Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Det er freddan,og jeg lurer på mye rart.

Har jo hatt noen hunder opp gjennom årene,og har nå ei frøken på 8 mnd. Når ho har logge i dyp søvn og sove lenge,og våkner,så strekker ho seg som en katt,altså ho krummer ryggen. Ho strekker seg vanlig også,men krummer rygg og.

Lurer om dette er vanlig eller ikke?

Skrevet

Eine bruker også å krumme ryggen som en katt når han strekker seg. Innimellom trør han med labbene slik som katter bruker å gjøre. Tror han er blitt miljøskadet av å vokse opp med en katt :lol:

Skrevet

Ettermiddagstrekken starter med krum rygg, tapping med framlabber også sklir han ut nesten så lang som han er med knærne nær bakken, å fortsetter å skyyyyve den ene framfoten fram, reiser seg og rister seg. Ja han ser til tider ut som en kjempe katt :D

Skrevet

Mozza gjør sånn, ingen av de andre har gjort det. De har strekt seg selvfølgelig, men ikke sånn katteaktig. En annen ting hun gjør er at hun griper med poetene som en katt. Slutter jeg å klappe henne tar hun tak rundt håndleddet litt og trekker hånden min til seg. Veldig merkelig.

Skrevet

Mozza gjør sånn, ingen av de andre har gjort det. De har strekt seg selvfølgelig, men ikke sånn katteaktig. En annen ting hun gjør er at hun griper med poetene som en katt. Slutter jeg å klappe henne tar hun tak rundt håndleddet litt og trekker hånden min til seg. Veldig merkelig.

Ikke så merkelig om man er krøllert, kanskje? Chess gjør det heeelt tiden :P populært kalt maselabben

Skrevet

Ikke så merkelig om man er krøllert, kanskje? Chess gjør det heeelt tiden :P populært kalt maselabben

Frøkna hær er også sånn! Ligger vi på golvet og fjaser, så strekker ho labben mot handa mi for å leke mer,teitebolla. Og ho åler seg ofte mot beina og sofaen. Wannabe katta altså.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det kan være mange grunner til at en hund ikke fungerer i hundemøter. Mye av grunnlaget legges i valpekassa, hvordan mor og søsken interagerer, og sosialisering med andre hunder i valpe- og unghundtiden. I tillegg kommer rasetypisk adferd og arvelighet. Avhengig av adferden til mor og hva slags sosialisering hunden har fått i ung alder så har hunden lært seg hvordan den skal eller kan oppføre seg rundt andre. Eller ikke lært det, forsåvidt. Det er aldri for sent å trene på sosialisering, men er viktig å lese språket til alle de involverte hundene og gå inn og avbryte adferd som ikke er greit. Hvis andre hunder sier fra og setter grenser uten at hun respekterer det er det ditt ansvar som eier å fjerne henne fra situasjonen. Om hun får fortsette lærer hun jo bare at det er greit å holde på slik.
    • Kan en hund ha null sosiale ferdigheter med andre hunder? Hun har konflikter med alle hunder hun møter. Akkurat som hun ikke skjønner at hun er for mye og ikke tar til seg til at andre hunder sier i fra til henne? Hun tar jo ikke hintet.
    • Det er nok ikke pga navnene du ikke har fått svar🙂I mange år nå har det vært fryktelig liten aktivitet på forumet her. Syntes alle navnene var fine jeg likte Lilly best. Masse lykke til med valp!!
    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...