Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet
Og jeg har fullstendig glemt å gratulere! Både med napp og at du fikk søte lille favoritten! :D

Tusen takk! :D

Venter i spenning på hva Olga skal hete.. Jeg nedlegger veto på Olga!!

Olga må selvsagt få et nytt navn ja, stakkars "liten" :lol:

Tenker så det knaker her, uten å bli noe videre klok.... *work in progress* :P

  • Svar 780
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Lille gærningen! Vi har enda langt igjen, men det går sakte fremover. Takk til @MegaMarie for trening og filming

Først; Harly er påmeldt til agility 1 og hopp 2 (debut) på Voss i begynnelsen av april, gleder meg! På tirsdag var Lykke 10 uker, vi skal prøve å få tatt oppstillingsbilde i løpet av helgen. På o

Helsestatus på Lykke: HD: A AD: A Patella: u.a Rygg: u.a :jump:

Posted Images

Skrevet

Det er bra hun har fått opp ørene sine litt, ellers kunne hun jo blitt forvekslet med en labradorvalp. :whistle: Og selvfølgelig må hun hete Olga! Hallo! Det finnes jo ikke noe mindre passende navn på en kelpie, og nettopp derfor er det perfekt! :D

Gratulerer med både opprykk og nytt familiemedlem. :ahappy:

Skrevet
Det er bra hun har fått opp ørene sine litt, ellers kunne hun jo blitt forvekslet med en labradorvalp. :whistle: Og selvfølgelig må hun hete Olga! Hallo! Det finnes jo ikke noe mindre passende navn på en kelpie, og nettopp derfor er det perfekt! :D

Gratulerer med både opprykk og nytt familiemedlem. :ahappy:

*ler* Ja hun er litt rund i kantene :P

Og nei, Olga er ikke litt aktuelt en gang :lol:

Gratulerer med opprykk, og ikke minst med valp :D Jeg gleder meg masse til å hilse på henne! :ahappy:

Tusen takk! :D

Skrevet
En liten uke igjen bare.... :wub:

Bilder tatt av JeanetteH.

11110_10152580936575072_557420172_n_zps2

551365_10152580936595072_465672261_n_zps

Labradorvalp på første bildet :P

Skrevet
Labradorvalp på første bildet :P

Ja altså, hun er litt stor og tjukk! :lol:

En labbisoppdretter fikk sjokk når hun hørte hvor mye Lykke veide v/ 6 uker... :P

Hun er fantastisk søt :wub:

Nusselig!!

Veldig, veldig enig! :wub:

  • Like 1
Skrevet
Navnet falt på Lykke? :)

Søte valpen, denne blir farlig å følge med på :wub:

Japp, vinglet litt mellom flere så det var ikke helt enkelt. I følge oppdretter passet det visst perfekt :)

Tirsdag kommer stadig nærmere.... Gleder meg til å få henne hjem :wub:

  • Like 4
Skrevet

Ja altså, hun er litt stor og tjukk! :lol:

En labbisoppdretter fikk sjokk når hun hørte hvor mye Lykke veide v/ 6 uker...

Njæi, det var nå ikke det jeg mente - men at siden ørene var lagt bak så fikk hun labradorpreg :P hun har kanskje litt mer kraftig snuteparti, altså ikke så "kileformet" som kelpiene bruker å ha, på bildet - men det kan jo være bare vinkelen :) Det er et kompliment fra min side uansett (alt jeg skriver! :D )

Hvor mye veide hun v/ 6 uker eller nå? Labben min veide 5 kg på 7 ukerssjekken - 5,5 da jeg henta henne v/ 9 uker :P

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Vi hadde en elghund som stod og ulte ved døra hvis det var løpetisper innen en mils radius (satt på spissen), og en annen elghund som ikke brydde seg i det hele tatt, så det er nok i alle fall til en viss grad individbetinget. Ellers har jeg bare hatt relativt små hunder (6-8 kg), men det har kun vært tisper, og de har vært veldig enkle mtp. løpetid (lite blod, ikke noe særlig hormonpåvirking mentalt utover at det skal markeres hver 5. meter på tur). simira nevner livmorbetennelse, jeg vet ikke om det er mer vanlig på småraser, men min forrige hund fikk i alle fall det. Men skal man ikke drive med avl eller andre raserelaterte aktiviteter er det jo ikke verre enn at man kastrerer.
    • Hvordan er rasene hunden er blanding av? Og ikke minst foreldrene? Det er jo ulempen med blanding, det er vanskelig å gjøre grundig research, men foreldrene og evt. tidligere kull kan jo gi indikasjoner. Hvis det er bevisst blandingsavl så ville jeg uansett håpet at de ikke ville avlet på en hannhund som er slik, men samtidig så ville de da kanskje ikke avlet på blanding heller, om de var opptatte av genetikk. Jeg kan ikke veldig mye om miniatyrhunder, jeg har kjent et par hannhunder som var slik du beskriver, og et par som er helt greie. Når det er sagt er jo tispene også "kjent" for mer gneldring og innbilte svangerskap og livmorbetennelse, så man velger jo litt sine onder. 
    • Hei! Jeg er helt ny i liten-hund-verden. Har tidligere hatt springer spaniel, boxer og schæfer, men skal nå få en liten blandingsrase.  Jeg er så usikker på valget av hannhund eller tispe! Personlig har jeg ikke en sterk preferanse, har hatt to tisper og en hannhund, og heller nok kanskje mer mot hannhunder. Men jeg hører fra mange med små hunder at hanner kan være veldig vanskelig å få stuerene, at de markerer inne og at de er så stressa rundt løpetid i nabolaget feks at de står og uler ved døra osv. Dette er ikke noe jeg har vært borti med store raser, verken min egen eller venner sine (vært aktiv i NRH og NBF-miljø i 15 år, så vært borti en del forskjellige raser) i det hele tatt, så er det en typisk type atferd for små hunder, eller er det mer individbetinget? Vi legger så klart til rette for rotrening og passe aktivitetsnivå osv osv.  Hadde vært fint å høre noe annet enn skrekkhistorier om små hunder, for akkurat nå lener jeg veldig mot tispe.
    • Vi har hittil foret vår valp på 13 uker med fire måltider om dagen og har planer om å gå ned til tre måltider om dagen. Ved fire måltider ga vi frokost ca 07-07.30, lunsj 12, middag 16 og kveldsmat 19.30.  hvilke tidspunkter forer dere valpene deres og hva har fungert for dere?
    • Hei @Betan, min erfaring strekker seg fra 2002 da jeg fikk min første bull-hund. Min første ambull ble født i 2007 og jeg har hatt mange verv i det norske raseklubbens styre, nå sitter jeg i den svenske klubbens styre. Jeg har som oftest hunder i par og jeg er utdannet innefor atferd men også jobbet som hundetrener i mange år. Nå for tiden konkurerer jeg med min ambull-tispe. Vi er i kl 3 i RL f.eks og har flere sporprøver bak oss, tatt i Sverige. Så erfaringen strekker seg fra egne hunder til mange av norges og sveriges ambuller. Holder det?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...