Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

I går var jeg og henta denne vesle malamuteføkna. Hun er fra kennel Trap Line, og er etter Trap Line Spirit Thelma (mor) og den franske importen Drogba Okkomut des rives du haut (Pepper, far). Denne jenta har fått navnet Mayah til daglig. Kennelnavnet blir Trap Line Ligthfoot Mayah.

Mayah er en tøff liten dame. Etter vi forlot oppdretter i går har det ikke kommet en eneste klagelyd, bare noen ”se på meg daaa”-bjeff. Elwira har også overasket meg stort, og tatt godt imot den nye lille. Veldig deilig for meg å se at de går såpass godt sammen! :ahappy:

Slenger med noen bilder av vesla og Elwira. Det er vel ingen grunn til å fortelle hvorfor denne dotten har gått rett i hjertet på oss wub.gif

22082011012.jpg

22082011017.jpg

22082011025.jpg

22082011031.jpg
To trøtte jenter :ahappy:

22082011035.jpg

22082011039.jpg

22082011046.jpg

22082011048.jpg

22082011055.jpg

wub.gifwub.gif

  • Like 3
  • Svar 328
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Må bare få skryte litt av Nuka. I går gikk vi opp til bronsemerkeprøven i lydighet, og hun stod med glans! Enkeltdekken ble gjort felles, og det var jeg spent på. Nuka er usikker på andre hunder, men

Kan jo oppdatere litt med bilder av malamutefrøkene her. Vi har flytta fra Østlandet til Nordland, og trives utrolig godt her. Nydelig natur utenfor døra, og fantastiske muligheter for fjellturer og t

Takk for godord om jentene Legger ut noen bilder tatt av @Arcticaa (Bluejay Photography)

Posted Images

Skrevet

Tusen takk! :ahappy: Ja, hun er en liten søt rakker :wub:

Nydelig :wub: Hun der blir nok en flott turkompis etterhvert :)

Jeg håper det ja! :)

Heeeeerreguuuud :wub: Så nydelig! Hu blir sikkert ei fin snelle! ;) Skal du bruke henne i trekk og kløv osv eller?

Det blir trekk og kløv som er hovedfokuset ja! :ahappy: Ellers håper jeg vi er så se på en og annen utstilling, også har jeg litt planer om å prøve litt blodspor etterhvert :D

Skrevet

Grattis - og med verdens beste barnepike! Tror ikke man finner no' bedre enn en golden til det, altså. :wub:

Du sier noe :) Golden er herlige sjeler! Min er noe sær da, men hun er da en golden :D

Skrevet

Veldig veldig fin :wub: ! Og veldig fint at Elwira ikke ville spise opp minien.. :whistle: Jeg og Nora gleder oss til å komme å besøke nå snart :D Vi er jo tantene hennes! :D Tipper Nora vil like å leke med henne også :ahappy:

Skrevet

I dag når jeg skulle levere poden i bhg så jeg en sånn liten ramp! Med en høy mann med blå jakke? Kan det være eller finnes det to av de i samme alder i Drammen? Var i parken, kjempesøt!

Skrevet

I dag når jeg skulle levere poden i bhg så jeg en sånn liten ramp! Med en høy mann med blå jakke? Kan det være eller finnes det to av de i samme alder i Drammen? Var i parken, kjempesøt!

I parken på bragernes? Det var ikke Mayah ihvertfall, hun har såvidt fått oppdage litt av gata utenfor her enda (med mindre pappa stjal henne på tur i dag tidlig mens jeg sov. Han er høy med blå jakke :P haha) Morsomt om det er en gjevnaldrende mutte i nærheten! :ahappy:

Finnes nok noen av dem ja. Det har vært så mange kull på østlandet i år (for mange, oppdrettere sitter igjen med flere), så er nok noen ute i gatene og tusler vil jeg tro.

Haha, nå sitter hu og trykker på tastaturet med nesa mens jeg skriver. Hun vil jo også trykke! :wub:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Har ikke vært borti det selv personlig, men har hørt om andre som har det; og som da har betalt 'ekstra'. Dette har vært blandingsrase i tillegg.   Men som Simira skriver, avtalebrudd ja.
    • Det er avtalebrudd. Jeg har aldri hørt om eller vært borti det, men hvis de har annonsert en "vare" til en pris så er de forpliktet til den prisen hvis de har inngått en avtale med kjøper uten at noe annet er nevnt.  Hvis de FØR avtale om kjøp sier at annonsen bare er veiledende og valpen koster så mye mer så er det noe annet.  Jeg ville uansett tenkt meg grundig om før jeg evt. kjøpte av en slik oppdretter.
    • Jeg har opplevd det selv, nær familie har opplevd det, og mange jeg kjenner.    De er interessert i et kull, setter seg på valpeliste, blir godkjent som valpekjøpere, møter oppdretter. Oppdretter kyder av kjøper,og forteller at det er akkurat slike kjøpere hen er ute etter, og er veldig nøye med hvem hen selger til. Så skal valpen hentes, penger overleveres- og da har prisen vært en annen en det som sto i annonsen.  Oppdretters unnskyldninger er: Det er veldig gode valper Alle andre tar de prisene Raseannonsen er bare veiledende De har så mange på liste at de velger de som betaler mest   Og hvis en setter spørsmåltegn med det så: Ja hvis du ikke gidder å betale så mye så har jeg mange andre i kø Disse linjene selges ikke til hvilken som helst pris har du  et problem med det så er du ikke rett kjøper..   Har dere vært borti dette? 
    • Det kommer an på hunden, treningen og målet.Jeg vil alltid belønne innkalling og innkallingstrening med noe av de beste godbitene hunden kan få, fordi det er den absolutt viktigste treningen. Men belønning er ikke bare godbiter. Belønning er alt hunden vil ha. For noen hunder er det kos, mange liker leker, men godbiter er ofte den beste måten å belønne presist på. I valpe- og unghundtiden ville jeg alltid hatt en godbitpose tilgjengelig på meg, og gjerne en draleke/tauleke. De fleste som driver aktivt med hund bruker godbitposer som er enkle å åpen og lukke, og som flyttes over i lommen på det man har på deg. De første par årene er det mye godbiter "hele tiden", fordi hunden skal lære så mye nytt. Hva slags godbiter kommer an på hvor matfokusert hunden er og hva den liker. Her må du prøve deg fram litt. Til enkle hverdagsøvelser som "sitt", "gi labb" osv. kan du godt bruke tørrfõr fra dagens matrasjon hvis hunden er matglad. Godbiter fra butikk eller dyrebutikk er som oftest helt ok, men å skjære opp rent kjøtt fra påleggsskiver eller ost for eksempel er gjerne billigere. Rester av pannekaker, fiskepudding, pølser osv. er fint. Skinkeost på tube er en annen variant. Variasjon er også generelt fint. Ferske godbiter er ofte mer populært og sterkere enn tørre godbiter.  Når valpen/hunden har lært en øvelse kan man fase ut belønningen, men det kan være lurt å belønne innimellom og forsterke øvelsene over tid. Om belønningene plutselig forsvinner kan hunden miste motivasjonen for det, om den ikke finner belønning i øvelsen i seg selv. Jeg belønnet fortsatt mine hunder på 13 og 17 for innkalling (alltid), og innimellom for kontakt, lydighetsøvelser osv., men ikke hver gang slik jeg ville gjort med en valp eller unghund for eksempel.
    • Hei!  Sikkert dumt spørsmål, men jeg er likevel usikker. Det står at man skal bruke godbiter og belønne alt i starten, det er jeg helt med på, men hva slags godbiter belønner man med? Tenker på helseaspektet, dette kommer jo i tillegg til for. Hva slags godbiter bruker man til valp, og har man alle lommer fulle til en hver tid, belønner man hele tiden i lang periode? Når faser man ut? Hva slags godbit bruker man? 😊
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...