Gå til innhold
Hundesonen.no

6 år gamle Tale - en kommende lydighetsstjerne!


Recommended Posts

Skrevet

Jeg også ble skikkelig rørt! Sånn unge skal jeg ha!

Når jeg var 6 år sleit jeg meg med på hundeleir med en nydelig sort schäfer, politihunden Putte. Husker at jeg var SÅ stolt :P Men når jeg tenker meg om gikk det alltid en instruktør sammen med meg... hehe. Klarte det kanskje ikke SÅ bra alene!

  • Like 3
Skrevet

Utrolig kult! :D

Når jeg var 6 hadde jeg for det meste bare siklet på hunder på avstand, sånn om man ser bort i fra å kose med hundene i slekta, som jeg traff noen få ganger i året. :P

  • 1 month later...
Skrevet

Så gøy å finne min datter her inne ;)

Hun var også omtalt i siste nummer av hundesport og trener nå mot klasse 1 i slutten av måneden :)

Tale og Kaia er et super team og jeg er så stolt :)

  • Like 7
Skrevet

Utrolig kult! :D

Når jeg var 6 hadde jeg for det meste bare siklet på hunder på avstand, sånn om man ser bort i fra å kose med hundene i slekta, som jeg traff noen få ganger i året. :P

Samme her. Ja, også gå bort til en tilfeldig schæfervalp som noen hadde bundet utenfor butikken ( :angry: ) og kaste meg om halsen på den, så jeg ble bitt i ansiktet (jeg kom jo bort for å leke med den!?). Siden har jeg vært bitt av basillen, så og si...

Skrevet

Så gøy å finne min datter her inne ;)

Hun var også omtalt i siste nummer av hundesport og trener nå mot klasse 1 i slutten av måneden :)

Tale og Kaia er et super team og jeg er så stolt :)

Du har grunn til å være stolt! Det skulle egentlig vært barn&hund konkurranser i lp også synes jeg, for barn som ikke bar så flink som datteren din, men mer vanlig dødelige :P

  • Like 1
Skrevet

Takk alle sammen , jeg videreformidler alle godord :)

Når det kommer til dette er jeg litt på sidelinjen, dette er noe "moste" (min mor) og Tale gjør sammen, min mor begynte å trene henne, men Kaia er veldig myk, så Kaia løp å gjemte seg :D

Det ble da bestemt, siden hun ikke skulle bli brukshund med mamma at hun fikk bli Tales første hund.

Tale viser stor innsikt ved å vise moste hva Kaia gjør og hva de må gjøre for å gjøre elementet bedre, fokuset er at dette skal være gøy for dem begge, og de trener i korte økter, og mestringsfølelsen er der hele veien.

Så nøyaktig hvor mye av innlæringen Tale har stått for kan jeg ikke svare på, men det er kun Tale som trener henne :)

  • Like 3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er slett ikke alle som får katter og hunder til å gå sammen. Hva slags hunder har du, og hvor gamle er de? Vi måtte omplassere våre katter, da de og hunden aldri kom overens. Det beste er nok om de kan se hverandre, men ikke komme fysisk bort til hverandre. En kompostgrind er ikke mye til hjelp mot ivrige hunder hvis de er større enn en chihuahua.  Jeg har ikke noe erfaring med dette etter det første forsøket for 20 år siden, så jeg har dessverre ingen gode råd, utover å overhodet ikke la de være løse sammen.
    • Jeg har tatt kompostgrind på døra men hundene bare bryter den opp så det går ikke.
    • Jeg har hunder fra før av og har skaffet meg kattunger. Jeg har hatt kattungene på eget rom. Bytta tepper sånn at de skulle lukte hverandre. Latt hundene være i bånd. Dette funka bra i 2 måneder. Nå på den 3.måneden så har alt snudd. Hundene blir ville når kattungene kommer ut. De bjeffer. Jeg tør ikke å la de gå løs. De gjorde dette først og da var de rolige. Men nå hopper de og bjeffer og er mye mere på. Hva bør jeg gjøre nå? Jeg har gått gradvis frem men kattungene er redde og det er ikke greit.  Er det lurt å ta inn kattungene på ett eget rom ennå? Eller å slippe de løs sammen med løse hunder? Redd hundene blir mere ivrig når de har på bånd på. Og at forventningene da blir skyhøye hver gang de kommer ut. Hvis de var ute og løse sammen hele tiden hadde dem da synes det er mere kjedelig? Vil at de skal godta dem.  Jeg har sikkert gjort noe galt siden folk får jo hunder og katter til å gå sammen når de tar det gradvis. Det har jeg gjort også. Hva bør jeg gjøre nå?
    • Alder opp til 12 uker: Den viktigste sosialiseringsperioden, når valpene ennå ikke har utviklet noen uttalt frykt.
    • Det viktigste rådet når du skal velge mellom disse skolene, er å legge merke til hvor intensivt timeplanen er og de metodiske nyansene i oppførselskontrollen.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...