Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 109
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

I dag startet Anya og jeg i bruks, spor. (jeg liker egentlig i tenke at det var debuten, men vi har altså startet i fjor , siste dagen etter en uke på sølen var hunden ganske sliten og det gikk skikk

På tide med litt oppdatering igjen... Vi har vært i Finland på WDS der Anya ble WW-14. Flaks med tanke på pels, for nå 14 dager etter er hun fullstendig på bunn mtp pels

Litt nye bilder av Bera 5mnd og ligner på en mudi 6mnd og ser fortsatt ut som en mudi 7mnd 7mnd 7mnd Men så bikket hun 8mnd, og nå ser hun ikke ut Bytter pels igjen og er ikke spe

Skrevet

Gratulerer med WW! Utrolig nydelig hund, det der. :wub:

Skulle jeg hatt en hund utelukkende pga utseende så hadde du måttet klone en slik til meg! :wub:

Takk for det :)

Anya er lik fin inni seg som utenpå, om ikke enda finere ;) Heldigvis så er jeg så heldig at hun er min ;)

  • 2 months later...
Skrevet

Slenger inn flokkens nyeste tilskudd i samme tråd, så er alle samlet på samme sted. De trenger ikke hver sin tråd, når man både har blogg og hjemmeside i tillegg.

Nyeste frøkna heter Bera og er fra kennel Gulakuti i Ungarn. Hun er etter to B-registrerte foreldre(dvs med ukjent opphav, som er innregistrert som voksne), så vil forhåpentligvis tilføre noe nytt i avlen om noen år om hun viser seg å bli bra nok.

Hun kom til Norge i september og har vært her i halvannen mnd nå. Hun har endret seg mye, til det bedre, både mentalt og eksteriørt på den tiden.

Til å begynne med så hun ut som en litt mislykket kelpie :P Uten krøller og med pine kort pels :)

10636226_10152345660341478_4595809102155

10649951_10152340323906478_3532601257974

1911902_148136538690200_8859185046733931

10411788_150781941758993_657010156202496

4mnd og begynner å ligne en hund, såvidt :P

10703675_155252394645281_750839957125707

Nesten 5mnd, og ser fortsatt veldig rar ut :P

10641298_170394846464369_124100633993680

5,5mnd, Endelig begynner det å ligne noe :P

  • Like 8
Skrevet

Jeg digger det nyeste tilskuddet ditt, blir utrolig spennende å følge henne :wub:

Hvordan er lynnet hennes synes du? :ahappy:

Hun er utrolig morsom, og veldig "på". Enn så lenge er hun så ung så vanskelig å si.

Hun bærer preg av endel manglende sosialisering i de viktige uker før man flytter fra oppdretter, men jeg merker at miljøtreningen vi har holdt på med så langt virkelig bærer frukter.

Hun har blitt utrolig mye bedre enn når hun kom, og hun har mye større selvtillit og avreagering enn tidligere. Hun virker enn så lenge stødig på lyd, og hadde ikke problemer med det voldsomme tordenværet som var tidligere i høst.

Også er hun skikkelig rå på spor ;) Lekelysten har tatt seg opp veldig etter at tennene er tilbake :P

  • Like 1
Skrevet

Spennende å følge henne!

og jeg skal ærlig innrømme at jeg trodde du hadde fått deg en litt fluffy kelpie valp første gang jeg så bilde :icon_redface:

Du er ikke den eneste :P

Skrevet

Hun er utrolig morsom, og veldig "på". Enn så lenge er hun så ung så vanskelig å si.

Hun bærer preg av endel manglende sosialisering i de viktige uker før man flytter fra oppdretter, men jeg merker at miljøtreningen vi har holdt på med så langt virkelig bærer frukter.

Hun har blitt utrolig mye bedre enn når hun kom, og hun har mye større selvtillit og avreagering enn tidligere. Hun virker enn så lenge stødig på lyd, og hadde ikke problemer med det voldsomme tordenværet som var tidligere i høst.

Også er hun skikkelig rå på spor ;) Lekelysten har tatt seg opp veldig etter at tennene er tilbake :P

Høres jo veldig lovende ut :D De miljøtrener vel kanskje ikke så mye i Ungarn vil jeg tro? :P Kjenner du oppdretter fra før? :) Tror hun der kommer til å bli knallfin som voksen :ahappy:

Skrevet

Høres jo veldig lovende ut :D De miljøtrener vel kanskje ikke så mye i Ungarn vil jeg tro? :P Kjenner du oppdretter fra før? :) Tror hun der kommer til å bli knallfin som voksen :ahappy:

Ja, kjenner til oppdr., og han er ikke den beste mtp sosialisering :/ Miljøtrening er mangelvare hos veldig mange ja;) Ikke alle ser helt nødvendigheten av det.

Skrevet

Ååååååh, om jeg noensinne skal ha noe annet enn en japaner så blir det en ungarer altså! Og da står mudien øverst på den lista, jeg trur jeg kunne blitt god venn med en slik en <3

Masse lykke til med lillevalpen!!

  • Like 1
Skrevet

Ååååååh, om jeg noensinne skal ha noe annet enn en japaner så blir det en ungarer altså! Og da står mudien øverst på den lista, jeg trur jeg kunne blitt god venn med en slik en <3

Masse lykke til med lillevalpen!

Og jeg er helt enig. Om jeg noen gang skal ha en gruppe 1 hund, så må det nok bli en mudi. :D (Men det blir nok bare shiba i mange år først, om det noen sinne blir aktuelt med noe annet.. :P )

Hun er dødssøt, og jeg syns det er veldig morsomt at de finnes i så mange forskjellige farger!

Skrevet

Hun er jo knallsøt! Skal hun være med i raseparaden?

Nei, hun blir hjemme, hun er ikke gammel nok til å delta så da gidder jeg ikke ta henne med. Hun får vente litt med debuten sin ;)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det kommer jo en del brukere inn her som har fått sin første hund, eller planlegger å kjøpe hund, og ikke kan noe særlig fra før. De fleste her svarer så godt vi kan, og har ganske mange års erfaring etterhvert. Og de fleste av oss er vel klar over at vi ikke startet ut som eksperter, vi heller, og har lært av våre feil opp giennom tiden. Det er mye å lære og navigere, og ikke minst å gjenkjenne god og dårlig informasjon og råd. Nå er jeg selv i den situasjonen. For de som ikke har vært lenge på forumet så er jeg altså kronisk syk med ME. Jeg har vært frisk nok til å drive aktivt med hundesport i mange år, men blitt gradvis dårligere. De siste årene med hundene var det stort sett korte turer, og nå er jeg for syk til å ha hund igjen etter at de vi hadde ble gamle. Derfor har jeg begynt å se på fugl som mulighet for litt selskap hjemme. Jeg passer en kanarifugl nå, og prøver å lære meg mest mulig om fuglehold. Og det er jamen ikke lett! Jeg hadde undulater som tenåring (litt sammenlignbart med de som vokste opp med hund som barn?), men mye både holdninger og kunnskap har jo endret seg siden den gang. Det å finne grupper å stille spørsmål i (jeg er ikke på Facebook), finne miljøer, og lære meg å se hva som er gode og dårlige kilder til kunnskap er virkelig en jobb.  Det er veldig interessant å være "på den andre siden" av det jeg vanligvis er. 
    • Hunden min på 9 måneder har plutselig begynt å bjeffe og å stresse om natta. Jeg må ofte på do om natta og etter jeg er ferdig så bjeffer hunden på alt og alle. Bjeffer for seg selv og går urolig i huset. Er dette spøkelsesalderen? Tenåringsfase?
    • Shit, 17 år, det er virkelig en brukbar alder.    Kjipt når det blir sånn. Håper det går seg litt til igjen. ❤️ 
    • Vi mistet begge hundene pga alder i 2023. Odin ble 17 og Kovu 13, så anstendig alder på begge.  Jeg har vært 100% ufør omtrent like lenge og går for tiden 500 meter et par ganger i uken, det er det. Og litt hagearbeid. Tollef lufter når vi passer hunder, eller jeg bruker handicapscooter. Men selv da holder det med et par uker hundepass om gangen.
    • Bortsett fra en del lyd i gitte situasjoner så må jeg si jeg er meget fornøyd med valget og positivt overasket så langt. Og lyden håper jeg roer seg litt igjen når hormonene gjør det 😅  Er du helt hundeløs nå? Dårlig form? 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...