Gå til innhold
Hundesonen.no

DeepEyes kull III


Recommended Posts

Skrevet

Ikke noe action i kveld så langt, men MYE pesing og klenging. :)

Nå skal jeg se Glee sesong 1 så skal vi se om det blir omgjort til ett Glee kull :lol:

  • Svar 1.5k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Hei folkens Da her jeg lest hele tråden, *puh* den var lang Jeg har herved meldt meg inn i sonen, måtte jo det siden det er jeg som skal ha Meera Gleder seg!!

Noen har spåkuler - jeg er sanndrømt. Og jeg drømte om Tallis fødsel i natt. Først kom det fire valper i en lett og fin fødsel, med korte mellomrom. Deretter stoppet ting litt opp. Jeg var fødse

Jeg har sett inn i krystallkulen min, og har følgende melding å komme med: Talli slår på stortrommen denne gangen hun, etter julens hyppige hyrdestunder, så det kommer hele åtte valper. Seks av disse

Skrevet

Jeg håper på to ting.

1) At det ikke fødes om natten, for da får ikke jeg fulgt med :aww:

2) At det ikke blir Glee kull siden jeg aldri har sett så mye som en episode en gang og jeg har allerede sett dem for meg som små drager :whistle::lol:

Men sånn alt i alt er jeg lykkelig bare det blir sunne og friske valper og at alt går bra for mor :ahappy:

Skrevet

Nei nei Talli må føde i natt hun eller senest i morgen kveld ellers får jo ikke jeg fulgt med for skal jo på jobb natt til onsdag og da får jeg ikke fulgt med :innocent:

Skrevet

Det begynner klokka tre i natt, og det blir faktisk fire hanner og fire tisper. Jeg ser til og med i glasskulen min at seks av dem får titler (klarer ikke å se hvilke titler det er). De to andre blir høyt elskede familiemedlemmer og turkamerater hos aktive familier.

  • Like 1
Skrevet

Nei nei Talli må føde i natt hun eller senest i morgen kveld ellers får jo ikke jeg fulgt med for skal jo på jobb natt til onsdag og da får jeg ikke fulgt med :innocent:

Nei der kan du se, noen er jo oppe om natten også hehe

Jeg tar sjansen og kaster inn håndklet, så får jeg se hva som står på nett når kl ringer i morgen. Kanskje hun drøyer en stund til..

Skrevet

Jeg tror valpene skynder seg å komme ut før skuddår for å flest mulig 'ekte' bursdager med tilhørende vafler, griseører, hundekaker, nye leker, og party :bananas:

Skrevet

Jeg tror valpene skynder seg å komme ut før skuddår for å flest mulig 'ekte' bursdager med tilhørende vafler, griseører, hundekaker, nye leker, og party :bananas:

Det tror jeg også! Derfor er det faktisk et sjansespill å gå og legge seg.. men blir vel til at man legger seg allikevel. Forøvrig føler jeg på meg at her blir det 4 tisper og 2 hanner!

Skrevet

36,6 nå, så jeg tipper det går 12 timer til jeg, iallefall ;)

Så nå går vi i legger oss og hviler.

Skrevet

Jeg sier at det skal komme 6 tisper og 2 hanner, jeg. Det er nemlig egg inni der som man ikke ser på røntgen. Så to er dragevalper :)

Dette er så spennende! Spesielt siden jeg skal knipe på ekornbarn når Ingvild får akkurat den kelpien hun har drømt om! Det bestemmer jeg, for tenk.

Skrevet

Jeg er ikke sikker på hva som er mest givende - vente seg gjennom en oppblokking, se maling tørke eller studere gresset gro.

Og til Marianne og andre som vil ha drager og ikke Glee - Sue Sylvester slår meg som ei real drage! :D

Skrevet

Æsj, jeg som hadde håpa på litt action her inne, men så er det ikke skjedd noe :twitch: Ikke en eneste søt og gal kelpievalpis :icon_confused: TregeTalli! Skjønner ikke hvorfor jeg er så utåmodig sådan :huh: Men gleder meg til å følge med på kullet :D Oppvarming til jeg selv skal ha en gal kelpis! :baby:

Skrevet

Våknet klokken 2 i natt for å sjekke. Nada. Våknet klokken 05. Nada. Måtte sjekke nå før jobb, nada. Men på jobb! Da skjer det! Endelig litt underholdning på jobben :D (jeg skal nemlig sitte på en kjedelig plass hvor det ikke skjer noe!)

Skrevet

Samme her, våknet i halv to tiden at jeg måtte på tåan og gikk inn for å sjekke ståa. Så ti på halv seks, ingen ting da heller. Vel da får man komme seg på jobb og fortsette spenningen der :P

Og til Stine ang drage så vet jeg ikke hvem han fyren er, men fikk noen bilder av ham allikevel :D dragebilder

Skrevet

Hmm, ingen bebisser ennå :( kjedeliiig.

Heiaheiaheia Talli :cheerleader:

Stakkar de gærningene som skal ha gærning valp. Tenk som vi andre sitter i spenning å venter, de må jo være enda mer spente, å det går nesten ikke an tror jeg ;)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
    • Kan også si at det er mellomstor hund i størrelse. Men man skal unngå helt hopp eller generelle store bevegelser uansett i starten vet jeg godt. Så da sperrer jeg av for sikkerhetsskyld heller enn så være for mye hauk så jeg også får beholdt roen samtidig som gitt ho omsorgen også roen ho trenger er planen da. Samtidig kan jeg si at ho er veldig sterk hund generelt psykisk også fysisk for så kun være mellomstor hund. Bevarer roen når trengs og når ikke trengs vet ho hva ho skal. Bare håper ho forstår legge seg bra for kroppen som nevnt og det er en av de siste tingene jeg er usikker på rundt dette etter operasjon. Ho har nok noen år til igjen asså, frisk som en fisk og aller første ting som noen gang skjedd ho som trengt oppmerksomhet fra veterinær dette mtp fysiske ting eller psykiske ting. Kun vaksiner ellers ho trengt.  
    • Snakket med veterinæren og fikk beskjed om så kun ha valpen bortreist i 7 dager i hvertfall var nok. Utenom det har jeg fått lite informasjon egentlig. De skal informere meg mere i morgen når jeg leverer ho der for operasjonen tidlig på morgenen. Jeg kommer sperre av inngang til sofaen også området foran sofaen helt ærlig bare uansett er planen også legge dyne så pledd i hunde sengene vi har rundt her så ho får komfort også kan lage sin egen om føler for det tenkte jeg. Men er usikker på om dyr generelt etter operasjon legger seg bra mtp der dem sydd bare og der er jeg litt usikker. Ho får body selvfølgelig. Og hvis ho så får en liten tisse ulykke eller gjør fra seg inne bryr ikke jeg meg noe om helt ærlig etter operasjon, da kan uhell skje tenker jeg sånn sett for det er trossalt fjerne livmor også fjerne svulst i 1 jur hvis ikke det er spredt mer enn de funnet da. De håpet det gikk over av seg selv men sist time for sjekk etter innbilt svangerskap fikk jeg time for operasjon temmelig fort så det har blitt noe bedre samtidig ikke borte så de tok avgjørelsen for operere. De tok ultralyd første gang også når sjekket så de er nok veldig nøye her tenker jeg og jeg har tillit til dem på dette også tillit til at hunden klarer seg nok bra. Men mer nervøs rundt dette med gode ligge plasser også gi ho riktig komfort så jeg driver på lager områder avsperret rundt eksempel sofaen og tenker jeg bare sover i sofaen med ho i hundesengen sin første natten eller nettene om så jeg asså for det gjør meg null så lenge jeg har oversikt også får fulgt med på at ho har komfortabelt litt når første døgnene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...