Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 328
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Må bare få skryte litt av Nuka. I går gikk vi opp til bronsemerkeprøven i lydighet, og hun stod med glans! Enkeltdekken ble gjort felles, og det var jeg spent på. Nuka er usikker på andre hunder, men

Kan jo oppdatere litt med bilder av malamutefrøkene her. Vi har flytta fra Østlandet til Nordland, og trives utrolig godt her. Nydelig natur utenfor døra, og fantastiske muligheter for fjellturer og t

Takk for godord om jentene Legger ut noen bilder tatt av @Arcticaa (Bluejay Photography)

Posted Images

Skrevet

Haha! Ja Ane, hun minner om en jamthundmix!

Pippin: Det syns jeg virkelig vi må få til ja! Herlighet vi er treige til å få til noe :P

  • Like 1
Skrevet

Hun var søt også med sommer pels.

Slik blir Akiten min også når hun har røytet av all vinterpelsen og så lange ben de får :blink:

Utrolig så stor forskjell på full vinterpels og avrøytet hund :yes:

  • 2 months later...
Skrevet

En liten oppdatering fra oss. Mayah er nå snart 14 mnd gammel. Hun er blitt en utrolig flott og glad hund som elsker alt og alle. Hun er full av fart, men aldri stressa. En virkelig avbalansert og morsom hund!

Det viktigste for meg er at hun fungerer godt som en turhund. I sommer har hun testa seg skikkelig med 4 uker på tur (ikke i strekk), og hun har fungert utmerket. Humøret på topp uansett vær, sover hvor som helst, benytter pauser til å slappe skikkelig av, og er en skikkelig lykkepille! Hun er enda for ung til å bære kløv, men neste sommer får hun prøvd seg som kløvhund også. Kommer til å kjøpe kløv til henne til vinteren/våren og begynne å trene opp gradvis.

Hun har nå vokst seg stor, og veier rundt 36 kg. Høyden er på ca 62 cm.

30082012306.jpg

010812051.jpg

010812041-1.jpg

30082012434.jpg

30082012427.jpg

30082012409.jpg

30082012385.jpg

30082012363.jpg

30082012359.jpg

Bildene er fra turer i Femundsmarka, på Hardangervidda og i Skarveheimen. Hun går med en rosa trollsele på tur, så derfor hun har det på alle bildene.

  • Like 1
Skrevet

Tusen takk dere :)

Hun er så flott!:wub;

Flott sele, men jeg syns kanskje den ser litt liten ut, eller er det bare pga måten den ligger på på bildene? :)

Selen er akkurat ikke for liten. Når hun er læs ligger den litt rart, men når hun trekker sitter den akkurat fint. Har prøvd en størrelse større hos troll sine seler, og den var altfor stor. Skal gå over på Björkis og prøve en der etterhvert :)

  • Like 1
Skrevet

Hun er så fin! :D Vi blir gjerne med på en tur en gang altså. Hun virker som en flott hund på mange måter! Og så fotogen da :wub:

Synes også den selen så litt liten ut. Skjønner at den ligger rart når den ikke er stram, men synes løkka bak ser ut til å bli litt for kort i forhold til halefestet. Har du noen bilder av den i trekk? Hadde vært gøy å se om det bare er synsbedrag, hehe! :P

Skrevet

Hun er så fin! :D Vi blir gjerne med på en tur en gang altså. Hun virker som en flott hund på mange måter! Og så fotogen da :wub:

Synes også den selen så litt liten ut. Skjønner at den ligger rart når den ikke er stram, men synes løkka bak ser ut til å bli litt for kort i forhold til halefestet. Har du noen bilder av den i trekk? Hadde vært gøy å se om det bare er synsbedrag, hehe! :P

Vi må få til en tur til høsten :) Flytter tilbake til Ås neste uke, og etter det kan jeg jo lett komme meg på tur.

Fant ikke så mange gode trekkbilder, men her har du bilder med stram sele. Jeg syns den er akkurat på kanten til å være for liten, og kunne tenkt at den gikk en tanke lengre bak.

2-6712016-1.jpg

2-6712097.jpg

Skrevet

Vi må få til en tur til høsten :) Flytter tilbake til Ås neste uke, og etter det kan jeg jo lett komme meg på tur.

Fant ikke så mange gode trekkbilder, men her har du bilder med stram sele. Jeg syns den er akkurat på kanten til å være for liten, og kunne tenkt at den gikk en tanke lengre bak.

2-6712016-1.jpg

2-6712097.jpg

Det så mye bedre ut ja, hehe! :) Ja når du flytter synes jeg vi skal få til en tur altså!

  • Like 1
  • 3 months later...
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
Skrevet

Flere bilder av Mayah fra denne vinteren :)

230674_10151411660930421_308529517_n_zps

24450_10151411662945421_2096464203_n_zps

14757_10151411660515421_1486981721_n_zps

45703_10151505287950421_1319737501_n_zps

Også må jeg slenge med hvordan Mayah mener at det skal være i huset :lol: Mannen i kurven og hunden i senga.

DSC_0189_zpse8b41913.jpg

  • Like 8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Har prøvd:  Non-Stop Løype - sikkerhetslåsen åpnet seg i tide og utide, og festene til frontstykket åpnet seg hele tiden Non-Stop Trekking - sitter for høyt, jeg får vondt i korsryggen Non-Stop CaniX 2.0 - frontstykket ble ødelagt etter kort tid Jeg har dessverre bare dårlige erfaringer med Non-Stop og leter i grunn etter et belte som IKKE er derifra, men ser at veldig mange har samme, usikre kobling eller så sitter de likt som Trekking-beltet.  Har sett på Canix Pro, men jeg vet ikke om jeg stoler helt på nonstop.  Medium stor hund (17kg), sterk som en okse. Bruker magebeltet for det meste på vanlige skogsturer eller til sykling,  ikke løping, Ønsker ikke belte med denne type kobling. Aller helst så skal koblingen være FAST, så man ikke kan bytte ut frontstykket..
    • Det viktige her er ikke ditt hjerte, for det skinner igjennom. Tror rasen du velger er viktig. Det er viktig å velge rett hund til jobben, og omvendt. Jobben kan være lange turer, sofakos, eller totalt kaos. Jeg fikk en portugisisk vann hund som valp. Gleden var stor, helt til den gikk nesten berserk ved 7 måneders alder. Hørte ikke etter lenger, dro i båndet, spiste alt, inkludert steiner og pinner. Det er tross alt forskjell på og tygge å spise pinner. Nå, etter at jeg leste meg opp og fulgte rådende, så jeg problemet i et annet lys, og fikk en god respons hos hunden.  
    • Ja, valpeshow har vel "alltid" vært uoffisielt. Om det er flere enn for to år siden, kanskje klubbene begynner å komme seg igjen etter pandemien?
    • Det er ikke så mange store uoffisielle utstillinger.  Det er mange uoff. Valpeshow hvor junior og veteraner også kan delta. Disse blir  ikke registrert noen steder og det deles ikke ut cert. Har ingenting med mange uregistrerte hunder å gjøre. 
    • Hvor finner du uoffisielle utstillinger? Jeg antar det kan ha noe med mengden uregistrerte hunder å gjøre, uten at jeg vet noe mer om det.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...