Gå til innhold
Hundesonen.no

Flat coated retrieveren Pøbel


Recommended Posts

  • Svar 619
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Lenge siden jeg har oppdatert her nå, så her kommer noen rykende ferske bilder tatt i dag! Det var litt snø oppå "toppen" vår rett i nærheten, og Pøbel elsker snø. Snø er nemlig det beste han vet, sån

SnøPøbel! Ja, han elsker snøen. Han får ekstremt mye mer energi (og man skulle ikke tro at han kunne få mer ...) av det. Han nærmer seg 7 år i juli, og ei vi møtte trodde jeg mente 7 måneder, for det

Stjeler bilde, jeg! Kamar og Yodeldoodle har jo vært på utstilling i Kongsberg på søndag! BIR, ble han. Kritikk: "M. spenstig og elegant. Bra proposjoner. Godt hode. Velstående ører. Bra hals

Skrevet

Tispene pleier å veie rundt 8-10 kg, hannhundene 10-13. Sånn ca.

Jeg synes det ideelle er 9 kg for tisper og 12 kg for hannhunder.

Jeg tror ikke Kamar vil veie mer enn 10-11 kg som voksen. Han blir nok ingen stor hannhund :)

  • Like 1
Skrevet
Jeg tror ikke Kamar vil veie mer enn 10-11 kg som voksen. Han blir nok ingen stor hannhund :)

Kamar sier at 10-11 kilo er aaaltfor lite, for når han skal spise som han vil, vil han veie 26, minst! :lol: *ser for seg en fiskebolle med fyrstikkbein*

  • Like 1
Skrevet

12 kg på en BASENJI? Cockeren vår veide det! Og jeg føler det er litt masse forskjell på de to, men det kan være jeg tar veldig feil :P

Aiko veier 10.6 kg og vesle Imouto veier 10.2. Den hannhunden som klatra opp i fanget mitt på lørdag :wub: , er MYE større i kroppen enn mine, med lengre bein, og lengre kropp, men jeg trur vi blir litt lurt av at basenjier ser så spjælete ut sammenligna med feks shibaer. :D
  • Like 1
Skrevet

Aiko veier 10.6 kg og vesle Imouto veier 10.2. Den hannhunden som klatra opp i fanget mitt på lørdag :wub: , er MYE større i kroppen enn mine, med lengre bein, og lengre kropp, men jeg trur vi blir litt lurt av at basenjier ser så spjælete ut sammenligna med feks shibaer. :D

Jeg tenker også at basselusker ser litt spjælete ut, men de er jo egentlig ikke det. NÅ ser jeg at Kamar har begynt å bli en hund, og ikke en liten rotte. Spesielt ved siden av Pøbel. Han var jo ca. like stort som hodet hans da jeg fikk ham, men nå så er han liksom så mye "mer", på en måte.

Og jeg har alltid synes shibaer ser så store ut, spesielt på bilder. Men det er de jo slettes ikke. :lol: De ser nok "mer" ut enn en basenji pga. pelsen (og muligens kroppsbygning, selvsagt). En cocker seg jo også mye mer ut enn en basenji, men de to rasene er jo to vidt forskjellige fysisk.

Skrevet

Du må jo nevne at disse rosettene er samlet på 2 helger med utstillinger- og han har fortsatt ikke rundet 5 mnd :heart:

Kommer tilbake med kritikker og slikt i morgen :)

Skrevet

Du må jo nevne at disse rosettene er samlet på 2 helger med utstillinger- og han har fortsatt ikke rundet 5 mnd :heart:

Kommer tilbake med kritikker og slikt i morgen :)

Jaaa, to helger, og verdens beste lille valpis! Gleeeder oss til kritikker!

Skrevet

Stjålne bilder! :) Tatt av selveste Soppen! Disse er vel fra BIS-finalen?

Travende Kamar.

171.jpg

Her tror jeg Kamar så mamsen sin, for mamsen satt visst ved siden av Soppen, hun! :lol:

173.jpg

Hører Kamar sier "minminmin" på snadderet Yodel har i hånda.

200.jpg

Fri flyt, jepp!

205.jpg

Fortsatt mye "minminmin", tenker jeg. :lol:

211.jpg

290.jpg

Oppå fine bordet, og DER havnet det no' godt i munnen hans!

295.jpg

Mer, sier han.

297.jpg

Dommer kommer og skal granske.

300.jpg

Kamar kan fint granskes, han!

304.jpg

  • Like 2
Skrevet

Satt du ved siden av meg?! Og ja, det er fra finalene!

JA! Jeg spurte om jeg fikk sitte i dommerteltet, og det fikk jeg. Spurte ikke deg, da, men du var den eneste med kamera som satt der, så da regner jeg med at det var deg. :lol:

Skrevet

Okei, Kamar går IKKE på tuppene etter godbiter som har ligget oppå appelsinskall. Eller, jo, han blir raaar. :lol: Det gikk _nesten_ fint da jeg puttet godbitene på gulvet i stedet for appelsinen, men han ble rar da også. :lol:

  • Like 3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Takk for mange gode tips 😌 Det er ikke noe problem hos veterinær, hun er veldig snill ved håndtering og sånn da  ☺️
    • Hun er ung, og har dårlige erfaringer. Jeg tenker at det kan hjelpe å gi henne tid, og trene i utstillingslignende settinger. Tren uten å stille opp for dommeren, belønn masse, og gå ut igjen av ringen uten å stille opp for visning. Tren også på oppstilling og visning for seg selv uten for ringen og i andre settinger, hjemme, på parkeringsplassen, i parken osv. Gå videre med å trene i utstillingsring og stille opp, men la treningsdommer bare belønne uten å ta på henne. Og selvfølgelig respektere alle signaler på at hun er utrygg, la henne selv ta initiativ. Om utstilling ikke er viktig for dere er det såklart like greit å droppe det, men det kan nok fint gjøres å gjøre positivt igjen med trening og tålmodighet. Og det er viktig at hun f.eks. kan stå på et veterinærbord og bli undersøkt også.
    • Har ei tispe på snart 2 år. vi har drevet litt med utstilling siden hu var valp fra 4 måneder til hu ble ca 1 år. Den første tiden på treninger gikk det veldig bra , hu er sosial hund utad og elsker oppmerksomhet og byliv. Etter en tid begynte hu å rygge fra dommeren i ringen , kunne sette seg og rygge unna men vi fikk allikevel satt hun opp igjen og fikk bra premier på utstillinger . Helt til vi kom til den 5 siste utstillingen, da gikk det bra første dagen men 2 dagen da vi gikk i ringen gikk det bra helt til vi skulle stille henne opp, hode og tenner gikk fint helt til dommer skulle kjenne mot rygg da rygger hun bakover og klappet med tennene mot dommer .  Så jeg tok en avgjørelse med å si vi trekker oss .. her innså jeg kanskje at hun har jo prøvd å gitt oss tegn litt hele veien med å sette seg og rygge unna, men folk rundt trodde det var kun trass siden hu er en bestemt tispe .  etter dette oppsøkte jeg fysioterapeut og tok MR og røntgen av henne og det ble påvist betennelse på begge sider i lysken/ hoften. Det vi så når fysio skulle gå over hu var at det var tydelig vondt . Men nå i dag 1 år etterpå med gjentatte behandlinger og styrke treninger har hu endelig blitt friskemeldt og vi kan gå tilbake til det normale. Vi har vært med 2 ganger på utstillingstreninger , første gangen gikk veldig bra . Men det var folk som hu kjenner i miljøet fra før  .2 gangen oppsøkte vi nytt sted , hu var veldig glad for å komme og se så mange hunder og mennesker og hu hilste og koste med flere .  Men da vi løpte i ringen og skulle stille henne opp før treningdommeren rakk å ta på henne «snappet « hun . Så da gikk vi ut av utstilling posisjonen ,da gikk hun bort til dommer og damen og nusset og koste med dem.. utenfor ringen er det heller ikke noe problem .  Så nå lurer jeg på om jeg bare skal droppe utstilling helt for hennes del, når jeg ser at det minnesbilde fra smerte fra siste utstillingene sitter i henne så sterkt ..  Hun er jo en fantastisk og glad hund ellers. Vi skal vertfall ha en lang pause og fokusere på  noe annet og bare være hund. Har noen opplevd noe lignende, og er det beste å bare droppe utstilling helt ?
    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...