Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg har samme dekken til min, og bruker Ezydog sele utenpå. Kan ikke bruke den sela uten dekken under, for da gnager den. Men syns den er veldig praktisk å ha utenpå dekkenet ettersom den kan justeres ganske mye.

Jeg som kjøpte sele i dag også :lol:

  • Svar 73
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Fra Hööks. (forresten, noen som har nr til trolljegeren?? Sjekk skogen da Garantert en sinna tusseladd som har tatt turen igjennom skogen min!)

Det tror jeg ikke bikkjene her er enig i! Nå er ikke huset mitt så allverdens varmt da. Er vel rundt 15-16 grader på kjøkkenet hvor de sover og ennå mindre i gang og kjeller. I stua rundt 18 grader h

Nitro sitt fleecedekken. Kjøpt hos en utenlandsk nettbutikk for mynder. Lett og greit når det er litt kjørlig ute, eller hvis vi skal være litt iro ute om høsten/vinteren. Skal også kjøpe en t-skjorte

Skrevet

2rppssw.jpg

Dixie sitt ;) Regndekken. Det varmer nok litt også, selvom hun ikke trenger det. Men det er litt kort bak egentlig. Aner ikke vhor det er kjøpt hen, søsteren min som kjøpte det. Jeg syns det er søtt :P

Skrevet

Globus sport-dekken:

IMG_0151.jpg

Har kun dette og en blå heldress som jeg bruker til min av klær.

Er forresten en hårstrikk på klipsen slik at den sitter perfekt om noen lurte på hva det er, hehe.

Ellers veldig fornøyd med dette dekkenet, fleecefôring som varmer, "pels" i kragen, vanntett, strikker rundt bena for god passform, refleks, og noe av viktigste for min del; så er det krok i nakken til feste av bånd slik at man slipper å ha selen o.l utenpå. :)

Skrevet

2rppssw.jpg

Dixie sitt ;) Regndekken. Det varmer nok litt også, selvom hun ikke trenger det. Men det er litt kort bak egentlig. Aner ikke vhor det er kjøpt hen, søsteren min som kjøpte det. Jeg syns det er søtt :P

Antar det er kjøpt på Høøks, de solgte det. Jeg hadde likedan til valpen min

  • 10 months later...
Skrevet

Tavi har litt ymse, men egentlig bare to som passer nå :P

Valpegenser, som ble forsinket i posten (med 2,5 mnd), så den passet aldri... :P

74741_3986554386457_637926661_n.jpg

jaktdressen som hun skal få vokse litt mer inn i før vi tar i bruk :P

404987_4052200107559_394898505_n.jpg

Strikkagenser fra hööks som hun har vokst ut av :P

558941_4133847628696_173351638_n.jpg

Dogmandekken som hun har vokst ut av :P

564719_3751746996419_431474188_n.jpg

arvedekken fra min fars gordon setter, litt stort enda, men skal sy det litt om i fronten :)

215039_4148207867693_1495991522_n.jpg

Og de to hun har som passer nå, fleecegenser

523266_3843574212042_1210462304_n.jpg

og refleksdekken fra hööks

486987_4142130355759_991854778_n.jpg

Troika er litt bedre pelset, og har et helt enkelt, regntett refleksdekken med bomullsfôr

311482_3999933120917_339916183_n.jpg

Skrevet

Et refleksdekken med teddyfòr fra Yukon. Det får han på seg hvis han er våt og det er minus ute, eller hvis det er bikkjekaldt og snøstorm. Men skal mye til før han får det på seg, han trives best uten.

IMG_20111211_131528500x256.jpg

Et Hurtta regndekken. Brukes når det regner i bøtter og spann. :P

IMG_20120409_111255500x274.jpg

Skrevet

Pajko har et Obtrack billebjerg, som jeg er rigtig glad for

34494d1288434455-vis-os-dit-daekken-pajk

34496d1288434455-vis-os-dit-daekken-pajk

Et regndækken fra Hurrta, som vi næsten aldrig bruger

KH223_var_h4z4s3_medium.jpg

og et Back on Track til de helt kolde vinterdage, vintertræning og til at sidde i bilen

hund%20natur%20BOT.jpg

  • Like 1
Skrevet
Pajko har et Obtrack billebjerg, som jeg er rigtig glad for

Det var veldig fint!

Vi bruker for det meste hjemmesydde fleecedresser til dvergpinscherne på vinteren

(med mindre det blåser, da har de vindtett) :

6.jpg

Ullgenser til den ene som ikke liker bein på dresser:

9d5a8078282b11e2a1b122000a1f9702_7.jpg

I tillegg har vi Hurtta vinterdekken og Back on Track dekken til dem.

KH192_var_z5p9y8_stor.jpg

KH100_var_u8c9h2_stor.jpg

Skrevet

Bocca har flere dekken, men vi bruker hovedsakelig kun disse to:

2010102216.jpg

Jeg foretrekker dette, da det sitter veldig godt, og ikke minst er veldig fint!

201102137.jpg

Chilli har ett dekken:

Da bildet ble tatt hadde jeg ikke fått påbrodert navn, men dere kan se hvordan det er med :)
Det er litt stort under magen, så lurer litt på om jeg skal sy på borrelås litt høyere opp så jeg kan stramme mer. Ellers er jeg veldig fornøyd med dekkenet!

20100101115.jpg

  • Like 1
Skrevet

Vi bruker både dekken og hjemmelagde ullgensere. Men det er så mange gensere at jeg kun legger ut bilder av dekkene :P

Alle tre har Hurtta sine vinterdekken. Men har bare mobilbilder av de, og det var visst ikke lov til å poste mobilbilder her på forumet? :huh:

Her har Offe på seg sitt i alle fall

minsket2-63.jpg

Ok da, ett bilde av noen gensere

nbo-1.jpg

Dette fra Dogman

048-1.jpg

Favoritten til Offe, fleecedressen fra Hurtta

021.jpg

049-1.jpg

Vind- og vanntett fleecejakke fra Hurtta

107.jpg

Fra Hööks

027.jpg

Lilla fra Hööks

140.jpg

Flettegenser hjemmestrikket

10.jpg

minsket13-18.jpg

minsket13-21.jpg

  • Like 1
  • 2 months later...
Skrevet
Hvor er dette kjøpt?

Jeg har ganske sikkert det merket der, Polartec, i fleecegenser til meg selv. Ironisk nok i samme farge som Bocca :P Veldig fornøyd med fleecegenser min ihvertfall, så tipper dekkenet er like bra.

Fleecen min kjøpte jeg i Sverige, Charlottenberg nærmere bestemt. Det var en sånn passe rimelig sportsbutikk, men med kvalitet.

  • Like 1
Skrevet

Har bare dette fra hooks 150 kr, refleks og litt for, fornøyd med kjøpet :)

555449_10152450662700074_1574064188_n.jp

Varga klarer seg greit med det, men skulle hatt en fleecedress/katadindekken for tur de aller kalleste dagene(-20 og kaldere) og for venting i bil o.l. på dager med kaldere enn -10.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Ikke et dumt spørsmål i det hele tatt! Det er faktisk veldig lurt å tenke på både helse, mengde og hva slags belønning man bruker. Til valp ville jeg brukt små, myke godbiter som er lette å spise raskt. Poenget er at bitene skal være bittesmå, spesielt når du belønner ofte. Bruker du mye godbiter i trening, kan du gjerne ta litt av dagsrasjonen og bruke den som treningsmat. I starten belønner man ofte, fordi valpen skal forstå hva som lønner seg. Etter hvert som atferden blir mer stabil, kan du begynne å belønne mer variert: noen ganger godbit, noen ganger ros, noen ganger lek, noen ganger å få snuse, hilse eller løpe videre. Lek kan også være en veldig god belønning, særlig for valper som synes drakamp, jaktlek eller leke sammen med deg er gøy. Du trenger ikke ha alle lommer fulle for alltid, men i valpeperioden er det smart å ha belønning lett tilgjengelig. Etter hvert faser du ikke belønningen helt ut, men du belønner sjeldnere og mer strategisk. Jeg har skrevet mer om ulike typer belønning her: Belønning – hvordan og med hva belønner jeg hunden min?
    • Jeg har en venninne som har to hunder mad navn Emmy og Lilly, så det var litt morsomt! Jeg synes Emmy er finest av de tre
    • Ja, det kan absolutt virke som om en hund har “null sosiale ferdigheter”, spesielt hvis hun har hatt lite gode erfaringer med andre hunder, dårlig sosialisering, mye stress eller har lært at konflikt er den tryggeste strategien. Men ofte handler det ikke om at hunden “ikke gidder å forstå”, men at hun blir så stresset, usikker eller gira at hun ikke klarer å lese signalene godt nok. Da kan hun enten bli for intens, gå for tett på, overse dempende signaler eller reagere kraftig når andre hunder sier ifra. Jeg ville ikke latt henne “finne ut av det selv” med andre hunder hvis det stadig ender i konflikt. Da får hun bare mer trening i feil strategi, og de andre hundene får en dårlig opplevelse. I stedet ville jeg jobbet med veldig kontrollerte møter: god avstand, rolige hunder, korte økter, parallelle turer og pauser før det bikker over. Målet er ikke nødvendigvis at hun skal bli sosial med alle hunder, men at hun lærer å være rolig rundt andre hunder uten å måtte bort, mase, kjefte eller skape konflikt.
    • Hei! Jeg ville vært litt forsiktig med å tolke dette som “bølling”, selv om det kan se sånn ut. Hos usikre hunder kan bjeffing fort bli en strategi som fungerer: “jeg bjeffer, og da får jeg mer kontroll / den andre hunden holder avstand”. Selv om nabohunden er snill, betyr ikke det nødvendigvis at Lilje opplever situasjonen som trygg. Jeg ville derfor ikke latt henne være tett på ham når hun kjefter, men heller bruke ham som en trygg treningshund på større avstand. Gå parallelle turer der hun slipper direkte kontakt, blikk og press. Belønn rolig atferd, snusing, kontakt med deg og det å kunne se ham uten å reagere. Hvis hun begynner å kjefte, er dere sannsynligvis for nærme eller situasjonen varer for lenge. Målet er ikke at hun skal “skjerpe seg”, men at hun lærer en annen strategi enn å skremme bort. Og for nabohundens skyld er det helt fair å skjerme ham fra å bli kjeftet på tett oppi. Jeg ville fortsatt brukt snille hunder i treningen, men med mer avstand, kortere økter og mindre direkte samhandling. Jeg har skrevet mer om dette her: Hunden bjeffer på andre hunder – hva kan du gjøre?
    • Hei! Dette høres ut som en hund som allerede går med ganske høyt stressnivå, og da kan bilkjøring fort bli veldig overveldende. Særlig for en omplasseringshund som fortsatt er i en ny situasjon. Jeg ville forsøkt å dele biltreningen opp i veldig små steg, og ikke bare “kjøre mer” for at hun skal venne seg til det. Start gjerne med bilen helt i ro: gå bort til bilen, belønn, gå vekk igjen. Etter hvert kan hun være inni bilen uten at dere kjører, så med motoren på, og til slutt veldig korte kjøreturer. Målet er at bilen gradvis blir forutsigbar og trygg, ikke noe hun må “holde ut”. At hun ikke takler å være alene i bilen, ville jeg trent på separat og på samme måte: så korte avstander/sekunder at hun ikke rekker å få panikk. Jeg har skrevet en mer konkret steg-for-steg-guide her: Biltrening for redde hunder
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...