Gå til innhold
Hundesonen.no

Flat coated retrieveren Pøbel


Recommended Posts

Skrevet

Kanskje på tiden at Pøbelen får en egen tråd her inne også. :icon_clapping:

Pøbel er en sort flat coated retrieverhannhund, som ble født 20.07.2010 hos Klokkeråsen. Etter mye om og men etter at jeg hadde Golden Retriever, følte jeg for en rase som var litt "mer". Og det har jeg jammen fått også. Navnevalget hans var ganske komplisert i starten, men etter at jeg ble bedre kjent med ham, ble det jammen Pøbel. Det kan godt ligge noe i at jeg hele tiden sa "hei, du, din pøbel!" hver gang han gjorde noe han ikke fikk lov til. Og han er fortsatt en liten lurifaks, og har mange pøbelstreker på lur. :frantics:

Jeg er i hvert fall rimelig fornøyd med den lille guttebassen. Han er uredd, lærer superfort, og tar så og si alt på strak labb. Og han er et matvrak til tusen.

"Hallo, verden, jeg heter Pøbel!"

5026988015_9223100a63_z.jpg

Selvom jeg ikke alltid kan fatte hvorfor en kar som meg med dette blikket kan hete noe sånt ...

5027605544_d4c99d3257_z.jpg

Men så skal man utforske, og får en vannsprut i fjeset. :frantics:

5026990339_3acc70c9d5_z.jpg

Bark you later!

5026991701_975043e63f_z.jpg

Da har Kamar kommet! Kamar betyr egentlig "måne" på arabisk. Men det kan skrives på forskjellige måter, men uttalen er det samme. Pappaen hans heter Karma, og mammaen heter Luna (måne). Så da falt jo Kamar ganske godt inn!

Han er en tricolor hannhund, født 10.06.11, og er deleid med Yodel her inne. Han er etter Fi S Ch Fin V -10 Bulldobas Catch The Wind og Bulldobas Be My Valentine. Og vi gleder oss til å bli bedre kjent med ham, og det lover veeeldig bra allerede! smile.gif Kjøreturen hjemover gikk også veldig fint - han sov hele veien.

Han har allerede fått hilst på husier og blandingshunden deres og katten. Han brydde seg ikke det døyt, og de var helt okei. Han sleiket også katten i fjeset ... og fra å synes at Pøbel var veldig stor og "mye", synes han Pøbel er kul, og rapper allerede leker ut av munnen hans. Rare, snille Pøbel godtar mye rart, han.

Jeg har ikke tatt noen bilder av ham selv enda, så jeg stjeler litt av Yodel. Har filmet ett par filmer av godguttene.

Kamar 8 uker.

8kamar.jpg

8kamar2.jpg

  • Svar 619
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Lenge siden jeg har oppdatert her nå, så her kommer noen rykende ferske bilder tatt i dag! Det var litt snø oppå "toppen" vår rett i nærheten, og Pøbel elsker snø. Snø er nemlig det beste han vet, sån

SnøPøbel! Ja, han elsker snøen. Han får ekstremt mye mer energi (og man skulle ikke tro at han kunne få mer ...) av det. Han nærmer seg 7 år i juli, og ei vi møtte trodde jeg mente 7 måneder, for det

Stjeler bilde, jeg! Kamar og Yodeldoodle har jo vært på utstilling i Kongsberg på søndag! BIR, ble han. Kritikk: "M. spenstig og elegant. Bra proposjoner. Godt hode. Velstående ører. Bra hals

Skrevet

Noen rykende ferske bilder av Pøblusen.

Ball er gøy!

5032401081_cd04d886bf_z.jpg

Og om noen lurer på hvorfor han heter Pøbel. :lol:

5032401481_75a4b64829_z.jpg

5032401975_50e62e5cc3_z.jpg

Yey! Dummy!

5032402301_4fa7931206_z.jpg

Kommer til deg me'n, jeg!

5032402659_3a45bed25b_z.jpg

Jeg håper du har snop klart!

5032402889_9a727a72a6_z.jpg

Tar'n på nytt, jeg.

5033023008_443d829e11_z.jpg

Incoming!

5032403403_6a98d02de3_z.jpg

And here it cooomes!

5032403693_ddbcb9155b_z.jpg

  • 2 weeks later...
Skrevet

Noen nye bilder av Pøbelen. Han fikk smake på kalkunhals i går, så vi har hatt det moro i natt med diaré og oppkast. Litt slapp på formiddagen, inntil han fikk fiskeboller og ris. Da var det futt i stumpen hans igjen. Da måtte vi jo ut og ta bilder. :frantics:

Sitter pent og ser på bladene falle.

5059975238_9b209a3ca7_z.jpg

Bilde i fokus? Pøh! Har'ke tid til sånt!

5059363433_b36e3ca4aa_z.jpg

Noen har vokst.

5059976612_f7f98e21b5_z.jpg

Og blitt en ganske pen valp. :whistle:

5059364475_08b318fb00_z.jpg

Til og med øret hans klarer ikke å holde tritt!

5059364899_e6db4ce37e_z.jpg

Nesten litt søteste. :)

5059978390_08195883c6_z.jpg

Skrevet

Takk for søte ord om Pøbelen, folkens!

Aww, så herlig da Hva slags innstillinger har du brukt på kameraet forresten?

Litt varierende. Bruker manuelt, så jeg har ikke EXIF-en liggende på denne PC-en. I'll get back to you.

  • 2 weeks later...
Skrevet

Pøbel er nå 14 uker, og i dag har Pøbelen blitt introdusert skikkelig til metallapporten, og han synes den er superkul. Den kastes, og han børner etter og leverer tilbake. Tror nesten jeg må filme en dag, gitt! Flinkusen, han.

  • 2 weeks later...
Skrevet

Pøbel sier det var på tide med nye bilder. :wub:

"Vent"-kommandoen er nesten en stor favoritt. Man får løpe, og mat.

5181744970_8062b3e44c_z.jpg

I iz looking up to you!

5181144443_0165c36ff1_z.jpg

Oh ...

5181745604_fa977a1e3e_z.jpg

My ...

5181745916_28f6122bb1_z.jpg

Yawn!

5181746222_331c157134_z.jpg

Pøbel synes han er ganske søt, om han får si det selv.

5181746538_b50ef2a6b0_z.jpg

Fortsatt trøtt i trynet, sier Pøbel. Og vil inn og sove litt videre.

5181746942_79fef454ee_z.jpg

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...