Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 3.1k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeg tror jeg sprekker... To flotte blomkålhoder brekt i store buketter, forvellet i vann til nesten møre. En god liter hvit saus med muskat over blomkålen (som ble sirlig stappet ned i en ildfast fo

Omnomnomnomnom!!!

Jeg leste først... Morrabrød

Posted Images

Skrevet

Hjemmelaget tomatsuppe med rødløk, hvitløk, sopp, squash, spinat og fersk tortellini. Med fersk parmesan på toppen. Lett, billig, raskt og dritgodt.

8454080026_9ba1804df9_z.jpg

  • Like 3
Skrevet

Jeg har hatt lyst på klubb (komle, kompe, raspeball, potetball) en stund nå, så i dag kjøpte jeg en pakke ferdige. Duppe (saus med masse brunost) og sirup på. Omtrent like sunt som å ha bløtkake til middag så i morgen blir det en salat eller noe sånt.

Skrevet
Er den god? Merker jeg er litt skeptisk til den og gidder ikke bruke penger på den hvis den ikke er god :P

Jeg synes den var bedre enn forventa :lol: Smakte kebab liksom, og kjøper du den på Rimi får du med en vanlig Grandis :D

Skrevet

Først lapskaus fra i går, deretter boller og kanelsvinger :ahappy:

Jeg har nemlig vært superhusmor i dag og bakt 96 boller, 50 kanelsvinger og ca 45 frokostbrød. Så nå er frysen stappet. Og det blir sikkert et år til neste gang.

Skrevet

Vi hadde hjemmelaget pizza i går. :D i dag blir det nok rester og eventuelt wienerpølser i lompe om det ikke er nok. Skikkelig restemat!

Også blir det nok fastelavnsboller i dag altså!

Skrevet

Jeg lagde en "man taver hva man haver" rett i går.

strimlet kål, løk, brokkoli, hvitløk, smøreost med chorizo pølse, tomatpure krydder og bogskinke. Ble litt mye kål og lite kjøtt men med litt mer kjøtt i så blir det nok en fin søndags middag :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Da snakker vi en helt annen arbeidskapasitet, tilnærmet border collie. Men hvis det er aktuelt, så ja. Og så har de MYE lyd. Mer enn de andre lapphundene. Jeg synes de er dritfine, men lyden (og røytingen) hadde vært uaktuell for meg.
    • Lapsk vallhund kanskje? Kjenner ingen personlig, men kjenner til en oppdretter, og forstår det slik at det er mer å hente der enn hos finsk og svensk
    • Korthåret collie var det første som slo meg. Gjeterhundtype men stort sett avlet som selskapshund nå. Røyter en del, men er ganske førerorientert og spennende rase. Generelt vil du se på raser som er avlet for å samarbeide med fører. Det er noen typer jakthunder som ikke skal jobbe selvstendig, men på førers kommando, f.eks, apporterende o.l., som typisk retrievere og spanieler. Og så har du gjeterhunder som er de klassiske som er forholdsvis førerorienterte og lette å trene, men som også krever en del både fysisk og mental akvitisering. Så kommer det litt an på om det spiller noen rolle med bjeffing, for eksempel. Dansk/svensk gårdshund har en del jaktinstinkt men er også ganske førerorientert og lett å trene. Finsk og svensk lapphund, mye pels, mye lyd, litt mer selvstendig enn mange gjeterhunder, men morsomme hunder. Schapendoes, pumi, tibetansk terrier, bearded collie kan være alternativer. 
    • Hvilke av de sjeldne mellomstore hundene passer best til å trene lydighet og å gå skogsturer med? Skriver sjeldne da jeg er ganske kjent med de som er mest populære. Gjerne med minst mulig jakt siden jeg ikke skal trene jakt og ønsker at hunden skal gå løs på turer hvis den blir lydig nok. Pelsstell betyr ikke noe og vakt betyr heller ikke noe da vi bor på bygda. Ønsker hunderase mellom 10-30 kilo da jeg ikke har styrke nok selv og jeg ikke ønsker altfor stor hund. Kanskje prøve agility også.
    • Min golden (jakt) røyter bare to ganger i året, men de vanlige goldene jeg vokste opp med røyta helt sykt mye😅 Ellers er de veldig fine hunder, så lenge de får brukt hodet nok. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...