Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 101
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

*fnis*

Kuleste navnekombinasjonen jeg har hørt må være bcene til en nabo her. Gamlingen heter Moss og hva ble da mer naturlig enn å kalle valpen for Horten?

Bullterrieren min het Betong. Han var en kul fyr, kledde navnet sitt. Falt i sjøen en gang, sank som... ja, som betong..! Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

Skrevet

Det er forskjell på rar og kul.

Det kuleste hundenavnet jeg har hørt i det siste er vel blandingshunden som heter Ymse.

  • Like 3
Skrevet

Jeg kjenner en hund som heter "Skjer'a?". Den hunden er akkurat like kul som navnet sitt.

En dag skal jeg ha en hund som heter "Taxi", sånn at jeg kan gå rundt i skogen og rope "Taxiii!". Jeg og min mor har også drømt om en "Skuffa", av samme grunn. Den idéen fikk vi fra Nemi :ahappy:

  • Like 1
Skrevet

Jeg kjenner en hund som heter "Skjer'a?". Den hunden er akkurat like kul som navnet sitt.

En dag skal jeg ha en hund som heter "Taxi", sånn at jeg kan gå rundt i skogen og rope "Taxiii!". Jeg og min mor har også drømt om en "Skuffa", av samme grunn. Den idéen fikk vi fra Nemi :ahappy:

Jeg har hatt en hund som het "Taxi" - og det var alltid like festlig å gå i byen med henne :)

I familien har vi ellers hatt en "Cirka" og en "Jippi" - undulater som het Sing og Sang, og Ying og Yang...

Skrevet

Jeg har hatt en hund som het "Taxi" - og det var alltid like festlig å gå i byen med henne :)

:thumbs:

Har hatt undulatene Nemi og Pondus. Min nåværende heter Frank.

Også glemte jeg jo helt barndomshunden Bimbo :lol: Lurer fortsatt litt på hva mamma tenkte da hun lot 5-åringen velge navn :rolleyes2:

Skrevet

Min første hund het Bacon. Vi har to reker i akvariet som heter Smitt og Smule. Stimen vår het Stimuli, nå er alle døde unntatt en som heter Stimulus. Og så skulle alanoen hete Alpakka, men hun døde i magen til mammaen sin.

  • Like 3
Skrevet

:thumbs:

Har hatt undulatene Nemi og Pondus. Min nåværende heter Frank.

Også glemte jeg jo helt barndomshunden Bimbo :lol: Lurer fortsatt litt på hva mamma tenkte da hun lot 5-åringen velge navn :rolleyes2:

Frank :lol:

Skrevet

Vi hadde katta Svein da jeg var lita. Det var litt artig når vi sto i døra å ropte "Sveeeeeiiiiiin" med lys lokkestemme så hele nabolaget hørte oss :ahappy:

Skrevet

Åå! På Manglerud, i nærheten av hvor vi bodde før, var det en eldre herremann med den enda eldre hunden Bob-Kåre! :lol:

Skrevet

Det er forskjell på rar og kul.

Det kuleste hundenavnet jeg har hørt i det siste er vel blandingshunden som heter Ymse.

Oooh! Sånne navn digger jeg :D Kjempekult!

Og jeg har vel igrunn en hund med et navn som bare er rart :icon_redface: Tviler på at vi kommer til å treffe på andre hunder med samme navnet ihvertfall da :ahappy:

Jeg hadde forøvrig en ørkenrotte som het Slaatsveen, men på dyr som ikke lyder navnet sitt så er det ikke like morsomt syns jeg.

EDIT: Den forrige hunden til mamma og kjæresten hennes hadde forresten et veldig kult navn; Birger :D Desverre døde Birger som valp... Og så har vi en hund i familien som heter Bjarne, oppkalt etter hunden til Pondus!

Skrevet

:thumbs:

Også glemte jeg jo helt barndomshunden Bimbo :lol: Lurer fortsatt litt på hva mamma tenkte da hun lot 5-åringen velge navn :rolleyes2:

HAHA, må bare si: samme her" Bortsett fra at jeg hadde et lam som het Bimbo... :P

Skrevet

Marsvina mine het Balder, Pondus og Popcorn!

Pusekattene mine hadde Tobias, Sebastian og Småen!

Litt unormale navn kan man si, Å rope på småen virker tvilsomt i nærheten av en barneskole hvertfall!

Skrevet

Har hatt katter som har hett Thor og Trude, den vi har nå heter Fleske Fia, eller Fleskis :D

Rareste navnet jeg har vært borti må være en Portis som het Hansemann, med verdens største underbitt :lol:

Skrevet

Henter vi flere grekergutter, blir det en Stavros. Den er kanskje litt intern, men morsom for oss som har vært på Kreta sammen noen år :)

Skrevet
Det er forskjell på rar og kul. Det kuleste hundenavnet jeg har hørt i det siste er vel blandingshunden som heter Ymse.

Hvor mange raser må det være innblandet før navnet Ymse er helt, helt perfekt? :D

Vi hadde en katt som het Truls og en hund som het Scott. Scott var oppkalt etter en astronauthelt i en bok, men kunne helt sikkert kvalifisert til navnet Ymse, for hvor mange raser som var innblandet der visste ingen helt sikkert.... :D

Skrevet

Kjenner en rottis som heter Fanny. Husker første gang jeg hørte det navnet at jeg måtte le litt. Drømte meg tilbake til 80/90-tallet og fannypack (rompetaske) :P:thumbsup::P ( ja, drømte ikke om rompetaske da, har aldri vært begeistret for det, men 80/90 tallet ;) )

Også kjenner jeg en Barbie og en Baloo :twitch:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Så fint at dere allerede har veileder og atferdsspesialist på laget, og at dere har testet både mer og mindre aktivitet. Det dere beskriver høres ut som en valp som ligger så høyt i grunnstress at han ikke klarer å regulere seg ned igjen. Da hjelper det sjelden med mer trening, for problemet er ikke mangel på aktivitet, men at nervesystemet aldri får landet. Det jeg ville prøvd: senk totalbelastningen kraftig i 10–14 dager. Korte, kjedelige turer, ingen søk, ingen kurs. Bytt aktiviteten mot ting som nedregulerer: tygging, slikkematter, snacks strødd i gresset. Og når han faktisk ligger rolig av seg selv, legg en godbit stille mellom labbene hans uten å si noe. Ro som blir belønnet, kommer oftere. At han blir «svart i øynene» og umulig å avlede tyder på at han er langt over terskel, og da lærer han ingenting. Nevn gjerne smerteutredning for veterinæren også, mage og ledd kan gi akkurat dette bildet. Jeg har skrevet mer om ro-trening her om dere vil ha en konkret plan: https://oslohundetrener.no/ro-trening-hund-slik-laerer-hunden-a-finne-ro-i-hverdagen/
    • Godt tenkt å forberede seg før katten kommer, det er da du har mest påvirkning på resultatet. Det viktigste er ikke utstyret, men introduksjonen. Planlegg at de to første ukene skjer bak grind eller lukket dør: la dem lukte på hverandre gjennom døra, bytt tepper mellom dem, og belønn hunden hver gang den er rolig i nærheten av kattelukt og kattelyder. Først når hunden kan se katten uten å låse seg fast, tar dere korte, rolige møter med hunden i bånd. Katten trenger alltid en fluktvei: høyder, hyller og minst ett rom hunden ikke har tilgang til. Kattedoen løser du enklest med en barnegrind hunden ikke kommer forbi, eller en hevet plassering katten lett når. Og følg med på hunden din underveis: stirring, stivhet og jaging betyr at dere har gått for fort frem, ikke at det er umulig. Gjør det kort og gøy, og gi det uker heller enn dager. De fleste hunder kan lære å leve fint med huskatten sin.
    • Gratulerer med valp på vei! I stedet for å anbefale en bestemt skole vil jeg gi deg spørsmålene jeg selv ville stilt før påmelding, for det varierer mer mellom instruktører enn mellom skoler. Spør konkret: Hvilke metoder bruker instruktøren, og brukes det noen form for korreksjon eller «konsekvens»? Du vil ha et tydelig ja til kun belønningsbasert trening, ikke et vagt «vi tilpasser oss hunden». Hvor mange valper er det per instruktør? Seks er mye bedre enn tolv. Og handler kurset om hverdagen (ro, håndtering, alenetrening, trygg sosialisering) eller mest om sitt og dekk? For en setter-valp er det første langt viktigere. Be gjerne om å få se på en kurstime før du melder deg på. En seriøs instruktør sier ja til det. Jeg jobber selv som hundetrener i Oslo, så jeg lar andre svare på de konkrete skolene, men jeg har skrevet om hva god sosialisering faktisk er, om du vil lese mer: https://oslohundetrener.no/hva-er-sosialisering-og-hvorfor-er-det-viktig-for-valpen/
    • Dette høres utrolig slitsomt ut, og jeg skjønner godt at dere er på bristepunktet. To ting ville jeg gjort først, før noe trening: en veterinærsjekk av valpen (urinveisinfeksjon er en klassiker bak plutselig tissing inne) og skikkelig rens av madrass og dyner. Vanlig spray fjerner ikke lukten for hundenesen, og så lenge det lukter toalett, forblir det et toalett. Så til bjeffingen. Akkurat nå har hundene lært at bjeffing åpner døra, så det er den vanen vi må snu, ikke hundene det er noe galt med. Men vi starter ikke om natta. Tren på dagtid: lukket dør i tre sekunder, åpne mens det er stille, belønn. Bygg langsomt opp. Gi dem samtidig en skikkelig god liggeplass utenfor soverommet som fylles med tyggeben og gode ting, så stedet får verdi i seg selv. Det er ikke noe quick fix her, men med en gradvis plan er det absolutt løsbart. Med tre hunder samtidig kan det være verdt å få en trener til å se på helheten hjemme hos dere.
    • Får bare prøve meg frem litt, skal kjøpe sånn for å se. Umulig å vite før man har prøvd 😉 Takk for nyttig info Molly.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...