Gå til innhold
Hundesonen.no

NKK Bø


MegaMarie

Recommended Posts

  • Svar 313
  • Created
  • Siste svar

Om alt går etter planen er jeg der søndag som tilskuer, reiser med Elin. :icon_redface:

Håper å få sett en del, spørs om det går opp. :innocent: Tenkte å heie på Elin og 2ne og få med meg KO-ringen og GD-ringen ihvertfall.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Om alt går etter planen er jeg der søndag som tilskuer, reiser med Elin. :icon_redface:

Håper å få sett en del, spørs om det går opp. :P Tenkte å heie på Elin og 2ne og få med meg KO-ringen og GD-ringen ihvertfall.

Morro om du kommer til GD-ringen :innocent: Får stikke bort å hilse på lille Blå og Nantipanti :P Tror vi skal være greie å kjenne igjen :P Eneste prikkedyret tror jeg :):P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Morro om du kommer til GD-ringen :icon_redface: Får stikke bort å hilse på lille Blå og Nantipanti :P Tror vi skal være greie å kjenne igjen :P Eneste prikkedyret tror jeg :innocent::P

Det skal jeg gjøre. :) Er vel god tid til å rekke det, er vel en del påmeldte?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Belgerpia

I fjor var hallen kaldere enn vanlig etter hva jeg husker. Det var mye vind som ihvertfall gav utalg også tror jeg det var noe med varme anlegget som var på men husker ikke hva.

Dere som kommer E- 134 til Notodden og det er dårlig vær så ville jeg kjørt om Gvarv, den vegen er lengere men bedre enn den som går over Resjemheia.

Dere som kommer til E-134 til Seljord svinger av og tar R 36 til Bø (husker det var noen i fjor som ville til Notodden først og det er en lang omveg)

I fjor var det svinkaldt.

Når vi kjørte hjem i fjor kjørte vi via Seljord, så Notodden, Drammen og Oslo. Forskjellen var da bare at veien mellom Seljord og Notodden var bredere og bedre skrapt/saltet enn veien mellom Gvarv og Notodden (som vi brukte TIL utstillingen).

Veien over fjellet (sikkert den du kaller Resjemheia) har vi prøvd EN gang, og aldri, aldri mer! Smalt, sporete og ekkelt.. Men den ser flott ut på kartet!

Susanne

Møkkavei.

Jadda, da ble det Bø i år også - glad for at handleren min skal dit også. Jeg har nevnt det før og nevner det igjen - jeg liker egentlig ikke Bø - men jeg er er der stort sett hvert år allikevel.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ja, søren altså :P Meld på mange hunder, Ane, så kan jeg hjelpe deg i ringen :P Vil stille hund den helgen! :icon_redface:

Kan dessverre ikke stille noen av de to yngste. Er Sør-norske ungdomsmesterskap den helgen. Kan muligens stille Henni eller/og Mia.

Ja :innocent: Hihi!

Gleder meg jeg :)

:P

Noen som vet om overnattingssted i nærheten av utstillingen? :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Laget denne lista over overnattingssteder i fjor til utstillere:

Bø Hotell (har også campingplass og andre leiligheter til leie) tlf: 35 06 08 00

Bø Camping tlf: 35 95 20 12

Beverøya Hytteutleie og Camping: 35 06 18 81

Solheim overnatting (kanskje billigst?) tlf.: 35 95 00 15

Åsgrav Camping tlf: 35 95 01 95

Lifjellstua tlf: 35 95 33 80

Teksten Camping (mulig vinteråpne hytter til leie): 35 95 55 96

Nordsjø ferieland tlf: 35 95 84 30

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Pleier å komme ca en uke før :lol: Så er nok en stund igjen til vi får den :)

Det virker veldig rart, hvordan kan de vite hvor mange hunder det er om ikke siste fristen har gått ut?

Nå er ikke jeg spesielt erfaren i dette gamet, men har inntrykk av at det tar en liten stund etter forlenget frist før man får den.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det virker veldig rart, hvordan kan de vite hvor mange hunder det er om ikke siste fristen har gått ut?

Nå er ikke jeg spesielt erfaren i dette gamet, men har inntrykk av at det tar en liten stund etter forlenget frist før man får den.

Jeg tror nok Armagnac mener at PM kommer en uke før utstillingen, ikke en uke før påmeldingsfristen :lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 3 weeks later...

26 terv og 13 groenendael er ikke så verst. Dommerbytte på groenendael, veit ikke hvem George Kostopoulos er jeg, men jeg satser på at han veit hvordan en pen groenendael skal se ut (dvs som Dina :wub: ). 20 stk i kl. 2 også.. Kan satse på å komme blant de ti beste da? :wub:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

26 terv og 13 groenendael er ikke så verst. Dommerbytte på groenendael, veit ikke hvem George Kostopoulos er jeg, men jeg satser på at han veit hvordan en pen groenendael skal se ut (dvs som Dina ;) ). 20 stk i kl. 2 også.. Kan satse på å komme blant de ti beste da? :huh:

Det er få påmeldte gronniser fordi jeg valgte å ikke reise :D

Ada skal vel med 4 stykker, om jeg ikke husker feil. Også er det Casper og Dina, Cane (?) og noen av Emte sine.

Lykke til, alle som skal! Jeg er litt misunnelig på dere :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Lange turer er ikke nødvendigvis veldig stimulerende. Det kan være, men det kan også øke stress, særlig hvis dere går mye i ukjente miljøer eller rundt mye andre folk og hunder. Stress og usikkerhet er i stor grad genetisk, og påvirkes såklart av hormoner. Søksarbeid er ofte god stimuli, og er bevist å øke selvtilliten hos hunder. Meld dere på et kurs i nosework, barn hunt eller annen type søk som dere kan bruke som aktivisering i hverdagen. Tren triks og lydighetsøvelser. Kjøp spill med utfordringer som hun kan løse for å få middag. Generelt vil jeg også skjerme henne mot å bli presset inn i situasjoner der hun føler hun må si fra. Det er ikke alltid mulig, men ikke la fremmede klappe henne, hold avstand til ting eller steder som stresser henne, osv. Hvis hun knurrer er hun for ukomfortabel, og hvis det signalet blir oversett er bitt ofte neste.
    • Har en mittelspitz tispe som har mye stress. Dette spesielt i de to røyteperiodene og under løpetid. Merker dette godt med økende varsling, knurring mot ukjente(hvis de forsøker ta på henne) og slikking av labber. Alt dette begynte etter første løpetid. Vi forsøker å gå lange turer og leke for å stimulere henne, virker noe... Ingen smerter.  Snakket med dyrlegen uten noe særlig gode råd. Har også hatt atferdsanalyse for noen år siden, hvor konklusjonen var mer stimuli og eksponering.   Er det noen med liknende erfaringer? Kan det være hormonelt betinget, eller er det en slags angstlidelse?   
    • Det er ingen grunn til å ikke bruke tørrfôr som godbiter ellers også, det er jo bare mat, så lenge hunden vil ha det. Og vær for all del ekstremt forsiktig med AI. De stiller ikke vesentlige spørsmål som en veterinær vet å spørre før man behandler en hund. Kildekritikk er fint, men det kommer helt an på hvilke kilder man bruker. Og har lov til å bruke. Så enten er AI-en trent på ulovlig materiale, eller så har den et begrenset spenn av kilder. I tillegg er det ekstremt stor forskjell på hundehold i ulike land, så selv forutsetninger for forskning og råd fra profesjonelle vil variere stort.
    • Altså hvorfor har ikke jeg tenkt på dette?!  Så genialt med AI altså👏🏻  Har snakket med vetrinær igjen i går, og vi skal forsøke med Hills sitt allergifor:) Vi startet overgang i går og lillemann ELSKET det og «sorterte» maten i skåla for han skulle spise Hills-bitene først🤣  Det som var et kjempepluss var at foret har godbiter med samme ingredienser, så de kunne han få 4 stk av om dagen, selv om han er på eliminasjonsdiett. Så GJETT om det ble fest hjemme i går. Første godbit på mer enn syv uker.  Fikk også sove natta gjennom uten magetrøbbel og i morres var avføring fast og fin!    Har skikkelig tro på at dette skal bli bra🫶🏻 OG når vi forhåpentligvis starter provokasjonsdiett om noen uker så skal vi starte med VOM fra taste!    Tusen takk for gode råd folkens👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻 Dere er helt supre som tar dere tid til å svare, og nå er vi såå lykkelige i heimen😍    
    • Takk! 🥰 Jeg glemte at det finnes en verden av små butikker utenom gigantene. Du reddet dagen og uka og måneden, og potensielt hele sommeren min. Nettopp vært på kurstime med råfor klabb og klæss og isj, og så ikke veldig lyst på fremtiden. Får hamstre.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...