Gå til innhold
Hundesonen.no

Sonenmesterskapet i lydighet!


Benedicte

Recommended Posts

Kua må jo ha eget telt, selvfølgelig :D

Fremdeles ingen som fikk sånn brålyst på en morgentur om Ytre Enebakk? Søndag morgen går første bussen herfra klokka ni. Da er vi i byen ti over halvish og så er det Østeråsbanen opp til Røa og bss derfra, så er vi heldige er vi der klokka 11. Det blir så seint :huh:

Evt plukke oss opp på Oslo S kvart på 10?

Selvsakt må hun det, så stor som hun er!

Men skal ikke IA gå rekrutt som jeg regner med er først, oppmøte er jo kl 9?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • Svar 630
  • Created
  • Siste svar

Jeg har også problemet med transport. noen som har oversikten over bussruter? Og hva det var det het der jeg skal av? :P Jeg er jo nada kjent, så om noen andre skal reise kollektivt fra Oslo S blir jeg veldig glad for selskap. :) send meg gjerne en mld på 48306928. :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har også problemet med transport. noen som har oversikten over bussruter? Og hva det var det het der jeg skal av? :P Jeg er jo nada kjent, så om noen andre skal reise kollektivt fra Oslo S blir jeg veldig glad for selskap. :) send meg gjerne en mld på 48306928. :)

Men bor ikke du i Oslo nå?

Da kan du ta Østerås banen til Røa, og buss 41 (sørkedalen til stasjonen etter bogstad gård, som heter Strøm. Da må du gå litt tilbake, men det er en liten søt gangvei der :) ) *finne rute til deg*

Hvorfor så mange kart?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Bumper igjen jeg..

Kan vi sette opp telt (utstillingstelt) OG hva er adressen, eller en litt bedre veibeskrivelse enn klubbhytta til retrieverklubben? :)

Ja, det skal nok gå an! Hvertfall litt på utkanten slik at du kan skjeme hundene om du vil :)

Er klassene i "kronologisk" rekkefølge? Lite sannsynlig at jeg er i skogen med mine to innen kl. 9, har en mann som skal avgårde på en ukes jobbreise omtrent da... Vi kommer når vi kommer! Om vi rekker rekrutten så hiver vi oss kanskje med der.

Vi tar premiedeling helt til sist, så hvis du kommer forsinket kan vi sikkert få ordnet at du får gått rekrutt selv om. Det er jo ingen fellesdekk :)

Inkalling fra sitt: Hvor langt unna skal vi gå, og kan man rygge fra hunden? I stedet for å gå med ryggen til?

Enkeltdekk: Samme her, kan man rygge fra hunden? :) Regner med at det vil gi trekk både her og på inkalling fra sitt,

Det vil gi litt trekk, men ingen null om hunden ligger! :)

Nå gleder jeg meg faktisk veldig! Jeg er bare så redd for at noen ting ikke skal gå som det skal! Tenk om jeg glemmer noe! :|

FORRESTEN, vil dere utsette det til kl 10.00 eller ikke?

Det er da viktig at alle får beskjed. Dette kan vi gjøre hvis noen har problemer med å rekke busser o.l. Det er jo faktisk søndag morgen. Jeg kommer uansett til å være der tiidlig for å passe på at ingen stjeler plassen vår og for å sette opp ringer og lignende.

Edit:

Også trenger jeg skriver. Er det krise så tar jeg bare det selv, mens jeg dømmer. Jeg kan være skriver i de klassene som Maren dømmer (hvis ingen med erfaring vil være dommer i de andre klassene da, så kan jeg være skriver i alle).

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Vi må gjerne ta det kl 10, så kan de flinke miljøvennlige også rekke frem + at folk slipper å stå opp på "natta" :P Jeg har et telt skriver kan sitte inni hvis det regner! Og må legge til at jeg gruer meg skammelig mye til å gå med Kiter. Endten blir det party, eller så blir det en kamp for å få ham til å gidde noe som helst!! Owæ!

Må sette meg ned å lese reglementet snart jeg da!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Også trenger jeg skriver. Er det krise så tar jeg bare det selv, mens jeg dømmer. Jeg kan være skriver i de klassene som Maren dømmer (hvis ingen med erfaring vil være dommer i de andre klassene da, så kan jeg være skriver i alle).

Nå har jo Toril gjentatte ganger sagt at hun kan være det, har dere ikke avtalt med henne...?

Da er tidspunktet endret til 10.00! Endrer det på Facebook-eventen også

Flott! 9 er litt voldsomt, altså. :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Okei, så bra :) Vet ikke hundre prosent sikkert om jeg får kommet, men vil gjerne. Kanskje vi skal stå over fellesdekk i kl 2 og drite oss ut i resten av øvelsene :whistle:

Jeg synes at dere godt kan starte i klasse 2, sånn at dere ikke bidrar til å få trollbollingsen og meg til å se enda verre ut i klasse 1... :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Yey, Toril er da skriver! :ahappy: Noen med bil som kan ta med seg et bord til skriveren/premiebord? Og gjerne en ekstra stol også! Det kan hende vi har plass til en ekstra stol, men vi har liten bil, hunder, er tre mennesker, har med oss en hel haug med premier, lp-hinder osv... :whistle:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg får ikke quota, men Ida, kan dere veien fra Oslo S og tar det lang tid å kjøre? Jeg henter dere gjerne på Oslo S altså, men blir superstressa dersom vi kommer veldig seint :P

Ja, jeg kan iallfall veien til Røa og derfra til Bogstad. Lønner seg å kjøre om Ryen og ring 3 om Smestad, dere vestkantsfolk? (Margrete) Vi løper til vår "faste" møteplass, vi og da skal vi ikke bli så altfor seine, tror jeg.

Jeg får ikke quota, men Ida, kan dere veien fra Oslo S og tar det lang tid å kjøre? Jeg henter dere gjerne på Oslo S altså, men blir superstressa dersom vi kommer veldig seint :P

EDIT: Hva skjer her a...?! Bare surr jo...

Eh, ja :|:D

Marianne og Java: http://maps.google.n...=N&hl=no&tab=wl Det lønner seg faktisk å kjøre gjennom byen. Det er bare stengt og omkjøringer fra Oslo S. Lykke til!

Lønner det seg, eller lønner det seg ikke å plukke oss opp i byen? Hun kan jo ta av Vækerød veien fra E18, men det trenger vi jo ikke å si. :punk:

Skal vi ha med mat, kaffe, brus og slikt, eller skal vi finne på noe fellesgreier?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det kan være at strået har forårsaket et sår eller noe som holder på å gro. Hvis du er usikker, ta en telefon til dyrlegen og hør hva de sier. Jeg ville sett det an et par dager til om hunden ikke er plaget ellers.
    • For ca 3 dager siden startet hunden min å nyse noe voldsomt. Plutselig kom det masse neseblod, og mens jeg hastekjørte til vetrinæren kom det plutselig et gress-strå ut av nesa hans… Dro det forsiktig ut, og da stanset både blødning og nysing og lillemann var like kvikk og glad som ellers!  Bare snu bilen å komme seg hjem…  De siste to dagene har han gått rundt å «harket» innimellom. Det virker som om han har noe ubehag i halsen. Ser ingen gress eller noe annet som sitter bak i svelget… Såå kan det være ubehag fra strået som kom ut av nesa?  Eller bør jeg ta han til vetrinær og få sjekket? Føler meg som en hysterisk hundeeier her jeg sitter, så hvor lenge skal jeg se an «harking» før jeg ringer dyrelege?🤣 Han har ingen problemer med pust, og harkingen kommer hvis han blir litt gira 
    • Ede er bra i magen igjen, etter en lang periode på kost bedre egnet for gris enn en hund. He doesn't seem to mind ^^ Jeg uttalte nylig at det som en periode har tedd seg som Sir Edeward nå har begynt gjenoppta mange uvaner han hadde som yngre. Kampen om kjøkkenbenken, motvilje mot utgangsstlling, vil ikke slippe leker på kommando. Han har begynt te seg valpete igjen, på alle måter.  When Dickhead Awakes var en boktittel jeg lekte med da jeg planla hundeholdet. Selv om han fortsatt sitter og tisser som en jente og spiser som en toåring, så blir nok de neste sidene i denne dagboken hetende nettopp det.
    • Labrador Golden  Toller?  Det jeg gjorde når e skulle velge rase var å møte opp på treninger/konkurranse jeg synes var spennende og snakke med eiere og observere rasene e likte. Da får en bedre feeling for hvordan rasene er, hvis man møter flere individ av samme rasen. Mitt forslag -lykke til!  
    • Jeg tror hun bjeffer når hun blir stressa. Det brukes som en protest, under stress, som et språk hun bruker for det aller meste nå på sine eldre dager. Det hender hun tisser litt inne,som regel på min side av senga. Hun skjønner ikke helt greia med å gå på do før vi skal dra lenger. Hun er vant til åpen dør til hagen, så vi må følge henne rundt for å passe på at hun gjør det hun må før vi drar. Kom på at hun heller ikke vil være i et annet rom når vi er hjemme. Hun vil ikke ligge og hvile på et annet rom,da må vi være der sammen med henne. Vi hadde en som skulle reparere komfyren her ved to anledninger. Da var mannen oppe med reparatøren,mens jeg og hundene var i kjellerstua og på soverommet. Den ene gangen hadde jeg radioen på,da fikk hun ikke med seg at han kom. Den andre gangen bjeffa hun omtrent hele tiden de tre timene mannen var her. Hun vil ha tilgang til hele huset, slik hun har hatt siden vi flyttet hit for snart 6 år siden, og stengte dører er ikke greit. Da bjeffer hun hele tiden. Hun vil ikke være på soverommet og kjellerstua med stengt dør, ikke på soverommet, og hun vil ha oversikten slik at hun kan gå der hun føler for selv. Hun er fysisk sprek, men jeg er usikker på det mentale. Hun inviterer junior til lek selv,og synes det er veldig gøy en stund,men når hun ikke orker mer,så er hun så mild at hun ikke sier i fra klart nok til den yngste. Og junior er sterkere og naturlig nok mer utholdende,så da blir det for mye for henne. Junior vil mer enn gjerne løpe, leke og herje hele tiden,så vi må inn for å stoppe det ofte. Hun begynner jo å roe seg litt mer, men er fortsatt ganske umoden som lapphunden ofte kan være ganske lenge. Og da blir det mye bjeffing. Da skiller vi de. Det er jo ikke så lett å få gjort når de er alene,og derfor tenker vi det er best for den gamle at de er hver for seg. Men,hun bjeffer når de er alene sammen og junior ligger og sover også,så hvorfor,det vet vi ikke. Det eneste som stopper bjeffingen i alle situasjoner stort sett,er så lenge hun har en frossen kong eller noe annet å tygge på. Da er det som regel stille til hun er ferdig med det, og så er det på igjen med bjeffingen. Hun elsker mat,går helt i transe og koser seg så hun er helt i sin egen verden. Så ja,det er ikke bare en ting, men det mest utfordrende akkurat nå,er at det blir vanskelig når de ikke kan være alene i samme hus. Jeg har prøvd å snakke til henne via kamera for å roe henne når hun bjeffer så mye,men da eskalerer det enda mer fordi hun ikke ser meg. Og junior blir jo med i bjeffekoret,og står da å uler. Vi har heldigvis meget tålmodige naboer, men det går jo ikke i lengden når de hører lyden inn i husene sine i timevis. Jeg synes egentlig løsningen med at den gamle har hele huset med tilgang til kjeller, mens junior har gangen med en kompostgrind mellom de burde være en god løsning, men det synes altså ikke pensjonisten vår at var greit.
×
×
  • Opprett ny...