Gå til innhold
Hundesonen.no

Dagens Middag


tm100021
 Share

Recommended Posts

  • Svar 3.2k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeg tror jeg sprekker... To flotte blomkålhoder brekt i store buketter, forvellet i vann til nesten møre. En god liter hvit saus med muskat over blomkålen (som ble sirlig stappet ned i en ildfast fo

Omnomnomnomnom!!!

Jeg leste først... Morrabrød

Posted Images

Tidligere nevnte vegetarlasagne med løk, purre, tomat, champignon, aubergine, selerirot, gulrot, nyrebønner og oliven, med lag av cottage cheese og valnøtter (etter tips fra Nirm).

Og det beste er at jeg har rester til både lunsj og middag i dag :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Oppskrift på grønnsaksuppe, Siri?

Hjemmelaget mac 'n cheese her i gården. Spicet opp med cayenne og chilipølse. Litt rart å servere middagsgjester hvor en er over 70, men det er enkelt og barnevennlig, pluss lett å lure inn grønnsaker. Den på 72 forsynte seg to ganger. :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  På 9/18/2012 at 6:05 PM, Mari skrev:
Oppskrift på grønnsaksuppe, Siri?

Å, men den er egentlig bare gørr kjedelig, den :lol:

Man tager hva man haver (og jeg havde visst veldig mye av enkelte ting):

Et kålhode (nei, ikke mitt...)

Ei kålrot

Noen gulrøtter

Noen poteter

Purreløk

Grønnsaksbuljong etter smak

Pepper

Deles i små biter og kokes ihjel :lol:

Så kan man tilsette det man vil - jeg synes grillpølser er gode i sånn suppe, men det aller aller beste er jo melbollene da. DET er godt, det...

Da lager man en smørje av mel, salt, pepper (evt annet krydder man måtte like), egg (3?) og litt fløte kanskje, evt vann. Miks det til en sånn passe seig deig, kok opp rikelig saltet vann, ta ei spiseskje (evt t-skje) og lag små boller av deigen som man slipper ned i det kokende vannet. Dette blir som fersk pasta, egentlig :). Kokes til de er passe gjennomkokt og seige :lol:

Serveres gjerne med smeltet ost på toppen - og varme rundstykker :D.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  På 9/18/2012 at 6:30 PM, Ingvild skrev:
Mmm, jeg må lage stor dose grønnsakssuppe en dag snart jeg også. Det er så deilig! Perfekt høstmat. Men da er jeg helt avhengig av å finne soddboller... Sånne ferske, små, grå. Tror ikke jeg fant dem på Ås i fjor, men jeg får raide butikkene og se om jeg kanskje har større flaks i år.

Du kan jo også kjøpe et spann med sodd - der er det jo både kjøtt og boller :D.

  På 9/18/2012 at 6:41 PM, Garmen skrev:
Kjenner jeg må ha grønnsakssuppe med melboller i morra jeg også :D

:D :D Perfekt høstmat, det :).

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det er nok definitivt en del av "spøkelsesalderen", men det er også viktig å ta på alvor så man ikke ved uhell forsterker adferden så den blir en uvane.
    • Er hun ikke i den alderen? Jeg har noe liknende problemer selv, også 5 mnd. Bjeffet plutselig på en dame på bussholdeplassen i dag, uvisst av hvilken grunn. Heldigvis bare sosial bjeffing, som han gjør når han vil noe, men hun ble dessverre ukomfortabel, så måtte fortelle henne at det var vennlig kommunikasjon for å få oppmerksomhet, ikke noen trussel eller advarsel. De høres veldig annerledes ut og serveres mot "inntrengere" på "eget territorium". Kanskje sammenlignbart med hva din gjør? Fordi min er avlet for å vokte, så belønner jeg ham for å være flink gutt og gjøre jobben sin tilfredsstillende når han serverer advarselbjeff på fremmede "inntrengere". Hadde han truet og ikke latt seg avlede hadde jeg kjøpt profesjonell hjelp, men foreløpig er han tilfreds med å få respons på varselet og tar min vurdering av situasjonen som god fisk.  Kjenner du til begrepet sladretrening? 
    • Det er vanskelig å si uten å se hunden. Går dere på noe valpekurs? Isåfall er det et godt sted å spørre. Jeg tenker også at det er veldig viktig med god sosialisering med trygge hunder og folk, og på trygg avstand til "skumle" ting i ulike miljøer generelt, så ikke alt ukjent blir skummelt.
    • Hei! Har en 5 mnd gammel bc valp som knurrer og bjeffer på ting som kommer på avstand, samme om det er kjentsfolk eller fremmede.. hun syntes det er greit når de kommer nærme nok, da vil hun mer enn gjerne hilse og er fornøyd.   idag når faren min kom inn med caps knurret hun og bjeffet her inne, noe hun aldri har gjort før.. noe jeg bør gjøre for å forebygge? hun er dog lett å avbryte enkelte ganger, men mååå liksom bjeffe.. takk for alle svar
    • Jeg kaster lange blikk på Arrak sine jakker. Har brukt en 100-kroners Didriksons jakke fra Finn denne våren, og bra er det, for den har fått juling. Nå som hopping og biting og riving i klær ser ut til å være en ting i fortiden i nær fremtid.. Noen erfaringer med de?   Edit: advarer også mot Hööks sin jakke. Baklomma har rette kanter og er for smal. Lite plass og ting faller ut. Helt ok budsjettjakke, men har en råd til bedre, kjøp bedre. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...