Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • Svar 232
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeg har også flyttet, og derfor fått ny stue! Vi stortrives...

Stua hjemme, julepynta: "Stua"/ andre halvdelen av hytta (den første halvdelen er senger, og oppbevaring- og er mindre enn denne.) Bygd 1709, jeg har akkurat røska ut og brent og hivd alt ræl

Mitt evighetsprosjekt... Huset er fra slutten av 1700-tallet eller begynnelsen av 1800-tallet. Jeg har strippet bort alt som er nytt bortsett fra badet. Fornøyd med tømmerveggen, men mangler lister ru

Posted Images

Skrevet

Slik ser sofakroken i sentrumsleiligheten min ut- når vi ikke befinner oss i mannens hus :)

1 stk sliten Casper snorker på gulvteppet i kveld :whistle:

stue15%252520copy.jpg

Jeg elsker den tapeten. Kan jeg spørre hvor du har kjøpt den? :)

Skrevet

post-9792-0-38923600-1326234832_thumb.jp

Mitt evighetsprosjekt... Huset er fra slutten av 1700-tallet eller begynnelsen av 1800-tallet. Jeg har strippet bort alt som er nytt bortsett fra badet. Fornøyd med tømmerveggen, men mangler lister rundt vinduene, blant annet.

PS. Du kan da virkelig ikke påstå at du kan gjette deg til hvor i sofaen jeg pleier å sitte??!

  • Like 9
Skrevet

post-9792-0-38923600-1326234832_thumb.jp

Mitt evighetsprosjekt... Huset er fra slutten av 1700-tallet eller begynnelsen av 1800-tallet. Jeg har strippet bort alt som er nytt bortsett fra badet. Fornøyd med tømmerveggen, men mangler lister rundt vinduene, blant annet.

PS. Du kan da virkelig ikke påstå at du kan gjette deg til hvor i sofaen jeg pleier å sitte??!

Av alle flotte stuer her.... Så er det din jeg aller helst vil ha,den er som laget til meg og gutta :heart: :heart:

  • Like 1
Skrevet

post-9792-0-38923600-1326234832_thumb.jp

Mitt evighetsprosjekt... Huset er fra slutten av 1700-tallet eller begynnelsen av 1800-tallet. Jeg har strippet bort alt som er nytt bortsett fra badet. Fornøyd med tømmerveggen, men mangler lister rundt vinduene, blant annet.

PS. Du kan da virkelig ikke påstå at du kan gjette deg til hvor i sofaen jeg pleier å sitte??!

Helt fantastisk fint! SÅNN stue skal jeg ha en gang!

  • Like 2
  • 2 months later...
Skrevet

Takk Enits :)

Har ikke du bodd litt utenfor Oslo i det siste, eller blander jeg nå?

Jo, i Akershus (bor i Akershus nå også, like ved Kolbotn), men har holdt meg i området de siste årene hvert fall :)

Skrevet

427072_196780977097703_100002974071175_320250_1560945196_n.jpg

Dette bildet er fra i dag, fra den ene delen av stua ( vi har forholdsvis stor stue). De to stolene er massasje-reclinere og ble kjøpt på impuls i går. Det var EGENTLIG meningen å kjøpe noen lenestoler til gutta, men disse er alt blitt konfiskert av de, så da går det vel for det samme?

Legg merke til at stoler, puter, sofaer, bord, tepper matcher med valpene :lol:

Skrevet

Veldig fin stue, Benedicte, men da jeg så vinduet langt oppå veggen tenkte jeg brått på en repotasje som jeg leste i går ang utleie-leiligheter og krav til disse. :icon_redface:

Gjelder ikke det soverom? Jeg har ikke peiling, men vet at det er krav til sånne og sånne vinduer der i tilfelle brann :P Har to vinduer i stuen forøvrig, og kunne egentlig ikke brydd meg mindre.... :icon_redface:

Skrevet

Jeg har også flyttet, og derfor fått ny stue! :D Vi stortrives...

IMG_2579.JPG

IMG_2594.JPG

Synes du skal komme å ordne til stuen min! Du har virkelig god smak! :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Som sagt, få en instruktør til å komme hjem til deg og se situasjonene og få hjelp til et opplegg. Dette er en hund som trenger konsekvent gjennomgående trening og rammer i hverdagen. Men få utelukket først at det ikke er noe smerter eller andre ting som påvirker adferden også.
    • Men når jeg skiller dem så biter hun meg. Hun blir helt vill i blikket og i kroppen og alt. De kan aldri være alene sammen. Jeg kan heller ikke la hun være på ett rom og jeg ber hun bli når den andre er på andre siden av døra. Da løper hun og biter meg i bånda. Eller i armen. 
    • Jeg har kjøpt nye håndklær, nytt sengetøy, nødklær og et par mer brukbare klespakker fra Finn, men mange av de såkalt berikede klærne er helt unike og har høy affeksjonsverdi. Bl.a. den nevnte singletten, som var det første fairtrade sertifiserte plagget jeg fant. Original Max Havelaar, fra før de byttet navn til Fairtrade. Den kostet omtrent 250 kr for tjue år siden og har trofast holdt stand gjennom hver eneste sommer siden. Med alt arbeidet jeg har lagt ned i den nå, så er Gucci fast fashion for tacky træsh hoes til sammenlikning.  Fordi jeg har vært en så etisk bevisst shopper og bygget en garderobe jeg kunne gå moralsk rakrygget i, så er det ikke bare, bare for meg å handle nytt. Favorittbutikken Libe er nedlagt, og jeg liker ikke kolleksjonene de gode merkene (som Komodo og Monkee Genes) har for øyeblikket. Nudie har heldigvis jeans jeg liker, men utover dem ser det svart ut. Derfor velger jeg redde det som reddes kan.  Alt av ulltøy må byttes fordi proteinfibre går bokstavelig talt i oppløsning i høy pH. Ikke bare undertøy som ikke er så farlig hvordan ser ut, men affeksjonsverdi Komodo blazer, kåpe, skjerf og lue, kjole, skjørt og flere bukser. Det er virkelig en smerte å vente på plagg jeg vil ha fra de merkene jeg liker. Trendene for tiden faller ikke i smak. Nøstebarn har fortsatt de samme plaggene de alltid har hatt, men er selvsagt utsolgt for de riktige fargene.  Jeg drar det antakelig så langt at jeg demonterer en jakke vevd og sydd i Sverige, fra et svensk merke som gikk konkurs og ikke lenger tilbyr noe nytt, for å unngå skade elgskinnet på utsiden mens jeg renser innsiden.  ..ikledd pølsedrakt fra Biltema, fordi jeg ikke hadde nevneverdig lyst til å legge penger i kassa til noen såkalt grønn butikk da jeg trengte emergency beskyttelse mot klima etter den fanatiske grønnskallen fra den sekterisk klorofyllkommunistiske kloakken av ruspsykotisk økolååågiske fotsoldater fra MDG beriket både garderoben min og miljøet med det ufortynnede insektsmiddelet sitt. Biltema klær med pølsemotiv på var det mest aggressive motsvaret jeg kunne finne som traumeterapi. Made in China av helt ny polyester, fraktet fossilt fra andre siden av planeten og med bilder av svinekjøtt på. Jeg slo til og det føltes bra.     
    • Er det ikke bedre å kaste klærne og kjøpe nye, det burde dekkes av innboforsikringen? Litt jobb, men føles tryggere likevel?
    • Det hjelper også å legge den i glovarmt vann etter vask, for å drepe mikroorganismene før du tørker den hurtig et varmt sted med god ventilasjon. De formerer seg lett under tørkeprosessen om du ikke har kverket dem skikkelig. Vaskemiddel hjelper bare med å få hardføre mikroorganismer delvis ut av stoffet, det dreper dem ikke, mange blir sittende igjen, og vannet i maskinen holder ikke 60° lenge nok. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...