unghund for eksempel.
    • Hei!  Sikkert dumt spørsmål, men jeg er likevel usikker. Det står at man skal bruke godbiter og belønne alt i starten, det er jeg helt med på, men hva slags godbiter belønner man med? Tenker på helseaspektet, dette kommer jo i tillegg til for. Hva slags godbiter bruker man til valp, og har man alle lommer fulle til en hver tid, belønner man hele tiden i lang periode? Når faser man ut? Hva slags godbit bruker man? 😊
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...