Gå til innhold
Hundesonen.no

Når er det "greit" å avlive en gammel hund?


Recommended Posts

  • Svar 88
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

For min del så synes jeg at det er lov til å ha hundene bli gamle. De må ikke være med på de lengste turene, være like spreke og lekne som før. Det er greit at den gamle hunden sover mye, og ikke har

Dette var tråden jeg ikke ville lese.

Kjære Camilla det er bare du som kan ta den vonde avgjørelsen,men når moren din var enig etter å ha hatt ham disse dagene så nærmer nok tiden seg.

Viktigst av alt er at Baghera ikke har smerter på noen måte.

Stor klem til dere.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Nå klarer jeg ikke å slutte å grine, for nå har jeg og mamma bestemt oss for at hun (og kanskje søsteren min) kommer hit på mandag, for da har hun fri. Dette skal bli den beste uka i Bagheras liv. :heart:

Nå begynte jeg også å grine! :icon_cry: Kjempe stor klem til deg, som må gjennom en slik tøff avgjørelse! :console:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg er så egoistisk at jeg avliver hundene mine før jeg MÅ...fordi jeg ønsker å tro at jeg lot dem dra med verdighet, og fordi jeg kan tenke på dem uten å huske et "skinn" av den hunden de engang var...

Men som andre har sagt; når man begynner å tenke at tiden nærmer seg, så er det antagelig helt riktig å tenke tanken...

Sender deg en stor trøsteklem...det er helt forjævlig, og en evig forbannelse at de ikke lever like lenge som oss! :(

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har lite trøstende å si enn at det virker ut som du har samme følelsen for Baghera og situasjonen som jeg har med Foxi. Jeg har sett det samme i Foxi, hun er ikke så glad lengre og det er ingen gnist. Og det er vondt å se de få det sånn, og jeg synes du er tøff og smart og klok som ser på hvordan han har det før våre egne følelser. Det blir tøft men han slipper å evt gå å lide.

Det er ingen fasit, samme om hunden er 5,8,10,12,14, man ser når de er gamle og slitne.

Så enig med JeanetteH her.

:hug::heart: Husk at du har hele sonen å støtte deg på og kos masse med Baghera :wub:

:icon_cry::hug:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Åh, så trist å lese :( Jeg har vært gjennom det samme som deg, bare med unge hunder, men avgjørelsen er fryktelig uansett. Min personlige erfaring er at det er tiden før avgjørelsen som er verst. Det har føltes veldig riktig, og jeg har ikke angret noe i ettertid. Dette er den riktige avgjørelsen, og Baghera er virkelig heldig som har en eier som klarer å la han slippe mens han har verdigheten i behold og før han begynner å lide.

Håper dere får en fin siste uke sammen, det fortjener dere begge. Varm klem fra meg og jentene.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Gi Baghera en suss fra Dimlingen! Dette var tidenes vondestegodeste tråd; gode Baghera, vonde avgjørelsen, flinke, omtenksomme og omsorgsfulle Soppen som gjør det beste for gutten sin :console:

Kos deg med fineste Baghera. Jeg føler så innmari med deg!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Jeg er enig med resten. Om man har økonomi selv til dekke mye er det jo veldig bra!   Dyrlege prisene har økt ganske så mye de siste årene da så det jeg betalte for operasjon av kreft kul i 2016 til forrvge hunden min var ca det samme jeg nylig betalte til hun jeg har nå for ørerens under lett bedøvelse og blodprøve 11300-,   Jeg har ikke økonomi til ikke ha forsikring med de prisene som er nå. Har hatt Agria siden 2006 og er godt fornøyd med de.Har ikke brukt de så alt for mye men,endel har det jo blitt. Årssummen øker jo jevnt og trutt der også selv om rasen jeg har ike er den dyreste forsikre. Var på litt over 4000,- for 8 år siden nå er den på 8000,-
    • Med tanke på ønske om terapihund, hundesport og familieliv så tenker jeg jo at retrieverene, eventuelt engelsk springer spaniel eller storpuddel, er generelt gode alternativer. Husk også at barn under 16 ikke skal ha selvstendig ansvar for hund. Det er litt rom for tolkning der, men jeg ville ihvertfall gjort en seriøs vurdering på hvordan barnet vil takle og håndtere en uventet situasjon på tur, om hunden kommer seg løs og skremmer noen, blir angrepet av en annen hund, jager vilt e.l.
    • Hei! Vi er en familie på 6, 4 barn fra 15år til 1år. Jeg er hovedsakelig den som har lyst på hund, og det vil nok jeg som hovedsakelig har ansvar for både luftig og trening. Håper også at de to eldste på 15 og 12 skal kunne lufte uten problem. Jeg har tidligere hatt flere hunder i hus, blant annet Border Collie, Rottweiler, Dobermann-blanding og Chihuahua. Jeg trives nok best med hunder i gruppe 1, men ønsker meg nå noe mer stødig, uten for mye risiko for mentale brister, vokt osv.  Jeg kommer nok heller ikke til å være like aktiv på trenings fronten, selv om jeg har et ønske om både lp og agility på hobbybasis.    Hunden vil hovedsakelig være familiehund, og være en del av hverdagskaoset, med masse lek og moro, følging på fotballtreninger, en joggetur i ny og ne, lengre turer i helger. Min store lidenskap er hund, så mentalttrening vil bli lagt inn litt hit og dit innimellom.    Den må tåle besøk, nye situasjoner og helst ikke ty til bjeffing ved hver minste ting. Vet at dette er ting som også må trenes på, men ønsker en rase der det er 90% sjanse for å lykkes enn 10%. Hvilke raser tenker dere kan passe inn hos oss? Har også en drøm om å utdanne denne hunden til terapi hund, men det vil tiden vise.
    • Har gjensidige og de er hvertfall aldri noe tull med!
    • Wohoo, da har løpetiden endelig startet! 🥳  14 mnd gammel
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...