soelvd Skrevet 14. Januar 2012 Rapporter Skrevet 14. Januar 2012 Her betaler vi 99 for 5-kilopølser. Så får vi 10% fordi vi er medlem i hundeklubben her. Synes ikke det er så ille. Så lar vi de tine litt før vi skjærer de i fire med en vanlig kjøkkenkniv. Synes det er myyye lettere enn 20-kiloblokkene. Og billigere enn 0.5pølsene vi kjøpte før. Ang blod og gørr så bruker vi pose og skje. Litt søl kan det bli en gang i blant, men pytt pytt.
Debbie Skrevet 14. Januar 2012 Rapporter Skrevet 14. Januar 2012 irriterer meg grenseløst over at prisen har gått opp. Og foret er billig uansett er ikke det, men 100 kroner er mye.
Guest Kåre Lise Skrevet 14. Januar 2012 Rapporter Skrevet 14. Januar 2012 irriterer meg grenseløst over at prisen har gått opp. Og foret er billig uansett er ikke det, men 100 kroner er mye. Finn deg en annen forhandler. Det henger ikke på greip med mindre de har gitt det vekk tidligere da. Forskjellen i innkjøp av en blokk er 10,- fra 2011 til 2012 så det burde ikke være noe store greier for de som har hatt en grei kalkyle i utgangspunktet.
Papillon Skrevet 14. Januar 2012 Rapporter Skrevet 14. Januar 2012 Finn deg en annen forhandler. Det henger ikke på greip med mindre de har gitt det vekk tidligere da. Forskjellen i innkjøp av en blokk er 10,- fra 2011 til 2012 så det burde ikke være noe store greier for de som har hatt en grei kalkyle i utgangspunktet. Jeg finner ikke V&H's forhandlerprisliste?
Lola Pagola Skrevet 14. Januar 2012 Rapporter Skrevet 14. Januar 2012 Min 85kr forhandler sa og at prisene kom til å stige litt etter nytt år, men de sa det nok ikke var snakk om mange kronene... jeg synes det er veldig synd jeg, men det har kanskje vært for godt til å være sant... billig OG bra hundefôr, nei det skal vi ikke ha noe av...
Hermes Skrevet 14. Januar 2012 Rapporter Skrevet 14. Januar 2012 Jeg betalte i går 99,- for 5 kg. Betalte 79,- samme sted tidligere.
FranskDogge Skrevet 14. Januar 2012 Rapporter Skrevet 14. Januar 2012 Etter hva "ryktene" sier så går det nå opp 100 kr etter 18 januar. Vet ikke hva du mener. Hvem setter opp prisen? Er det Propet og V&H?
Anette Skrevet 14. Januar 2012 Rapporter Skrevet 14. Januar 2012 Vom og hundemat har hatt en lapp et par mnds tid om at det går opp med 100 kr. Altså,det stod på fabrikken i trøgstad
Pringlen Skrevet 14. Januar 2012 Rapporter Skrevet 14. Januar 2012 V&H har gått opp til 8 kr/kg på 20 kg blokkene (fra Trøgstad). Som Snusken sier er det 10 kr. mer pr. blokk i forhold til før. Så å gå opp 100kr pr blokk i utsalg er en drøy kalkyle...
FranskDogge Skrevet 14. Januar 2012 Rapporter Skrevet 14. Januar 2012 Omg, alt blir jo dyrere... Ikke rart jeg trodde jeg var rik i barndommen. Nå får jeg jo knapt kjøpt ei flaskebrennevin av "gevinsten" ifra barndommen. Rart at Propet sender en "utgått" prisbrosjyre til meg i Desember, der prisene er 160 + mva. når de allerede har klukket ut en plan til å tjene mer. Visste ikke at gresset kyrene spiser stiger i verdi for hvert år. Koster det så mye for gress, at de må sette opp prisene?
Debbie Skrevet 14. Januar 2012 Rapporter Skrevet 14. Januar 2012 Synes også prisstigningen er skikkelig drøy. Og min voghforhandler har sagt den skal være snill. Øker bare med 80 kr blokka.
Ballong Skrevet 14. Januar 2012 Rapporter Skrevet 14. Januar 2012 Omg, alt blir jo dyrere... Ikke rart jeg trodde jeg var rik i barndommen. Nå får jeg jo knapt kjøpt ei flaskebrennevin av "gevinsten" ifra barndommen. Rart at Propet sender en "utgått" prisbrosjyre til meg i Desember, der prisene er 160 + mva. når de allerede har klukket ut en plan til å tjene mer. Visste ikke at gresset kyrene spiser stiger i verdi for hvert år. Koster det så mye for gress, at de må sette opp prisene? Husk at (noen? De jeg kjente i allefall) kuer også ofte spiser kraftfôr Og det koster penger, i hvertfall mer enn høy/gress som man ofte høster selv.
Guest Kåre Lise Skrevet 14. Januar 2012 Rapporter Skrevet 14. Januar 2012 Vom og hundemat har hatt en lapp et par mnds tid om at det går opp med 100 kr. Altså,det stod på fabrikken i trøgstad Nøyaktig hva stod det på den lappen at går opp 100 kr?
Anette Skrevet 14. Januar 2012 Rapporter Skrevet 14. Januar 2012 Nøyaktig hva stod det på den lappen at går opp 100 kr? Da må jeg nesten høre med han som var der og handlet for meg, men på det jeg kjøper vil det gå opp 100kr. Hang en lapp med prisendringer der. Men dere har sikkert rett på blokka,jeg kjøper pølser
Guest Kåre Lise Skrevet 14. Januar 2012 Rapporter Skrevet 14. Januar 2012 Jeg finner ikke V&H's forhandlerprisliste? Nei da har du vel ikke fått den da?
Raksha Skrevet 14. Januar 2012 Rapporter Skrevet 14. Januar 2012 Nå er det ikke billig å fore kyr, dårlige gresshøster to år på rad gjør sitt. Bare sånn kommentar til kukommentaren. Skjønner ikke jeg, hva går opp 100 kr? Ser de jeg planlegger å kjøpe av har lagt på 10kr på storinnkjøpprisen sin, husker ikke hva de tok for mindre kvantum tidligere, så det kan jeg ikke si noe om.
Superøivind Skrevet 14. Januar 2012 Rapporter Skrevet 14. Januar 2012 Jeg må innrømme at jeg finner det veldig rart at mange har tilgang på en forhandlerprisliste (med mindre dere alle er forhandlere av V&H), da all sånn informasjon er konfidensiell, og bare for forhandlere. Og deretter kan jo hver forhandler ta den prisen h*n ønsker, eller tror h*n kan selge den for, er bare å kjøpe et annet sted (som vi gjør). En liten tanke om prisstigningen er jo at de nok har solgt foret kunstig billig, og først nå, etter å ha fått en jevn kundegruppe, økes prisen til et punkt der man kan drive forsvarlig/lønnsomt.
Pringlen Skrevet 14. Januar 2012 Rapporter Skrevet 14. Januar 2012 Men dere har sikkert rett på blokka,jeg kjøper pølser Pølsene har jeg ikke peiling på pris på. Men blokkene koster i hvertfall 8kr/kg - kjøpte for 2 uker siden;-)
Bananen Skrevet 14. Januar 2012 Rapporter Skrevet 14. Januar 2012 Oi! Det er en innmari stor økning, det. Om den er sann. Vom og hundemat har alltid vært grisebillig (og passer fint for min lommebok). Jeg husker da jeg begynte å fôre med det, da kostet det 8 kroner for halvkilospølsene i dyrebutikken.
Guest Yellow Skrevet 14. Januar 2012 Rapporter Skrevet 14. Januar 2012 Går NP også opp i pris, eller? Vurderer å prøve dette som tillegsfôr til min, grunnet jeg ikke får i han noe særlig ben.
FranskDogge Skrevet 14. Januar 2012 Rapporter Skrevet 14. Januar 2012 Husk at (noen? De jeg kjente i allefall) kuer også ofte spiser kraftfôr Og det koster penger, i hvertfall mer enn høy/gress som man ofte høster selv. Ja, det er riktig og det tenkte jeg på da jeg skrev det . Jeg fant likevel ikke opp noen humor om det så jeg lot bare være. Høy er kosten som dominerer. Det blir jo dyrere for alt annet blir dyrere, avgiftene til staten har skyld i det.
Djervekvinnen Skrevet 14. Januar 2012 Rapporter Skrevet 14. Januar 2012 Ser at de jeg kjøper hos har gått opp 20 kr pr blokk, og 20 kr økning for oppsagingen. Jaja, ting går opp i pris, det var heldigvis ikke så mye.
Pan Skrevet 14. Januar 2012 Rapporter Skrevet 14. Januar 2012 Nå har jeg betalt samme pris siden jeg begynte å gi V&H for drøyt 3 år siden.. At prisen nå da går opp litt ser jeg ikke problemet med. Vi har gjerne en generell prisstigning på 2-3% hvert år, noe som med kjapp hoderegning skal tilsi bortimot 10% på de tre årene.
Guest Snusmumrikk Skrevet 14. Januar 2012 Rapporter Skrevet 14. Januar 2012 Jeg fikk akkurat høre fra min forhandler at (ihvertfall 20 kg blokkene) har gått opp med 1 kr pr kg. Og det er jo strengt tatt ikke en veldig ille prisoppgang. Selv om jeg selvfølgelig vil ha det så billig som mulig
Arielle Skrevet 16. Januar 2012 Forfatter Rapporter Skrevet 16. Januar 2012 Jeg bestillte inn nye 200kg i dag og måtte da spør om denne prisstigningen og da svarte propet at de ikke hadde økt prisen, men vom og hundemat på Østlandet hadde gjort det.Det påvirket ikke deres priser i første omgang. Så da smiler jeg fint og henter ny ladning med mat til bikkjedyrene i neste uke så har de en goood stund. Meget billig er det også
Recommended Posts
Arkivert
Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar