Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg har da helt glemt å presentere meg selv jeg da :) Så er vell på tide!

Jeg er da Shlush, og har vært her inne en liten stund. Ikke vært overdrevent aktiv men har lest litt i forskjellige tråder :) Jeg er 1989-modell og er hundegal, og veldig sta!

Er eier av dalmatiner hannhunden BH Lovinda's Johnny Cash som er født april 2010 :) Min første 100% egne hund som brukes til turer, trekk, utstilling og lydighet :) Vi trener lydighet mot konkurranse. Jeg er interessert i diverse hundesport og lyst til å lære mer her og prøve nye ting!

Jeg er ogsa 50% eier av familiehunden Bronto som er en rottweilerhannhund som blir 10 år nå i 2012 :) Verdens roligste rottweilergutt som tar livet med ro! Han er brukt til tur og familiehund, og trent litt med kun for gøy ;) Bronto kom i hus da jeg var 13 år!

Vet ikke hva mer det er å si enn dette :) Håper å lære mye nytt her på sonen!

Skrevet

Velkommen :D Da er vi like gamle :P

Bra det er flere barnebarn enn besteforeldre her inne :)

Jeg undrer hva jeg kan kalle mine hunder siden jeg ikke har startet familie ennå så er de ikke noen familie hunder.. De faller nok mer i kategori Lonely Dog.

Skrevet

Haha, velkommen hit. :P

Tror aldri jeg har presentert meg jeg... mener at man stort sett blir best kjent med folk gjennom diskusjoner og småprat. :) (eller på fellestreninger)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er mange som har hund og katt sammen, men det kommer helt an på individene, rasene og tilvenningen. Det høres ut som du har kommet litt skjevt ut allerede, og som sagt tror jeg det kan bli krevende. Når du ikke har kompetansen selv til jeg anbefale å få hjelp (direkte, annet enn tilfeldige på nett) fra noen som kan komme og hjelpe deg der du er.
    • Er det noen som faktisk har fått til å få katter og hunder sammen?  Er bare redd det blir ett vanskelig prosjekt. Og hvor lenge bør man holde på å prøve å få det til?
    • Jeg ser at det står haket av som jakthunder på NKK rasevelger.    Er det da retriever og spaniel som har minst mulig jaktinstinkt da?   Skal prøve å få hundene til å slappe av når de ser pusene.
    • De er også varslere så jeg bjeffer dessverre lett.
    • Jaktinstinkt er litt ulikt hos ulike raser. Gjeterhunder, og jakthunder som er avlet for å "drive" vilt og jage på egenhånd har høyest jaktinstinkt og har lettere for å jage dyr. Jakthunder som er avlet for å samarbeide tettere med fører, som for eksempel retrieverene og spanieler som er avlet for å apportere vilt, har jaktinstinkt, men er også ofte lettere å kontrollere rundt dyr. Selskapshunder, vokterhunder og ulike andre raser har jevnt over mindre jaktinstinkt. Men opprinnelig har alle hunder noe jaktinstinkt, og det vil variere med individ også. Jeg tenker at du kan ha fordel av å kontakte en hundetrener som kan komme å se hundene og hjelpe deg med et opplegg for tilvenning så hundene kan lære seg å slappe av rundt kattene. Å bare la de stå og bjeffe og bråke vil gjøre det verre. Du må jobbe aktivt med at hundene skal slappe av når de ser kattene. Ideelt sett på god avstand først, og nærmere når de takler det bedre. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...