Gå til innhold
Hundesonen.no

November utstillingen Konsgberg 12/11 og 13/11


Mud
 Share

Recommended Posts

Ha ha - ja, DET hadde vært noe - løpe rundt rett på ishockeyisen! Snakk om bruddskader på folk og dyr!

Neida, det er tykke, tykke tepper (kjempestore) som ligger utover - det er meget godt å gå på, ikke glatt eller noe. Men det er kaldt underfra, på en måte. Så hvis man står der lenge kjenner man godt at man blir iskald på bena...

Skriverne har (tidligere) hatt isopor-biter de har bena på - og jeg anbefaler på det sterkeste skikkelige gode vintersko.

Men det er som regel god plass der (alle som fryser trekker jo inn i den andre hallen - hvor det da blir supertrangt! Og godt for hundene med litt kjøligere luft - men viktig å passe på at de ikke ligger rett på gulvet (der isen er). Såfremt man ikke har hunder som ofte ligger ute på vinteren, såklart..

Men, men - jeg får ta til takke med glatt gulv, dumme tepper/løpere som aldri ligger på rett sted, og smelltrangt rundt ringen - da vi skal være i den hallen (begge raser/dager). Men god innetemperatur når man stter og venter, da - og venting blir det alltid mye av!

Jeg har alltid likt Kongsberghallen som utst.sted, og nå når veien har blitt SÅ mye bedre mellom Drammen og Kongsberg, er det jo bare ennå bedre.

Lykke til alle sammen!

Susanne

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • Svar 103
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

"Puh".. Moby er ferdig børstet og fått vasket av sine skitne føtter og barter.. Brukte i underkant av en time på børstingen (4-5 uker siden sist) og kanskje 15 min. på badingen. Tørkingen holder han p

Hjemme igjen etter en lang å herlig dag.Gross ble BIR og BIG1 :banana:

Da sees vi der, juhu! Kommer to andre med shiba også, det synes jeg er ekstra stas.

Hvilken grupper er det som stiller på lørdag? Skulle gjerne fått med meg grandene og sankt bernhardshundene :)

Jeg vet ikke alle gruppene på lørdag - men jeg vet at gruppe 2 går lørdag, for da er vi der. Det er vel et PM lenger opp med oppmøtetider og ringfordeling, om du vil vite mer presist.

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg vet ikke alle gruppene på lørdag - men jeg vet at gruppe 2 går lørdag, for da er vi der. Det er vel et PM lenger opp med oppmøtetider og ringfordeling, om du vil vite mer presist.

Oh, takk :)

JA, Emilie! Kom på lørdag! Gjør det! :D :D :D

Ja, har i hvert fall veldig, veldig lyst, må bare se om økonomien tilsier at vi kan ta turen :)

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

"Puh".. Moby er ferdig børstet og fått vasket av sine skitne føtter og barter.. Brukte i underkant av en time på børstingen (4-5 uker siden sist) og kanskje 15 min. på badingen. Tørkingen holder han på med selv nå - spreller og ruller rundt på et håndkle på stua'.

Så da gjenstår det bare litt pakking av utst.bag'en og slå sammen trimmebordet og sette det tilgjengelig for avreise i morgen... Burde vel finne sengen ganske snart også - regner med 2 timer å kjøre i morgen, så det satses på å være i bilen kl. 6.. Fysj - og dette gjør man frivillig OG betaler for det??

Ikke rart at folk tror man er gal! LOL

Susanne

  • Like 3
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Dere som skal dit i morgen. jeg har noen veldig uvitende foreldre (omtrent like uvitende som meg) som lurer på om de kan ha med sin bikkje inn på utstillinga? De er litt nysgjerrige på å kikke bare. Hvordan fungerer sånt? Noen som kan svare en stakkar med null erfaring?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Dere som skal dit i morgen. jeg har noen veldig uvitende foreldre (omtrent like uvitende som meg) som lurer på om de kan ha med sin bikkje inn på utstillinga? De er litt nysgjerrige på å kikke bare. Hvordan fungerer sånt? Noen som kan svare en stakkar med null erfaring?

Hvis hunden er over fire måneder og de har vaksinasjonskort, er det ikke noe problem.

Lykke til, alle sammen! Fryktelig bittert ikke å få det med seg i år, men...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Hadde nettopp en kjempefin tur uten noe tull, og masse pen lineføring. Ede var skikkelig på tilbudssiden og ikke engang utålmodig på godbitene. Det går virkelig fremover. Ordentlig godgutt i dag 🥰 Flink vaktbikkje også, for anledningen i Miljøpatruljen. Forsøpling tar vi alvorlig.
    • Hadde nettopp et mareritt av en "treningsøkt". Hadde alle favorittingene hans og lommene fulle av snacks. Godt vær og stille og rolig feriestemning. Ede åpnet med å hoppe opp og bite og bjeffe og jukke og være teit. Jeg trodde vi skulle ha en fin økt med den energien der, men da jeg ba om utgangsstilling for TREDJE GANG, så gikk han sakte og satte seg seigt ned. ... Eneste lyspunkt var en fin innkalling da han mens jeg prøvde samle meg vimsete avgårde på egenhånd inn i en luftegård jeg ikke har gitt ham lov til å gå i. Da spratt han opp fra sniffingen og kom løpende inn med en gang. Supert! ..men det var det ENESTE han gjorde riktig på cue. Han dekket hver gang jeg ba om stå. Så dumt på meg når jeg ba om utgangsstilling. La repeatedly fra seg apporten en meter fra meg i forsøk på å innkassere uten å måtte gi den fra seg. Fant plutselig ut at det var kewlere å gå fra front mellom beina mine til utgangsstilling istedenfor å svinge bakparten inn, og gjentok den der flere ganger. Nektet gå fot uten lure i hånden. Den økende frustrasjonen min gjorde ikke ting bedre. Han begynte holde hard rock konsert. Hoppet og bet og jukket. SÅ kom jeg på at han ikke har fått skjønnhetssøvnen sin. Han hadde vært våken fra kl 07 i morges uten å blunde et blunk. Aha! All made sense. Tok ham med meg inn igjen, og det tok ikke engang et minutt før han brøt ut i full raptus og fløy villmann mellom veggene i toddler tantrum. Stoppet plutselig og begynte krafse og grave som en manisk gærning på gulvet, og falt så dønn om, som et slakt, rett i søvn. — Har De forsøkt skru maskinen av og på igjen? 
    • Det er nok definitivt en del av "spøkelsesalderen", men det er også viktig å ta på alvor så man ikke ved uhell forsterker adferden så den blir en uvane.
    • Er hun ikke i den alderen? Jeg har noe liknende problemer selv, også 5 mnd. Bjeffet plutselig på en dame på bussholdeplassen i dag, uvisst av hvilken grunn. Heldigvis bare sosial bjeffing, som han gjør når han vil noe, men hun ble dessverre ukomfortabel, så måtte fortelle henne at det var vennlig kommunikasjon for å få oppmerksomhet, ikke noen trussel eller advarsel. De høres veldig annerledes ut og serveres mot "inntrengere" på "eget territorium". Kanskje sammenlignbart med hva din gjør? Fordi min er avlet for å vokte, så belønner jeg ham for å være flink gutt og gjøre jobben sin tilfredsstillende når han serverer advarselbjeff på fremmede "inntrengere". Hadde han truet og ikke latt seg avlede hadde jeg kjøpt profesjonell hjelp, men foreløpig er han tilfreds med å få respons på varselet og tar min vurdering av situasjonen som god fisk.  Kjenner du til begrepet sladretrening? 
    • Det er vanskelig å si uten å se hunden. Går dere på noe valpekurs? Isåfall er det et godt sted å spørre. Jeg tenker også at det er veldig viktig med god sosialisering med trygge hunder og folk, og på trygg avstand til "skumle" ting i ulike miljøer generelt, så ikke alt ukjent blir skummelt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...