Gå til innhold
Hundesonen.no

Hva gjorde du klokken 11:11, den 11.11.11?


Recommended Posts

Skrevet

Eg sat i lastebil på ferjekaia på Sandvikvåg og venta på ferja, så eg kunne kome meg heim og ta helg. Moro med ferdskrivar med skjerm, der sto det 11.11.11 11.11 :lol:

  • Like 1
  • Svar 82
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Den 11.11.11 klokka 11.11 (sånn ca) gikk jeg ut av universitetsområdet med bestått biokjemi-eksamen Nå er det lang tur med voffs. Hurra!!!

tørka tiss tror jeg

Ikke noe å rødme for, det gjorde jeg og.

Skrevet

Jeg ventet på venninnen min med smoothie og kakedame med sjokolade og gave - for hun blir 22 i dag den 11.11.2011!

  • Like 1
Skrevet

Jeg sov :(

Haha det minner meg på at i dag "morges" våknet jeg med at stuebordduken lå i fotenden, og alle tingene som hadde vært oppå bordet lå strødt rundt i stuen. Jeg tror jeg må slutte å legge meg så sent, og se skumle serier før jeg sovner. The Walking Dead og American horror stories gir ikke rolig søvn. Husker ikke hva jeg gjorde i natt i det hele tatt, men da jeg våknet og før hjernen klarte å koble ting trodde jeg kosedyret til Casper var et zombiehode så jeg hylte :P

Skrevet

Jeg var ute på tur med Aro og de 3 hundene til mamma og pappa :D Tror vi i 11 tiden gikk oss på to elger, da snudde vi brått og jeg prøvde å holde på fokuset til 4 løse hunder, så de ikke skulle få ferten av elgen :P Maja (dsg) er nemlig en eminent elgjeger, kan godt løpe frem til elgen å stå der å kjefte på den...

Skrevet

Da var jeg på tur med mine og fire andre supre hunder og så på at de lekte og koste seg på stranden og slettene.

Men tenkte ikke noe over at det var noe spesielt med datoen eller tidpunktet før jeg satte på radioen i bilen på leveringsrunden.

Guest Gråtass
Skrevet

Jeg var på jobb og sannsynligvis dusjet en bruker på det tidspunktet, uten at jeg syns hverken datoen eller klokkeslettet var noe spesielt.. Det er jo sånn en gang i året, hvert år mellom 2001-2012.

Skrevet

Jeg var på jobb og sannsynligvis dusjet en bruker på det tidspunktet, uten at jeg syns hverken datoen eller klokkeslettet var noe spesielt.. Det er jo sånn en gang i året, hvert år mellom 2001-2012.

Nei, nei, nei! :lol:

Det skjer en gang hvert hundrede år at alle sifrene er like! Synes det er dritkult, jeg :D

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Man må såklart ikke, men det kan ofte være greit å utelukke fysisk ubehag ved aggressiv adferd. Når det er sagt høres dette ut som et adferdsproblem. Uavhengig av alder så er det ikke bare å "vente til de vokser det av seg". Hvis en unghund starter med problematisk adferd er det utrolig viktig å jobbe med det, nettopp for å forme den hunden skal bli som voksen. Sånn umiddelbart høres det ut som hunden kan være overstimulert og at dette er et utslag av stress i møte med andre hunder. Hvis dette skjer i hilsesituasjoner eller løs lek med andre hunder så høres det ut som dere må ta ham ut av situasjonen og holde avstand lenge før han når det punktet at dette skjer.
    • Må man alltid ta med hund som ypper til bråk på noen hunder til veterinæren for ekstra sjekk om det er noe galt fysisk? Det er ikke alle hunder den ypper til å slåss. Er en unghund på 2 år. Hunden hopper opp på ryggen til de som hun skal yppe med og når jeg da tar den ned så blir den sint og flyr på enda mere. Vi hadde håpet det skulle bli bedre etter at hunden var fylt 2 år. Men man sier at de ikke blir voksne før 3-4 årsalderen.
    • Så fint at dere allerede har veileder og atferdsspesialist på laget, og at dere har testet både mer og mindre aktivitet. Det dere beskriver høres ut som en valp som ligger så høyt i grunnstress at han ikke klarer å regulere seg ned igjen. Da hjelper det sjelden med mer trening, for problemet er ikke mangel på aktivitet, men at nervesystemet aldri får landet. Det jeg ville prøvd: senk totalbelastningen kraftig i 10–14 dager. Korte, kjedelige turer, ingen søk, ingen kurs. Bytt aktiviteten mot ting som nedregulerer: tygging, slikkematter, snacks strødd i gresset. Og når han faktisk ligger rolig av seg selv, legg en godbit stille mellom labbene hans uten å si noe. Ro som blir belønnet, kommer oftere. At han blir «svart i øynene» og umulig å avlede tyder på at han er langt over terskel, og da lærer han ingenting. Nevn gjerne smerteutredning for veterinæren også, mage og ledd kan gi akkurat dette bildet. Jeg har skrevet mer om ro-trening her om dere vil ha en konkret plan: https://oslohundetrener.no/ro-trening-hund-slik-laerer-hunden-a-finne-ro-i-hverdagen/
    • Godt tenkt å forberede seg før katten kommer, det er da du har mest påvirkning på resultatet. Det viktigste er ikke utstyret, men introduksjonen. Planlegg at de to første ukene skjer bak grind eller lukket dør: la dem lukte på hverandre gjennom døra, bytt tepper mellom dem, og belønn hunden hver gang den er rolig i nærheten av kattelukt og kattelyder. Først når hunden kan se katten uten å låse seg fast, tar dere korte, rolige møter med hunden i bånd. Katten trenger alltid en fluktvei: høyder, hyller og minst ett rom hunden ikke har tilgang til. Kattedoen løser du enklest med en barnegrind hunden ikke kommer forbi, eller en hevet plassering katten lett når. Og følg med på hunden din underveis: stirring, stivhet og jaging betyr at dere har gått for fort frem, ikke at det er umulig. Gjør det kort og gøy, og gi det uker heller enn dager. De fleste hunder kan lære å leve fint med huskatten sin.
    • Gratulerer med valp på vei! I stedet for å anbefale en bestemt skole vil jeg gi deg spørsmålene jeg selv ville stilt før påmelding, for det varierer mer mellom instruktører enn mellom skoler. Spør konkret: Hvilke metoder bruker instruktøren, og brukes det noen form for korreksjon eller «konsekvens»? Du vil ha et tydelig ja til kun belønningsbasert trening, ikke et vagt «vi tilpasser oss hunden». Hvor mange valper er det per instruktør? Seks er mye bedre enn tolv. Og handler kurset om hverdagen (ro, håndtering, alenetrening, trygg sosialisering) eller mest om sitt og dekk? For en setter-valp er det første langt viktigere. Be gjerne om å få se på en kurstime før du melder deg på. En seriøs instruktør sier ja til det. Jeg jobber selv som hundetrener i Oslo, så jeg lar andre svare på de konkrete skolene, men jeg har skrevet om hva god sosialisering faktisk er, om du vil lese mer: https://oslohundetrener.no/hva-er-sosialisering-og-hvorfor-er-det-viktig-for-valpen/
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...