Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Det er freddan,og jeg lurer på mye rart.

Har jo hatt noen hunder opp gjennom årene,og har nå ei frøken på 8 mnd. Når ho har logge i dyp søvn og sove lenge,og våkner,så strekker ho seg som en katt,altså ho krummer ryggen. Ho strekker seg vanlig også,men krummer rygg og.

Lurer om dette er vanlig eller ikke?

Skrevet

Eine bruker også å krumme ryggen som en katt når han strekker seg. Innimellom trør han med labbene slik som katter bruker å gjøre. Tror han er blitt miljøskadet av å vokse opp med en katt :lol:

Skrevet

Ettermiddagstrekken starter med krum rygg, tapping med framlabber også sklir han ut nesten så lang som han er med knærne nær bakken, å fortsetter å skyyyyve den ene framfoten fram, reiser seg og rister seg. Ja han ser til tider ut som en kjempe katt :D

Skrevet

Mozza gjør sånn, ingen av de andre har gjort det. De har strekt seg selvfølgelig, men ikke sånn katteaktig. En annen ting hun gjør er at hun griper med poetene som en katt. Slutter jeg å klappe henne tar hun tak rundt håndleddet litt og trekker hånden min til seg. Veldig merkelig.

Skrevet

Mozza gjør sånn, ingen av de andre har gjort det. De har strekt seg selvfølgelig, men ikke sånn katteaktig. En annen ting hun gjør er at hun griper med poetene som en katt. Slutter jeg å klappe henne tar hun tak rundt håndleddet litt og trekker hånden min til seg. Veldig merkelig.

Ikke så merkelig om man er krøllert, kanskje? Chess gjør det heeelt tiden :P populært kalt maselabben

Skrevet

Ikke så merkelig om man er krøllert, kanskje? Chess gjør det heeelt tiden :P populært kalt maselabben

Frøkna hær er også sånn! Ligger vi på golvet og fjaser, så strekker ho labben mot handa mi for å leke mer,teitebolla. Og ho åler seg ofte mot beina og sofaen. Wannabe katta altså.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er slett ikke alle som får katter og hunder til å gå sammen. Hva slags hunder har du, og hvor gamle er de? Vi måtte omplassere våre katter, da de og hunden aldri kom overens. Det beste er nok om de kan se hverandre, men ikke komme fysisk bort til hverandre. En kompostgrind er ikke mye til hjelp mot ivrige hunder hvis de er større enn en chihuahua.  Jeg har ikke noe erfaring med dette etter det første forsøket for 20 år siden, så jeg har dessverre ingen gode råd, utover å overhodet ikke la de være løse sammen.
    • Jeg har tatt kompostgrind på døra men hundene bare bryter den opp så det går ikke.
    • Jeg har hunder fra før av og har skaffet meg kattunger. Jeg har hatt kattungene på eget rom. Bytta tepper sånn at de skulle lukte hverandre. Latt hundene være i bånd. Dette funka bra i 2 måneder. Nå på den 3.måneden så har alt snudd. Hundene blir ville når kattungene kommer ut. De bjeffer. Jeg tør ikke å la de gå løs. De gjorde dette først og da var de rolige. Men nå hopper de og bjeffer og er mye mere på. Hva bør jeg gjøre nå? Jeg har gått gradvis frem men kattungene er redde og det er ikke greit.  Er det lurt å ta inn kattungene på ett eget rom ennå? Eller å slippe de løs sammen med løse hunder? Redd hundene blir mere ivrig når de har på bånd på. Og at forventningene da blir skyhøye hver gang de kommer ut. Hvis de var ute og løse sammen hele tiden hadde dem da synes det er mere kjedelig? Vil at de skal godta dem.  Jeg har sikkert gjort noe galt siden folk får jo hunder og katter til å gå sammen når de tar det gradvis. Det har jeg gjort også. Hva bør jeg gjøre nå?
    • Alder opp til 12 uker: Den viktigste sosialiseringsperioden, når valpene ennå ikke har utviklet noen uttalt frykt.
    • Det viktigste rådet når du skal velge mellom disse skolene, er å legge merke til hvor intensivt timeplanen er og de metodiske nyansene i oppførselskontrollen.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...