Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Nå har vi begynt å trene på, "bli". Jeg bruker bare "dekk" jeg da, han tar ting veldig ford, og jeg kan gå ganske langt før han kommer dultende etter, så det går bedre og bedre :)

20082011792.jpg

  • 2 weeks later...
  • Svar 141
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Da har Aro gått MH. Det var kjempe spennende Jeg forventa mye lyd, og jammen fikk jeg det. Resultatet får jeg skrive inn her senere, så får det holde til nå med at han fikk 1 på skudd

Så herlig han eeeer! Og de ørene da Godt å høre det gikk bra på kurset!

Skrevet

Nydlingen :)

Skal du stille han?

Kjekkasen min ja :D Ja, har tenkt å prøve hvertfall. Skal på valpeshow i Klæbu 17. september, og letohallen 2. oktober. HJELP. Aner liksom ikke hva jeg holder på med i det hele tatt :icon_confused: Har aldri vært på utstilling før :P Men vi skal prøve oss, så får vi se, tror egentlig han blir for stor. er 4,5 kg og 28-29 cm høy allerede så:P Er jo ikke krise om det ikke går så bra, var ikke derfor jeg kjøpte meg hund :D skal prøve oss på agility når han blir stor nok tenker jeg :)

Skrevet

Jøss, er han blitt 5 mnd allerede? Tida flyr altså! Nydelig gutt, med utrolig kule ører :wub::D

Hvis du er i trondheimsområdet så har jo pinscherklubben ringtreninger/skravletreff på torsdager kl 19 på parkeringen ved trondheim dyrehospital. Som regel mange dp (og en og annen pinscher og basenji, og av og til en irsk ulvehund) og en fin plass å plukke opp tips til utstilling :)

Skrevet

Jøss, er han blitt 5 mnd allerede? Tida flyr altså! Nydelig gutt, med utrolig kule ører :wub::D

Hvis du er i trondheimsområdet så har jo pinscherklubben ringtreninger/skravletreff på torsdager kl 19 på parkeringen ved trondheim dyrehospital. Som regel mange dp (og en og annen pinscher og basenji, og av og til en irsk ulvehund) og en fin plass å plukke opp tips til utstilling :)

Åh, så bra at det er flyttet til torsdager, for når jeg først er hjemme så er det langhelger! Da kommer jeg torsdag 15. september faktisk :D !

Skrevet

Takk takk :D han er virkelig en godklump! Det har liksom ikke gått helt opp for meg at han faktisk er MIN. hehe

DSC00220.jpg

Gratulera med nydelig liten Aro :) Herlig tid så du bør definitivt nyte det så godt du kan og ta myye bilder og video snutter.. ;) Lykke til.

Skrevet

Lille søte Aroen! Jeg syns han og Kua kan ha DP date en gang :D (lek og slikt altså, ikke hankypanky)

DET synes jeg også! Skal si fra når vi er i området en gang, søstersen er litt sånn deltidsinnbygger i Oslo nemlig, og er ikke lange biten fra Lillehammer :)

Må streke under INGENhankypanky, Aro kan glemme seg... begynner nemlig å bli litt pubertetsguttebass med tissetassen frem titt og ofte :P Synes litt synd på han da, han skjønner ikke helt hva som foregår :P

Skrevet

Har ikke noe bildet av det, men vi var på første kursdag (valpekurs/grunnkurs) i går, og det gikk jo kjempe bra! Har aldri vært på plassen før, var mye som foregikk samtidig, bla. agility trening rett ved siden av= MASSE bjeffing og ståk, og husky uling, 12spann som kjørte forbi i hytt og pine. Ble jo litt sosing, mye å følge med på, men han ble fort ferdig og tok kontakt og gjorde som han skulle, fine gutten min :wub: Har fått uttelling for kontakttreninga iallefall, selv om han er opptatt av alt som skjer, kommer fokuset på meg med en gang jeg sier i fra! Riktig stolt er jeg :D Èn ting jeg iallefall har fått til! Jeg er jo en riktig fersking, halvparten av tiden vet jeg ikke hva jeg holder på med, så blir kjekt med litt hjelp fremover :)

Skrevet

Da har vi vært på vår aller første "utstilling", altså valpeshow. Jeg var kjempe nervøs, og ante ikke hva jeg skulle gjøre, men det er ikke noe noe problem når Aro tydligvis har vært utstillingshund i et tidligere liv... Han gikk kjempe fint i ringen, sto fint på bordet, og ga dommeren et par kyss :) Flinke gutten min! Var bare Aro i 4-6 mndr, så han fikk jo gå enda en gang i ringen for å konkurrere om BHK, men en kjekkas fra kennel kinkade stakk av med den, men det er helt greit, det var en virkelig kjekkas. Og Aro var jo SÅ FLINK , så jeg er så stolt! Han fikk også kjempe fin kritikk:

Vakkert hode og uttrykk, god over og underlinje. Beveger seg bra bak, og stabilt framme. gode vinkler foran og bak, god benstamme, godt pigmentert, god brystvidde, men på den større siden. Noe kort overarm, god nakkebue.

Trivelig helhet og velvist.

JA, han er stor:p godgutten er 5 mndr, 5 kg og 30 cm :P Var størst av alle dp'ene (6 stk), og han er yngst. hihi :) Har ikke noe bilde nå, Aro er kjempe sliten stakkar, sover bare nå :)

Skrevet

Ja, han er en søting uten like :) Heter Exigor's Brilliant Aro på stamtavla ;) Han har ikke akkurat små ører nei, de er overalt :P haha

Nei, han var vel kanskje ikke størst, men han er god og rund, så blir nok enda litt større kan jeg tro :P Fikk iallefall høre at han var i meste laget. Men god er han uansett :D nå skal det soves, sliten vovve i dag!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
    • Kan også si at det er mellomstor hund i størrelse. Men man skal unngå helt hopp eller generelle store bevegelser uansett i starten vet jeg godt. Så da sperrer jeg av for sikkerhetsskyld heller enn så være for mye hauk så jeg også får beholdt roen samtidig som gitt ho omsorgen også roen ho trenger er planen da. Samtidig kan jeg si at ho er veldig sterk hund generelt psykisk også fysisk for så kun være mellomstor hund. Bevarer roen når trengs og når ikke trengs vet ho hva ho skal. Bare håper ho forstår legge seg bra for kroppen som nevnt og det er en av de siste tingene jeg er usikker på rundt dette etter operasjon. Ho har nok noen år til igjen asså, frisk som en fisk og aller første ting som noen gang skjedd ho som trengt oppmerksomhet fra veterinær dette mtp fysiske ting eller psykiske ting. Kun vaksiner ellers ho trengt.  
    • Snakket med veterinæren og fikk beskjed om så kun ha valpen bortreist i 7 dager i hvertfall var nok. Utenom det har jeg fått lite informasjon egentlig. De skal informere meg mere i morgen når jeg leverer ho der for operasjonen tidlig på morgenen. Jeg kommer sperre av inngang til sofaen også området foran sofaen helt ærlig bare uansett er planen også legge dyne så pledd i hunde sengene vi har rundt her så ho får komfort også kan lage sin egen om føler for det tenkte jeg. Men er usikker på om dyr generelt etter operasjon legger seg bra mtp der dem sydd bare og der er jeg litt usikker. Ho får body selvfølgelig. Og hvis ho så får en liten tisse ulykke eller gjør fra seg inne bryr ikke jeg meg noe om helt ærlig etter operasjon, da kan uhell skje tenker jeg sånn sett for det er trossalt fjerne livmor også fjerne svulst i 1 jur hvis ikke det er spredt mer enn de funnet da. De håpet det gikk over av seg selv men sist time for sjekk etter innbilt svangerskap fikk jeg time for operasjon temmelig fort så det har blitt noe bedre samtidig ikke borte så de tok avgjørelsen for operere. De tok ultralyd første gang også når sjekket så de er nok veldig nøye her tenker jeg og jeg har tillit til dem på dette også tillit til at hunden klarer seg nok bra. Men mer nervøs rundt dette med gode ligge plasser også gi ho riktig komfort så jeg driver på lager områder avsperret rundt eksempel sofaen og tenker jeg bare sover i sofaen med ho i hundesengen sin første natten eller nettene om så jeg asså for det gjør meg null så lenge jeg har oversikt også får fulgt med på at ho har komfortabelt litt når første døgnene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...