Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 885
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Niks, dessverre Japansk spisshund og dachs var de siste to rasene (så ikke helt at vi nærmet oss noe )

Gjett blandingen

Ser mer springer spaniel ut enn engelsk setter, både i form og farge/tegninger

Posted Images

Skrevet

Havanaislove: BC er riktig ja :D Men ikke Hovawart, faktisk.

Ah, likner jo så på en spinklere utgave av Hovawart! Hm, BC og Dobermann? :|

Jepp! Han var blanding av BC, golden og labrador :D

Jeij, hehe. :D

Skrevet

Ingen Dober eller Golden. Hunden tilhører FCI gruppe 7 ;)

Grosser eller Kleiner münsterlander?

Edit: Eller langhåret vorsteher?

Skrevet

Ingen av de eller ;3 Men fra et av de forrige innleggene, det er en spesifik Setter jeg er ute etter ;3

Trodde setter var utelukket siden du ikke sa noe om det. :lol: Men Gordon setter, da!

Skrevet

Legger ut ny hund, jeg!

Denne tispen er blanding av 3 raser, eierene tipper bare den tredje delen er Vorsteher, men 2 av de andre rasene vet de, og er de to dere skal gjette etter :)

En av rasene 25% innblanding, og den andre 50%.

post-10482-0-39008200-1323889366.jpg

post-10482-0-39381700-1323889591.jpg

Skrevet

Golden retriever.

Hehe, jepp! :D

Nytt bilde skal legges ut, har ikke du noen, så er det bare for noen andre å gjøre det.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Kattedo bør nok være utenfor rekkevidde for hunden. Og så må det jo da enten være en hundevant katt eller en kattunge, som ikke vil ha erfaring med å bli jaget. Jeg ville nok lagt en ganske nøye plan for introduksjon og sosialisering. Veldig avhengig av type og individ av hund så kan det bli utfordrende, særlig hvis hunden har noe særlig jaktinstinkt, men det er også mange hunder som jager katter ellers som tolererer huskatten.  Snakk med folk som har erfaring med å introdusere hund og katt fra før, og ha kompostgrinder tilgjengelig for å holde de adskilt til de er tilvendt, og steder der katten kan gjemme seg og klatre opp.
    • Navnet eller hvor mange stavelser bestemmer du jo selv, men to stavelser er ofte lettere for hunden å oppfatte og kjenne igjen. Generelt vil en hund respondere mye bedre på "Fido" enn "Maxmilianimus" fordi det er lettere å høre det, rett og slett.  Det finnes masse hundenavnlister på nett, så jeg ville bare søkt etter noen av de, og valgt fra nederste halvdelen av listen over populære hundenavn.
    • Hva bør man tenke på når man skal bestemme navn til hunden? Hvilke navn liker dere? Hva heter hunden deres? Trenger tips. Er det sånn at det kun må være to stavelser?
    • Hva bør man tenke på om man allerede har hund men ønsker katt? Utstyr som er kjekt å ha annet enn det som er anbefalt? Hva gjør man med innedo og hunden da skal grave? Osv. Vil være forbredt på alt.
    • Vi har faktisk nettopp betalt et gjerdefirma for å sette opp nettinggjerde rundt en del av hagen. Personlig synes jeg nettinggjerde er bra og solid, men det kan jo være andre løsninger passer bedre for andre. Byggvarehusene selger ulike typer gjerder og gjerdemoduler i tre og sånt, og kan ofte formidle håndtverkere som tar jobben. Ellers kan man søke opp og kontakte gjerdefirmaer selv. Jeg brukte MittAnbud denne gangen. Vi fikk satt opp nettinggjerde rundt hele hagen i forrige hus også, og jeg angrer ikke på det. Hvis det er praktisk gjennomførbart å gjerde inn hele tomta ville jeg gjort det, men det kommer jo litt an på hvor du vil hunden(e) skal ha tilgang og sånt. Har du mye blomsterbed eller grønnsakshage kan det være lurt å ha det separat f.eks.  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...